Hepimiz günlük hayatta yürüyüşün ne kadar önemli olduğundan bahsederiz, ama uygulamaya gelince çoğumuz erteleriz. Bu 4 haftalık yürüyüş programı, yürüyüşe başlamak için idealdir. Çünkü sizi yürüyüşe yavaş yavaş ve hafif tempoda başlatır. Üstelik dinlenme günleri ve dinlenme egzersizleri de sunar.

NEWFEEL YÜRÜYÜŞ GÜNLÜĞÜMÜ NASIL TAKİP EDEBİLİRİM?

Decathlon Blog sayfamızdan ve Facebook etkinliğimizden takip edebileceğiniz 4 haftalık egzersizle, Newfeel Yürüyüş Günlüğü’nüzü başarıyla tamamlayın ve tempolu yürüyüş yaparak forma girin. Başarınızı #yürüyüşgünlüğüm etiketiyle Facebook, Instagram veya Twitter’dan bizimle paylaşmayı da unutmayın 😉

1. HAFTA

Tempolu yürüyüşü ve faydalarını keşfetmek için 25-30 dakikalık dört egzersizle vücudunuzun ısınmasını sağlayın.

1.day

1. GÜN  

20 DAKİKA YÜRÜYÜŞ

Normalde saatte 4 kilometre hızla yürüdüğümüzü biliyor musunuz?

Bu da dakikada yaklaşık 100 adım demektir. Normal hızda 18 dakika yürüyün ve son 2 dakikada hızınızı artırın. Daha büyük adımlar atmak hızlanmanızı ve baldırlarınızın güçlenmesini sağlar!

newfeel marche sportive 2.jpg[-1_-1xoxar]

2. GÜN

DİNLENME

Acele etmeyin! Motivasyonunuzu korumak ve forma girebilmek için dinlenmeniz son derece önemlidir. Yarından sonra sizi yeni bir egzersiz bekliyor!

3. GÜN

25 DAKİKA TEMPOLU YÜRÜYÜŞ

Tempolu bir yaklaşım benimseyin.

Normal ritminizi koruyarak 2 dakikalık bir ısınmadan sonra 23 dakika boyunca tempolu bir şekilde yürüyün. Bu hareket adımlarınıza
yükleme yapacağından ve ayak ve baldır kaslarınızı geliştireceğinden, yere sağlam basmaya dikkat edin.

25 dakika tempolu yürüyüş

25 dakika tempolu yürüyüş

4. GÜN

DİNLENME

Olduğunuz yerde dururken, dizlerinizi teker teker havaya kaldırıp her bir harekette 2 dakika boyunca bekleyin. 1 dakika dinlenin. Bu egzersizi 3 kez tekrarlayın, kalça kaslarınız gelişecek!

girl aw16 pant sweat cap[8367569cc,8366966cc]tci_scene_a01

day5

5. GÜN

25 DAKİKA TEMPOLU YÜRÜYÜŞ

Kollarınızla da yürüyün

Normal hızda 2 dakika tempolu bir şekilde yürüdükten sonra, 23 dakika boyunca tempolu ritminizi korumak için kollarınızı ileri geri sallayarak yürüyün. Kollarınızı salladığınızda daha hızlı yürürsünüz ve vücudunuzun üst bölümü incelik kazanır.

6.gün

6. GÜN

30 DAKİKA TEMPOLU YÜRÜYÜŞ

Tüm vücudunuz çalışıyor!

30 dakika tempolu yürüyüşten sonra bu hafta öğrendiklerinizi pekiştirin. Ayaklarınızdan başınıza kadar vücudunuzun uyum içinde hareket etmesi için yürürken kollarınızı doğal biçimde sallayın.

7. GÜN

DİNLENİN

Ayaklarınız değerlidir, bu yüzden 1 haftalık tempolu yürüyüşten sonra ayaklarınıza iyi bakmalısınız!

ayak

İlk hafta önerimiz:

big_0d05037a1a0245e08cd6fd4cb782528e
Sarı Newfeel Soft 140 Yürüyüş Ayakkabısı

İkinci haftanın programı  bir sonraki yazımızda 😉