Bu soru tam olarak böyle aklınıza gelmese de mutlaka “evlilik kiloları”nı duymuşsunuzdur. Peki bu kiloların sebebi nedir? Evlilik mi? Tabii durum kişiden kişiye göre değişebilir. Hemen hemen herkesin çevresinde evlendikten sonra kilo alan çiftler vardır. Özellikle bel çevresinde artan yağlanmalar, dolgunlaşan yanaklar ve sarkan kollar! Bu durum sizi evlilikten korkutmasın, çünkü biz biliyoruz ki sebebi evlilik değil.

Evlenmeyle beraber çiftlerin ev sorumluğunun artması spora ayrılan zamanın azalmasına yol açıyor, burası doğru. Ayrıca eşine çekici gelme isteği de evlilikle beraber azalmaya başlıyor, burası da doğru. Ancak bilmeniz gereken şey; kilo almak evliliklerin kaderi değil. Bunu söyleyebiliyoruz çünkü elimizde çok güçlü kanıtlar var. Sizin de bu  kanıtlar arasında yer almamanız için hiç bir sebep yok (tabii evli değilseniz orası ayrı).

Listemize öncelikle en ilham verici örnekle başlıyoruz:

İngiltere’de yaşayan Matt ve Hannah çifti evlilik kararlarından sonra fazla kilolarıyla düğün yapmak istemediklerini anlamış ve spora başlamış. Matt 114 kilodan 69 kiloya düşerken Hannah da 19 kilo vermiş.

Evlilik kilosu

Haberin devamı: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2742251/I-used-three-chins-Chef-used-eat-day-job-went-18st-11st-wedding-day.html  

 1- Başlangıç seviyesinden başlayalım:

Başlangıç olarak çiftlerin beraber yaptığı ama yine de birbirine yük olmadığı bu şınavı seçtik. Unutmayın, beraber çektiğiniz şınavda eşinizden güç alırsınız ve erken pes etme ihtimaliniz hayli azalır.


2- Şınavda bir üst seviyeye çıkmaya hazır mısınız?

Fitness yaparken eğlenebileceğinizin en büyük kanıtı burada! Siz de şınav çekerken bu videodaki çift gibi vücudunuzu düz bir konumda tutmayı unutmayın.


3- Beraber bisiklete binmenin tek yolu tandem değil!

Tamam kabul ediyoruz burada erkek tarafının bir hayli formda olması gerekiyor ama beraber yapılabilecek güzel bir egzersiz değil mi sizce de? Özellikle karın ve üst bacak kaslarınızı çalıştırmak için ideal!


4- “Ama iyi de ben hamileyim”

https://www.instagram.com/p/BA1h3nYF0MI/

Bunun bir bahane olmadığını hepimiz biliyoruz, sıradaki bahane lütfen?


5- Bebek doğdu, şimdi eski forma dönme zamanı!

Spor yaparken bebeği yalnız bırakmak olmaz. Neden onu da işin içine katmıyorsunuz?


6- Belki de ailecek çalışmak daha faydalı olur?

Hem de işin ucunda ödül varsa, çok da güzel olur!


7- Hep anneler mi spor yapacak çocuklarıyla? Biraz da baba zamanı…

https://www.instagram.com/p/BGPZPGkzNZo/

Aklınızda bulunsun, anne-babayla yapılan aktiviteler aile bağlarını kuvvetlendirir.


Benim beraber fitness yapabileceğim eşim veya çocuklarım yok ve spor için mutlaka spor aletlerine ihtiyacım var diyorsanız sizi Decathlon’a bekliyoruz 🙂

Kapak Göseli: Instagram fitcouples

Hilal Yılmaz

SEM Uzmanı