Yürüyüş ayakkabıları

Spora (yeniden) başlamak mı istiyorsunuz? Bir sürü spor aktivitesi vardır, fakat siz yeterli fiziksel kondisyona sahip olmama, spor sırasında acı çekme, nefessiz kalma, motivasyon düşüklüğü vb. durumlardan çekiniyorsunuz. Peki, neden yürüyüş sporu yapmayı denemiyorsunuz?
Yürüyüş, vücudumuzun istençsiz bir şekilde yaptığı bir aktivite olarak herkes tarafından bilinir. Peki, uzun süreli yürüyüşlerde hızlanma konusunda neler biliyorsunuz? Tempolu yürüyüş veya aktif yürüyüş olarak da bilinen bu spor gittikçe önem kazanmaktadır. İyi hissetmek için yapılan yürüyüş (yürüme hızı 4-6 km/h) veya performans yürüyüşü (yürüme hızı 7-9 km/h) gibi farklı biçimlerde yapılır. İşte yürüyüşün 5 faydası!

1-Yürüyüşün faydaları: Saymakla bitmez, fakat etkilerini yavaş gösterir!

Birçok sporun aksine yürüyüş, eklemleri sarsmayan bir spordur: adım atarken ayağınız topuktan başparmağa kadar zeminden kalkar, bu nedenle vücudunuz sürekli zemine temas eder. Hiçbir atlama veya sıçrama hareketi olmadığından yaralanma riski yoktur.

2- Fit olmak için yürüyüş yapın:

Tempolu yürüyüş yaparak, kalp ritminizi hızlandırın. Böylece daha fazla kalori yakarsınız (saatte 300-500 kalori). Yürüyüş sırasında kaslarınızın büyük bir kısmı çalışır: kol kasları, omuz kasları, özellikle de üst bacak ve kalça kasları. Düzenli yürüyüş selülitleri önemli ölçüde azaltır ve bacaklarınızın daha pürüzsüz görünmesini sağlar.

3- Yürüyüş yapmanın sağlığınız için faydaları:

Düzenli yürüyüş yapmak, sağlığınızı güçlendirir: Kan dolaşımınızı hızlandırır ve kalp krizi riskini azaltır.

4- Yürüyüş yapmanın ruhunuz için faydaları:

Bütün sporlar gevşemenizi, başka şeyler düşünmekten ve sıkıntılardan kurtulmanızı sağlar. Yürüyüş kurallara bağlı bir spor değildir. Özellikle dış mekanda yapılır; kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan da budur. Tek başınıza veya arkadaşlarınızla sosyal bir ortam oluşturarak da yapılabilir.

5- Yürüyüş kolay yapılabilen bir spordur:

Sadece yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve spor sırasında rahat edeceğiniz bir kıyafetle, spora hazırsınız! Yaşadığınız şehir sizin spor alanınızdır: yer ayırmanıza veya üyelik yaptırmanıza gerek yoktur. Yürüyüş sırasında daha iyi hissetmenizi sağlamak için sağlıklı bir duruş pozisyonu ve doğru ekipman yeterli olacaktır.

Tüm yürüyüş ayakkabıları için tıklayın.

Kaynak: Newfeel