Tenis, ilgi duyanlar kadar spor yapmak için alternatif arayanlara da hitap etmektedir. Futbol ya da basketbol gibi geniş kitlelere sahip olmayan ve farklı çizgisini her zaman korumayı başaran tenisi, hayatınızın bir parçası haline getirmek için pek çok cezbedici neden bulunmaktadır.

  1. Hayatınızda uzun soluklu bir fark yaratır.

tennis_clement_bcn_2014_g78q7312

Ev – iş döngüsü arasında yaşantınızın giderek sıradanlaştığını, her günün diğeriyle aynı olduğunu düşünüyor, bu duruma kalıcı bir çözüm bulmak istiyorsanız tenis sizin için vazgeçilmez bir seçenek haline dönüşebilir. Her geçen gün öğreneceğiniz farklı vuruş şekilleri ve zamanla geliştireceğiniz kişisel tekniklerinizle teniste sıkılmadan, eğlenerek ilerleyişinizi sürdürebilir, böylece hayatınıza uzun süreli bir renk katabilirsiniz.

  1. Formda kalmayı ve fit olmayı farklı bir boyuta taşır.

Spor yapmak aynı zamanda hareket etmek anlamına geldiği için her spor dalında kalori yakmak veya kilo vermek mümkün. Ancak tenis düzenli yapıldığı takdirde; baldırlardan, arka bacaklara, karından, ön kollara kadar tüm kasların çalışmasını sağlayarak esnek ve dengeli bir vücuda sahip olmayı büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

  1. Yeni arkadaşlar edinmenizi sağlar.

Tenis rakibe ihtiyaç duyulan bir spor dalı olduğu için arkadaşlarınızla birlikte hem eğlenip hem de formunuzu koruyabileceğiniz gibi birçok şehirde sık sık düzenlenen tenis organizasyonlarına ve turnuvalarına katılarak yeni kişilerle tanışabilir, arkadaş çevrenizi genişletebilirsiniz.

  1. Stresle başa çıkmanızı kolaylaştırır.

tennis_escudé_2013_g78q8600

Her spor dalında olduğu gibi kendi içinde özel bir disipline sahip olan teniste de kendinizi geliştirip, aşama kaydettikçe bu durumu hayatınızın diğer alanlarına da yansıtabilir, böylece belirli bir disiplin dahilinde hayatınızdaki stres oranını azaltabilirsiniz.

  1. Sağlıklı yaşam için mükemmel bir destekçidir.

Sağlıklı yaşam beslenmeden, stres düzeyine, hareket etmekten, uyumaya tüm detayları kapsadığı için tenisi sadece bir spor olarak değil aynı zamanda sağlıklı yaşam için destek amacıyla da değerlendirebilirsiniz.

  1. Mutluluk seviyenizi arttırır.

tennis fw16[8367207]tci_scene_jcp2352

Spor yapmanın vücuttaki endorfin seviyesini arttırdığı uzun süredir bilinen bir gerçek. Tenis de yoğun şekilde hareket etmenizi sağlayarak fit bir görüntüye ulaşmanızı hızlandırırken aynı zamanda mutlu olmanızı da kolaylaştırmaktadır.

  1. Yalnızken de oynanabilir.

Tenis dendiğinde akla karşılıklı iki rakibin maç yaptığı bir sahne gelse de artık birçok özel tenis kulübünde ya da belediyenin tenis kortlarında tek başınıza oynamanıza imkan veren özel duvarlar mevcut. Bu yüzden yaygın şekilde bilinenin aksine tenis oynamak için her zaman bir rakibe ihtiyaç duyulmamaktadır.

  1. Basit ekipmanlar yeterlidir.

tennis_balle_bcn_2014_g78q7749

Tenis oynayabilmek için tenis ayakkabısı, tenis kıyafetleri, tenis raketi ve tenis topu dışında farklı bir ekipmana ihtiyaç duymazsınız. Dilerseniz oyun esnasındaki performansınızı arttırmak için tenis bilekliği, tenis şapkası ya da tenis bandanası gibi aksesuarları da tercih edebilirsiniz.

  1. Zeka gelişimine yardımcı olur.

Beden gücü kadar strateji geliştirmeyi de gerektiren tenis, bu yüzden özellikle seçenekleri değerlendirme ve karar verme gibi aşamalarda zeka gelişimine büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.

  1. Çocuklar için de uygundur.

tennis fw16[8366202,8366201,8351632]tci_scene_jcp5327

Aile ile birlikte yapılabilecek spor dallarından biri olan tenis, aynı zamanda çocukların bedensel ve zihinsel gelişimi için de idealdir. Spor yapmayı seven çocuklar tenise yönlendirilerek gelecekleri için iyi bir yatırım da yapılabilir.

Kortta ihtiyacınız olan tüm tenis malzemeleri Decathlon‘da!