Eylül ve Ekim aylarında avlanmak; sıcak havalarda avlanılacağı anlamına gelmektedir. Bu nedenle, sabah serinliğinin ardından çok fazla ısınmayacak şekilde giyinmek önemlidir.

Mevcut madde ve teknolojiler

Eylül ayında sabahları 13° ila 22° olan ve öğleden sonra 30°’yi aşan ortalama sıcaklık değerlerinde, vücut sıcaklığının dengelenmesi önemlidir. Bunu farklı Solognac ürünlerinde uygulanan teknolojiler sayesinde sağlayabilirsiniz.

Equarea teknolojisi, teri aktif şekilde dışarı atan kumaşlar sunuyor.

Bu sistem şunları garantiliyor:

Dokunun iç kısmında terin ANINDA SOĞUTULMASI
Sıcaklığın dokunun dışına ANINDA TRANSFER EDİLMESİ
Kıyafetin HIZLI KURUMASI.
Bunun için geliştirilmiş prototipler, Oxylane Araştırma Merkezinde vücut hareketlerinin benzerini gerçekleştiren özel araçlar üzerinde test edilmiştir (sıcaklık artışı, terleme…). Geliştirildikten sonra, terlemenin aktif şekilde atıldığını onaylamak üzere kıyafetler sporda kullanıma yönelik olarak test edilir.
Equarea teknolojisi ayrıca Solognac Actikam av tişörtlerinde de mevcuttur.

Novadry teknolojisi, su geçirmez olanlar da dahil, kıyafetlerin bir zar sayesinde nefes almasını sağlar. Novadry, ava uygun performansları garantilemek için kıyafetlerin terleyen bir mankenin üzerine yerleştirildiği buharlaşmaya dirençli bir test sayesinde kumaşların nefes alma özelliğini garantilemektedir. Novadry zarını, Supertrack 500 , Sibir 300 parka veya Inverness 300 IR serilerinde de bulabiliriz.
Solognac av ayakkabılarında da Novadry zarı mevcuttur. Ancak Novadry kumaşlarının, zarsız olan kumaşlara göre daha az nefes alacağını bilmek gerekir.

Gitmeden önce

Yola çıkmadan önce, Solognac sırt çantalarında taşınabilen su şişelerinden almak gerekir.Sırt çantanız yoksa av çantanıza bir şişe su koymayı unutmayın. Köpeğinize su vermeyi unutmayın; katlanabilir kase az yer tutacak ve size eşlik eden köpeğinizin sıcaklamamasına yardımcı olacaktır.

Alanda

Tercihe göre şapka veya kasket ile başınızı güneşten koruyun. Ultra hafif av kasketi en etkili nefes alma özelliğini sağlayacaktır.

Sabah serinliğine karşı:

Gün ağardığında veya alacakaranlıkta avlanacaksanız kazak veya gömlek gibi fazladan bir kıyafet almanız gerekir.

Gün içinde sıcağa karşı:

Öğleden sonra avlanmak için Solognac’ın önerileri:
Kural 1: Su için! Sıcaklamasını önlemek için köpeğinize de su verin ve yanınıza katlanabilir bir kap alın. Ardından, 30 ila 35 derecelik sıcaklıklara ulaşan sezon başında avlanmanızı sağlayacak hafif ve dayanıklı ürünlere ihtiyacınız olacaktır.

Birkaç dakikalık avlanmadan sonra ter içinde kalmak rahatsız edici olduğundan Solognac, nemi dışarıya atan ve kıyafetlerin hızlı kurumasını sağlayan ürünler sunmaktadır. Bu durumlar için Equarea teknolojisi çok önemlidir.
Actikam 100 tişörtleri, bu özelliği sunar ve çok hafiftir. Böylece rahattır ve sıcaklığı dışa aktarma konusunda etkilidir.

Alternatif bir çözüm olarak, Actikam 300 modeli Actikam 100 modelindeki tişörtlerden daha kalındır, sabah ve akşam serinliğinde sizi daha sıcak tutar, fermuarlı yapısı ve nefes alan bantları gün boyu sıcaklığa dayanıklı olmanızı sağlar.

Ayrıca, Sporthunt 300  gibi hafif ve sıcaklığı dışa aktaran bir ayakkabıya ihtiyacınız olacaktır. Gerekirse ikinci bir kıyafet almaktan çekinmeyin; böylece sabah molası veya öğle yemeği esnasında üstünüzü değiştirebilir ve kuru kıyafetlerle devam edebilirsiniz.

Son olarak, uzun süre güneşe maruz kalındığından, güneş gözlüğünüzü almayı unutmayın.