Tatil yaklaştı ve kamp yapmayı planlıyorsunuz. Burada size kamp alanında yemek pişirmeyi basitleştiren tavsiyelerimizi paylaşacağız ve sizin rahatlığınız ve güvenliğiniz işin önemli sorulara yanıt vereceğiz. Yemeği nasıl saklarsınız, nasıl pişirirsiniz v.b…

Buralarda havalar yazın sıcak… Bu da güzel bir tatilin habercisi! Besinlerinizi taze tutmak için onları serin bir alanda saklamak önemli. Bunun için farklı tiplerde soğutucular bulunmakta. Kamp için önerimiz elektrikli veya elektriksiz ama sert yapıda soğutuculardır.

Basit soğutucular için pratik bir tavsiye: Her zaman 2 buz kalıbı almaya yönelin. Birini yanınıza alacağınız soğutucuda kullanırken, diğerini kamp alanında kullandığınız buzlukta soğumaya bırakabilirsiniz.

Soğutucunuzu her zaman gölgede bırakmayı ve besinleri mümkün olduğunca çabuk tüketmeyi unutmayın.

Soğutucu seçeneklerimize göz atın

  • Yemek pişirmek

campingas

Eğer çocuklarınızla tatildeyseniz, size gaz ocağı ile kulplu tencere almanızı tavsiye ediyoruz. Yanınıza 2 çakmak ve en uzunundan kibrit de almayı unutmayın. Ocak ile tencerenin dengesi sayesinde daha güvenli ve daha etkili yemek pişirebilirsiniz.

  • Ocağınızı her zaman rüzgar almayan bir yerde ve zeminden yüksekte yakmayı unutmayın.
  • Çocuklar ile başbaşa bırakmayın.
  • Çadırınızdan uzakta ocağınızı kullanın. Yağmur yağsa bile asla ocağınızı çadır içinde yakmayın.
  • Çevreci bir davranış: Boş gaz kartuşunuzu asla direkt çöpe atmayın; geri dönüşüme götürün.
  • Uygun aletleri seçmek

Mutfak malzemelerini seçerken yapışma önleyici malzeme ile kaplı olanları tercih edebilirsiniz. Yemek pişirirken dibe yapışmayı önledikleri için alüminyum mutfak malzemelerine göre daha kolay temizlenirler. Fakat aynı zamanda daha kırılganlardır ve daha kolay çizilirler. Bu yüzden beraberinde her zaman tahta veya plastik çatal-bıçak kullanılmalıdır. Temizlik için asla tel sünger kullanmayın, bu kullanım kaplamanın çizilmesine neden olur. En iyisi klasik bulaşık deterjanıyla beraber klasik bulaşık süngerlerini kullanmaktır.

Tüm kamp mutfağı malzemeleri için www.decathlon.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz.