Into The Woods festivali, üç temel kavram üzerinde şekilleniyor: doğa, spor ve müzik. Uluslararası bir festival bu ve uzun zamandan beri de düzenleniyor. Amaç, doğanın içinde bir müzik ziyafeti çekmek, grup halinde sporlar yapmak ve keyifli zaman geçirmek – Into The Woods festivali, yaza hızlı ve güzel bir başlangıç yapmanızı sağlıyor. Bu yılki festival, 13 Mayıs tarihinde başlayıp 15 Mayıs tarihine dek sürüyor ve Şirince’de düzenleniyor. Peki, Into The Woods festivali hangi etkinlikleri içeriyor? Festivali ziyaret edenler neler yapabilecek? Gelin tüm bu hususlara yakından bir göz atalım ve yaz mevsimi birlikte karşılayalım; ormanlar bizi bekliyor!

Into The Woods festivali denince akla ilk gelen şey, elbette müzik. Nitekim festivalin sloganlarından biri de “%100 Music” şeklinde, yani günün her anında müzik dinlemek veya sahne alan bir grubu izlemek mümkün olabiliyor. u.Nite tarafından düzenlenen festivalde, ikisi yabancı olmak üzere toplam 19 DJ görev alıyor. Yabancı DJ’ler Thomas Schumacher ve KANT, yerli DJ’ler ise Sarp Özaydın, Efe Kantel, Emir Ertekin, Tolga Oral ve Burak Urgay gibi isimlerden oluşuyor. Diğer bir deyişle, toplam 40 saat sürecek olan festivalin her anı müzikle dopdolu bir şekilde geçiyor. Müzik, düzenlenen ışık gösterileri ile birleştiğinde ise orman adeta bir rüya âlemine dönüşüyor! Sadece bu gösteriye tanıklık etmek dahi, bambaşka bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.

Bu Festival Sadece Müzikten İbaret Değil

Ancak müzik, Into The Woods festivali kapsamında sunulan tek şey değil. Yukarıda da belirtmiştik, bu festival doğa, spor ve müziği bir araya getiriyor. Festivalin spora ayrılmış bölümü ise, Decathlon tarafından organize ediliyor. “Sporu Ormana Taşıyoruz” ismiyle düzenlediğimiz bu bölüm, size doğa içerisinde okçuluk, trekking, badminton ve yoga yapma şansı tanıyor. Özellikle yoga konusunda iddialıyız – düzenleyeceğimiz seanslar, içsel yolculuğunuzda kendinizi bulma imkânı sunuyor. Tüm bu etkinlikleri, 2 numaralı çadırda organize edeceğimiz küçük bir yarışma ile taçlandıracağız – sizi de bekliyoruz! Açık havada yapılabilecek en eğlenceli sporlara ayrılmış bu bölümün, en az festivalin müziğe ayrılmış bölümü kadar tatmin edici olacağını da garanti ediyoruz.

festivalarea
Festival Alanı ve Decathlon Kamp Alanı

Peki, konaklama imkânı nasıl? Katılımcılar nerede kalabiliyor? Bu konuda çok sayıda seçenek sunuluyor. İlk seçenek, çadırda konaklama – etkinliklerin gerçekleşeceği arazideki kamp alanlarına çadırınızı kurabilirsiniz. Bize sorarsanız en keyifli konaklama seçeneği bu; ancak isteyen katılımcılar Şirince Köyü’ndeki pansiyonlarda da kalabiliyor. Bir diğer seçenek ise, çam ağacından yapılmış ahşap dağ evleri. Üç ve dört kişinin aynı anda kalabileceği bu evler orman içerisinde bulunuyor ve tüm etkinliklere kolayca ulaşabileceğiniz bir mesafede yer alıyor. Bizim tavsiyemiz, yukarıda da belirtiğimiz gibi festivalden önce Decathlon mağazalarına uğramanız ve kamp malzemeleri satın alarak doğanın keyfini bizzat içinde çıkarmanız – çadırlar önünde yakılan ateşlerin etrafında toplanıp sohbet etmeye doyum olmuyor!

Lié à IMG_3815-OK

Yaza Birlikte Merhaba Diyelim!

İster spor yapın, ister müziğin ritmine kapılın, isterseniz de büyüleyici doğal güzelliklerin içinde bir yürüyüşe çıkın – Into The Woods festivali, bunların hepsini dilediğiniz anda ve bir arada sunuyor. Ancak en önemli şey bir araya gelerek eğlenmek ve yeni dostluklar kurmak; sizinle aynı zevklere sahip olan insanları bulmanın en kolay yolu bu etkinliklerden geçiyor! Decathlon, Into The Woods festivalinin bir parçası olmaktan gurur duyuyor ve sizi ormanlara davet ediyor. Gelin birlikte eğlenelim, spor yapalım ve müziğin coşkusuna kapılalım – yaza en güzel böyle merhaba deniyor!