Hiçbir şey unutmadığınızdan emin olmak için biraz yardım almaya ne dersiniz? Peki, neden vazgeçilmez kamp malzemeleri kontrol listesini kullanmıyorsunuz? Vahşi doğada kamp yaparken ve kamp alanında kalırken aynı malzemelere ihtiyaç duymayacağınızı göreceksiniz, çantanızı toplayıp açık havaya doğru yola çıkmadan önce hangi malzemelere ihtiyacınız olduğunu öğrenmek en iyisidir.

Kamp alanı malzemeleri konusu daha esnek olduğundan, önce onlardan başlayalım. Ekipmanlarınızı genellikle çok uzak mesafelere taşımanız gerekmez, bu nedenle daha rahat etmek için yanınızda ek malzemeler götürebilirsiniz.

Olmazsa olmaz kamp malzemeleri şunlardır:

Çadırlar: Doğru çadırı seçmek için çadırda kalacak kişi sayısını, iklim koşullarını ve tercih ettiğiniz kurulum kolaylığını göz önünde bulundurun. İmkanınız varsa, bolca yaşam alanı sunan ve pek çok yatak odası olan bir çadır seçin, böylesi bir kampçı için daha uygun olacaktır.

Webp.net-gifmaker
Çadır modellerimiz için hemen tıklayın!

Uyku tulumları: Kamp alanında kullanacağınız uyku tulumunun hafif veya küçük olması gerekmez. Tam bir rahatlık ve daha geniş bir hareket özgürlüğü için dikdörtgen bir çadır seçmenizi öneririz. Çoğu uyku tulumu, iki kişinin birlikte uyumasına olanak sağlayacak şekilde fermuar ile birbirine bağlanabilir. Rahat edeceğiniz, yani sıcaklamayacağınız veya üşümeyeceğiniz ideal sıcaklığı yansıtan ısı izolasyonunu kontrol etmeyi unutmayın. Söz konusu sıcaklık, soğuğa dayanıklılığınıza, ekipmanlarınıza (özellikle uyku matınıza), kıyafetlerinize ve iklime (nem, rüzgar, soğuk gibi) bağlıdır.

output_kFmXQm
Uyku Tulumu modellerimiz için tıklayın!

Uyku matları: İyi bir gece uykusu için doğru uyku matını seçmek çok önemlidir. Kamp alanında kullanmak üzere uyku ekipmanları seçerken göz önünde bulundurmanız gereken üç önemli etmen vardır, bunlar önem sırasına göre rahatlık, kullanışlılık ve ağırlık/küçüklüktür. Rahatlık seviyesi, kalınlık, boyut ve kullanılan malzemeye bağlıdır. Yüzeyi ne kadar pürüzsüz olursa, uyku matınız da o kadar rahat olacaktır. Kullanışlılık ise kurulum, saklama ve taşıma ile ilgilidir. Bütünleşik ya da ayrı bir pompa yardımıyla şişirilmesi gereken ve kendi kendine şişebilen uyku matları vardır. Bütünleşik pompa yardımıyla şişirilenler, 2 dakika içinde kurulur. İçlerindeki hava aynı süre içinde boşaltılabilir. Ağırlık ve küçüklük, ağırlık/hacim oranına bakılarak hesaplanır; uyku matının ağırlığı hacmine oranla ne kadar küçükse o kadar hafif ve küçük olduğu söylenebilir.
Rahatlık, oldukça öznel bir konudur. Mağazaya giderseniz, ekipmanları deneyip size en uygun olanı kendiniz seçebilirsiniz. Bazı kişiler, kamp yataklarını tercih edebilir.

Aydınlatmalar: Çantanızı hazırlarken fener ve şarj edilebilir el fenerleri almayı unutmayın. Yanınıza iki çeşit aydınlatma almanızı öneririz: Kamp alanında yere veya masaya koyabileceğiniz ya da asabileceğiniz aydınlatma araçları ve Quechua’nın Clic modeli gibi gece kolayca yanınızda taşıyabileceğiniz aydınlatma araçları. Pil ömrü, güç ve pil türü, bu noktada göz önünde bulundurmanız gereken ölçütlerdir.

Yemek zamanı: Aileniz veya arkadaşlarınız ile harika zamanlar geçirmek için neşeli bir masa gibisi yoktur! Size 6-8 kişi için yemek pişirebileceğiniz, pek çok tava ve kızartma tavasından oluşan harika yemek pişirme setleri sunuyoruz. Kırılmalarını engellemek için plastik yemek takımı kullanmanızı öneririz. Ayrıca, sıcak yiyecek ve içeceklerin tadını çıkarabilmek için yanınıza kamp ocağı ve su ısıtıcısı da alabilirsiniz.

Daha rahat bir konaklama için şunları da kullanabilirsiniz:

Katlanır yemek masaları ve sandalyeler: İhtiyaçlarınıza ve bütçenize göre geniş ürün yelpazemizden istediğinizi seçebilirsiniz. 4 ile 8 kişilik yemek masaları ve sehpalar, tabureler, sandalyeler ve şezlonglarımızın hepsi kamp alanında katlanmak üzere tasarlanmıştır. Yeterince yeriniz varsa yanınıza mutfak mobilyaları ve dolapları da alabilirsiniz.
Seyyar, katlanabilir kabinler de kamp alanına getirebileceğiniz kullanışlı mobilyalardandır. Çok fazla yer kaplamayan bu kabinleri, üzerinizi değiştirirken veya banyo yaparken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

ct

Soğutucular: Katlanabilir ve sert soğutucular olmak üzere, yiyecek ve içeceklerinizi muhafaza edebileceğiniz iki çeşit soğutucu vardır. Yürüyüşe çıkarken soğutucunuzu da yanınızda götürmek istiyorsanız, katlanabilir soğutucular sizin için ideal bir seçim olacaktır. Fakat soğutucuyu kamp alanında bırakıp sadece pikniğe giderken yanınıza almayı düşünüyorsanız, kendi kendine şişen soğutucuları kullanmanızı öneririz. Arpenaz 26 Compact Fresh gibi soğutucular, tasarım ekibimizin son icadıdır ve bu yaz bir devrim yaratmaya kararlıdır. Bağımsız bir laboratuvarda test edilen bu soğutucular, klasik sert soğutuculara göre %60 daha etkili ve elektrikli soğutuculara göre %40 daha güçlüdür. Başka bir deyişle, yiyecek ve içecekleriniz, başka bir soğutucuda olduğundan çok daha uzun süre serinliğini koruyacaktır. Çok fazla boş alan soğuk hava kaybına neden olacağından doğru boyutlarda bir soğutucu seçmeyi unutmayın.
Son olarak, hala yeterince yerinizi varsa, hayatınızı kolaylaştırmak için şunları da yanınıza almayı düşünebilirsiniz: iskambil destesi, ilk yardım çantası, çamaşır ipi ve kazığı, kağıt havlu, çöp poşeti, makas, çakmak, konserve ve şişe açacağı, baharat, tuvalet kağıdı, banyo ürünleri, faraş ve fırça, elektrik ve uzatma kabloları, sivrisinek kovucu ve sitronella mumları, katlanır lavabo, sünger ve bulaşık deterjanı.

sı
Soğutucu çantalar hakkında detaylı bilgi için hemen tıklayın!

Sağlıkla ve sporla kalın!