Vücut geliştirme ekipmanlarımızı keşfedin!

Belki biliyorsunuz fakat hatırlatmakta fayda var; vücut geliştirme de zayıflama programının bir parçası olabilir.
Eğer nasıl zayıflarım diyorsanız, vücut geliştirmekten ziyade kas güçlendirme egzersizlerine yoğunlaşmalısınız. Egzersiz, klasik vücut geliştirmede olduğu gibi belli bir bölgeye odaklanmaktansa tüm vücut üzerinde yapılır.
Zayıflamak için vücut geliştirmeyi öğrenin!

Vücut geliştirme yoluyla nasıl zayıflarım?

Vücut geliştirme, kardiyo çalışmalarından daha az kalori yakar. Ancak vücudunuzdaki toplam kas kütlesini artırarak metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur.
Sonuç olarak, vücudunuz dinlenme sürelerinde de antrenman sırasındaki kadar enerji harcar. Böylece vücudunuzu hem inceltmiş hem de güçlendirmiş olursunuz.
Egzersizler için malzeme seçerken daha çok ağırlıklara yönelmelisiniz: Squat * yapmak için halterler veya göğüs presi için barlar kullanın. Burada söz konusu olan ağırlıklarla yapılan klasik vücut geliştirme egzersizleridir.

halter

Ağırlık çalışma programı

Zayıflamak ve kaslarınızı güçlendirmek için, ağırlık istasyonu çalışması (dairesel antrenman) yapmanızı öneririz.
• Bir devirde birden fazla egzersiz serisi tamamlanır (yeni başlayanlar için 20, düzenli yapanlar için 50 tekrar)
• Egzersiz serileri arasında mola verilmez
• Molanızı bir devri tamamladığınızda verir, dinlendikten sonra ise tekrar başlarsınız
Her biri altı ile on arası egzersizden oluşan iki ile dört arası devir yapabilirsiniz.

İlerlemeyi düşündüğünüz hıza, fiziksel kapasitenize ve motivasyonunuza göre bu antrenmanı haftada iki ile dört defa arası tekrarlayabilirsiniz. Dikkat: Vücut geliştirmede hayati öneme sahip dinlenme fazlarını ihmal etmeyin.

ağırlık programı

*Ayakta, barda veya trapezde dambılla çalışırken, kalçanızı geriye atarak dizlerinizi bükün ve başlangıç pozisyonuna geri dönün. Hareketi tekrarlayın.