Yılın o zamanı geldi. Her yer pembeye boyandı, etraf kalpli ayıcıklarla dolu. Sevgililer Günü, sevgilinizle ya da eşinizle olan bağınızı, sevginizi ve aşkınızı kutlamak için muazzam bir fırsat. Peki bu yıl farklı bir şeyler yapmaya ne dersiniz? Hadi tüm kalıpları yıkalım! Şu meşhur Sevgililer Günü furyasına biraz değişiklik, biraz heyecan katmak için hangi seçenekleri değerlendirebiliriz? Sevgiliyle yapılacak aktiviteler arasında spor da olduğu aklınıza gelmiş miydi? Araştırmaların da gösterdiği gibi, spor sırasında salgılanan adrenalin ve endorfin hormonları, kişiler arasındaki bağı kuvvetlendiriyor. Birlikte yeni bir şeyler deneyimleme hali, çiftlerin ilişkilerini inanılmaz derece destekliyor. Biz de işte tam bu yüzden, 14 Şubat’ta sevgilinizle birlikte yapabileceğiniz hem heyecanlı hem romantik aktiviteleri sıralayalım istedik.

1) Paten kaymak: Liseli aşıklar gibi
Tazelenin, içinizdeki çılgın gençle bağlantı kurun. Paten, birlikte öğrenirken eğlenebileceğiniz, romantik hale gelebilecek sporlardan biri. Dört ya da üç tekerle paten parklarında liseli aşıklar gibi düşe kalka çılgın bir gün geçirebilirsiniz. Ya da el ele tutuşup buz pateni yaparak hem kış mevsimini, hem aşkınızı kutlayabilirsiniz.

2) Trekking ile dağlar, çayırlar, bayırlar sizin
Trekking adı da verilen doğa yürüyüşleri yine sevgilinizle birlikte yapabileceğiniz, hem hareket ihtiyacınıza cevap verecek, hem ilişkinize macera ve romans katacak bir spor türü. İster baş başa çıkın, ister profesyonel bir grupla parkur yapın, yanınıza bir de piknik sepeti aldınız mı, yıllarca hatırlayacağınız bir deneyim sizi bekler. Trekkinge uygun bir outdoor ayakkabı giymeyi de ihmal etmeyin.

3) Kayak: Minik bir kaçamak
Rengarenk kar kıyafetleri, karizmatik kar gözlükleri, bembeyaz dağların verdiği özgürlük hissi! İlişkinizi canlandırmak, sevginizi kutlamak, birbirinize özel bir vakit ayırmak için minik bir kayak tatili kaçamağı yapmak muazzam bir fikir olabilir!

4) Koş aşkım koş!
Birlikte en rahat yapabileceğiniz aktivitelerden biri de koşu. Doğa içinde hoş bir parkur seçin, en rahat spor ayakkabılarınızı ayağınıza geçirin, koşu rüzgarlığınızın cebine atın cüzdanınızı; yeşillerin mavilerin arasından koşarak ter döktükten sonra birlikte dinlenirken hoş bir kahve keyfi yapın.

5) Tam çiftlere göre: Tenis

Birlikteliği kuvvetlendirmek, karşılıklı güveni ve işbirliğini somutlaştırmak için en iyi yollardan biri de, mesela tenis gibi bir spor dalını başka bir çiftle birlikte oynamak. Sevdiceğinizle aynı takımda olmak ve başka bir çiftle rekabet etmek ilişkinize hem eğlence hem heyecan katacak.

6) Bisiklet macerasıyla film gibi bir gün
Bisiklet, hem harika bir spor dalı, hem de oldukça romantik bir aktivite olabilir. Sevgilinizle birlikte güzel bir parkta ya da parkurda yan yana bisiklet sürmek, ilişkinize film tadında bir romantizm katabilir.

7) Dans, dans, dans!
Hayır, illa ki bir tango dersi almak zorunda değilsiniz. Çantanıza rahat bir tayt, ferah bir tişört atın, modern dans, latin dansları gibi birçok farklı dans türünden birini birlikte keşfedin! Akşama yorgun kaslarınızı dinlendirirken birbirinizi cesaretiniz için kutlamayı unutmayın!