Yoğun tempolu bir iş hayatınız varsa ya da okulunuz sizi çok yoruyorsa hafta sonunuzu bir kamp kaçamağıyla değerlendirip tüm haftanın yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz. Kamp için ihtiyacınız olacak malzemeleri ve kampınızı keyifli geçirmenizi sağlayacak tüm detayları bu yazıda bulabilirsiniz.

decathlon merter kamp
Decathlon Merter Mağazası Kampı

Olmazsa Olmazlarım Neler?

Kampa gittiğinizde yanınıza almanız gereken en önemli üç şey; çadır, mat ve uyku tulumudur.Peki bu üçlü ne işe yarar? Birbirini nasıl tamamlar?

  • Çadırımız bizi rüzgar, yağmur, böcek gibi dış etkenlerden korur. Fakat geceyi sorunsuz geçirmek için çadır tek başına yeterli olmaz.
  • Yaz mevsimi dahi olsa gideceğimiz bölgeye göre hava sıcaklığı gündüz ve gece farklı olacaktır. Bu yüzden bizi soğuktan korumak için imdadımıza yetişecek ekipman uyku tulumu
  • Son olarak çadırdayken yerden gelen soğuğu kesmek ve ayrıca zeminin engebesini hissetmemeniz için mat kullanmanız gerekir. Sünger veya şişme mat tercih edebileceğiniz gibi kamp yatağı ile ekstra konfor elde edebilirsiniz.

Kampınızı Keyifli Hale Getirin!

Olmazsa olmazlarımızı tamamladık fakat birkaç ekipman ile kampınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz.  Bu ekipmanları çadır içi ve çadır dışında olacak şekilde ayrıca inceleyelim.

Çadır dışında;

  • Eğer kampa arabasız gidiyorsanız tüm malzemelerinizi rahatça taşıyabilmek için yanınıza bir sırt çantası almanız çok faydalı olacaktır.
  • Kamp esnasında rahatça yemek yemek veya keyifli vakit geçirmek için kolay taşınır ve kolay katlanır bir kamp sandalyesi / kamp masası götürebilirsiniz.
merter kamp
Decathlon Merter Mağazası Kampı
  • Eğer sabahları sıcak çay/kahve sizin için vazgeçilmezse ya da içeceklerinizi gün içinde soğuk muhafaza etmek istiyorsanız termos ya da kamp buzluğu bu ihtiyacınızı karşılayacaktır. Ayrıca fazla malzeme taşıma sıkıntınız yoksa küçük bir kamp ocağıyla kamp çaydanlığı götürerek çay-kahvenizi orada da hazırlayabilirsiniz.

Çadır içinde;

  • Gece kamp alanında masa üstünde ya da çadır içinde kullanabileceğiniz bir kamp lambası kamp alanınızı ve çadırınızı aydınlatmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde cep telefonunuzun ışığını gereksiz yere kullanmaz, şarjınızı çabuk bitirmezsiniz.
merter decathlon kamp
Kamp lambasını çadır içi-dışı kullanabilirsiniz
  • Rahat bir uyku geçirmeniz için kamp yastığı imdadınıza yetişecektir. Kamp yastığınızı aynı zamanda minder olarak da kullanabilirsiniz.

Kıyafet ve Aksesuar

Kampı rahat geçirebilmek için hava şartlarına, gideceğiniz bölgeye uygun kıyafet ve ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. Ayrıca aksesuar olarak bandana veya bir şapka güneş çarpma riskini en aza indirecektir. Yüksek korumalı bir güneş kremiyle de güneş/rüzgar yanıklarından kaçınabilirsiniz.

Hava Durumu

Kampta kötü bir sürpriz ile karşılaşmamak için ya da hazırlıksız yakalanmamak için gideceğiniz bölgenin hava durumunu mutlaka incelemeniz gerekir. Kampı planladığınız uzak tarihte bir kontrol yapacağınız gibi kampa gitmeden bir önceki gün yani artık hava tahminleri netleştiği zaman son bir kontrol daha yapmanız oldukça yararınıza olacaktır.

Doğru malzeme seçimi ve kampınız için yapacağınız küçük hazırlıklar harika bir kamp geçirmenizi sağlayacaktır. Tek yapmanız gereken gideceğiniz yere karar vermek sonrasında bölgeye ve kendinize uygun malzemeleri yanınıza alıp yola çıkmak!

merter decathlon kampı

Kamp malzemelerinizi profesyonel bir ekip yardımıyla tamamlamak ve daha detaylı bilgi almak isterseniz sizi Decathlon mağazalarımıza bekleriz. Hatıralarınızdan silinmeyecek bir kamp geçirmeniz dileklerimle.

Emre ARAR