Kayak ayakkabılarımızı keşfedin! 

Kayak ayakkabısı giysinizin en önemli unsurudur, bu yüzden ayağınıza ve kayak stilinize en uygun modeli seçmek önemlidir.

Ayağınıza uygun kayak ayakkabısını nasıl bulursunuz?

Kayak yaparken işin büyük bir kısmı ayaklardadır; çünkü vücudunuzun hareketlerini kayağınıza geçiren ayaklardır. Doğru ayakkabıyı seçmek, kontrolünüzü geliştirir ve sportif performansınızı en yüksek seviyeye çıkarmanızı sağlar. Ancak, ideal kayak ayakkabısı diye bir şey yoktur çünkü her ayak farklıdır. Burada amaç, maksimum rahatlık ile yüksek sportif performansı aynı anda sağlamaktır.

Yeni kayak ayakkabısıyla ilk adımlar

Kayak ayakkabılarınızı ilk giydiğinizde tokalarını fazla sıkmayın. Birkaç kez kaydıktan sonra ayaklarınız şişebilir ve ayakkabının içinde sıkışabilir. Başlangıçta düşük hızda birkaç kez kayma için ayakkabının ayağınızı hafifçe sarması yeterli olacaktır. İhtiyaç duyarsanız, ayakkabınızı daha sonra sıkabilirsiniz.

Ayağınıza en uygun kayak çorabı nasıl seçilir?

Elbette kayak çorapları, ayağınızı sıcak tutar. Ancak çoraplar çok kalınsa, ayakkabının iç hacmini küçültür ve ayağı sıkar. Sonuç olarak yine ayaklarınız üşür. Maksimum rahatlık için kayak çoraplarınız ne çok kalın, ne de çok ince olmalı.

Kayak ayakkabılarının nasıl doğru şekilde saklanır ve korunur?

Kayak yaptığınız her günün sonunda, ayakkabı içliklerini çıkarıp gece boyu havalandırarak kurutmalısınız. Ancak, ayakkabı içliklerini asla çok sıcak bir ısı kaynağının yanında tutmayın aksi takdirde şekilleri bozulabilir. Ertesi gün ayakkabı içliklerini, iyice kuruduktan sonra, ayakkabıların içine yerleştirin.