Quechua çadırlar yalnızca Decathlon’da!

Trekking sporu (doğa yürüyüşü) en çok amatör sporcuların dikkatini çekiyor. Uzak ve yakın istikametleri ve nefesinizi kesecek manzaraları keşfetmenizi sağlayan bu tarz doğa yürüyüşleri, özellikle sonrasında kamp kurulacaksa size benzersiz bir deneyim sunar. Gün içinde saatlerce yürümenizi gerektiren bir aktivite olduğu için bir yandan da sportif anlamda bir meydan okuma söz konusudur. Tüm gün boyunca dağ tepe yürüyüp yorulduktan sonra kolayca kamp kurup ateşin karşısına oturup sohbet etmek için deneyimli kampçı olmaya gerek yok. Sadece doğru çadırı seçmeniz yeterli!

Dağcılık çadırı nasıl seçilir?

Trekking için yola çıkmadan önce, iyi bir hazırlığınızın olması ve uygun doğa yürüyüşü ekipmanlarına sahip olmanız gerekir. Eğer birkaç gün sürecek bir doğa yürüyüşüne gidiyorsanız, günün sonunda her zaman bir sığınak bulmanız mümkün olmayabilir ya da bulunduğunuz yerde kalacak boş yer bulamayabilirsiniz.
Mevcut çadır modellerinden hangisini seçmelisiniz veya seçeceğiniz çadır hangi özelliklere sahip olmalıdır?
Decathlon sizlere, dağda yapılan temel kamplarda kullanılmak üzere tasarlanan ve tüm iklim koşullarına uyum sağlayan iki veya üç kişilik dağcılık çadırlarını sunuyor.

İki kişilik dağcılık çadırı

Quechua 2 Seconds Easy 2 dağcılık çadırı jeodezik yapısıyla kuvvetli rüzgârlara karşı mükemmel bir koruma sağlıyor. Çadırın kubbeli ön kısmı, eşya bölmesi ve malzemelerin düzenlenmesi için tasarlanmıştır.Quechua 2 Seconds Easy 2

Teknik Özellikler
Uzunluk: 210 cm
Genişlik: 120 cm
Yükseklik: 98 cm
Ağırlık: 3,2 kg

Direkler: Kırılmaz içi dolu fiberglas. Kazıklar: Bükülmeye karşı dayanıklı 5 mm çapında galvanize çelik kazıklar kullanılmıştır. PU 2000mm endüksiyon kaplamalı polyester dış tente yırtılmaya karşı dayanıklı polyesterdir. Önden, etkili ve kolayca girip çıkılır. D şeklinde büyük kapı, tek fermuar, yerde yatan arkadaşınızın üzerinden geçmenize gerek kalmaz. Kapının üstünde gölgelik bulunur.
Dış çadırın altında bulunan nefes alan polyesterden odanın kumaşı dış çadırın iç kısmında biriken su damlalarına teması önler.
Ürün avantajları
Çabuk kurulur. Rüzgarın esmediği günlerde kazıkları çakmaya gerek yoktur. “Easy” sistemi sayesinde kolayca toplanır.
• Yeni 2 seconds çadır, çok kolay kurulup kaldırılmasının yanında, özel sistemi sayesinde hemen katlanabilir

Üç kişilik dağcılık çadırı

Yeni Quechua 2 seconds çadır, çok kolay kurulup kaldırılmasının yanında, özel sistemi sayesinde hemen katlanabilir. Yaşam alanı genişletilerek iyileştirilmiştir.

Quechua 2 seconds çadır

Teknik Özellikler

Uzunluk: 210 cm
Genişlik: 180 cm
Yükseklik: 104 cm
Uyku tulumu: 60cm/kişi başı. Geliştirilmiş uzunluk
Ağırlık: 4 kg

Direkler: Kırılmaz içi dolu fiberglas. Kazıklar: Bükülmeye karşı dayanıklı 5 mm çapında galvanize çelik kazıklar.
1 yüksek havalandırma ve çift katmanlı tavanlı 2 ayrı yer çadırın en iyi şekilde havalanmasını sağlar. Yoğunlaşma oluşmaz. Kapı üzerindeki gölgelik sayesinde, yağmur yağarken dahi kapınızı açık tutabilirsiniz.

Ürün avantajları
Tüm Quechua çadırlar laboratuvar testlerinden geçmektedirler: TÜM ÇADIRLAR 4 saat boyunca 200 litre/saat/m² (200mm/saat) su altında bekletilirve test edilir. (PU 2000mm endüksiyon kaplamalı polyester dış tente, 120 gr/m² polietilen zemin, ısıyla yapıştırılmış su geçirmez birleşme yerleri). Dış çadırın altında bulunan nefes alan polyesterden odanın kumaşı dış çadırın iç kısmında biriken su damlalarına teması önler.

Çift katmanlı çadır kumaşı UPF 30 ile UV ışınlarına karşı koruma sağlar.