2 Seconds çadırınızı rahat bir şekilde nasıl toplayacağınızı keşfedin!

2005 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana, 2 Seconds çadır hızlı açılma özelliği ile kampçıları cezbetti. Çadır toplama kolaylaştıran sistemlerin geliştirilmesi için ekiplerimizin gösterdiği tüm çabalara rağmen, çadır toplamak hala bazı kullanıcılarımızı zorlamaktadır.

Size adım adım eşlik etmesi için, yukarıdaki kurulum videosundan ve yazının sonundaki toplama videosundan yardım alabilirsiniz. Ya da tavsiyelerimizi okuyabilirsiniz:

kırmızı kayış
Kırmızı kayıştan çekin
  1. Çadırınızın içinde dip kısımda  kırmızı renkli  ve ucunda iki toka girişi bulunan bir kayış bulacaksınız. Bu iki tokayı dışarı doğru çekin, ardından kemerler üzerinde bulunan kırmızı robalar ile denkleştirin. Böylece, onları kırmızı dişli tokaların içine geçirebileceksiniz.
  2. Karşı tarafta robalar ve  sarı renkli kayışlar göreceksiniz. Onları da aynı şekilde birleştirin.
  3. Aynı yerde bir halka ve içinden geçen bir kırmızı kayış göreceksiniz.  Bu kısım üstte kalacak şekilde çadırı yere yerleştirin. Bir elinizi kayışın oluşturduğu halkadan geçirin ve diğer elinizle  çadırın üstüne güçlüce bastırın. Kayıştaki elinizle de yukarıya doğru çekmeye devam edin.
  4. Önceden oluşan halka şekil yere bastırınca ortadan bükülerek 8 şeklini alacaktır.
    Kayış ile 8’in orta noktasının iyi sıkıştırılması önemlidir.
  5. Önde kalan elinizin yardımıyla, 8 şeklinin üstüne bastırın ve diğer elinizle  bir çemberi diğerinin üstüne katlayarak  tek bir çember oluşturun. Kemerler üzerinde bulunan kırmızı renkli yer işaretleri, böylece birbirlerinin karşılarına denk gelirler.
  6. Bundan sonra tek yapmanız gereken  çadırın tekrar açılmasını engellemek. Bunun için sarı büyük kayışı kullanın.

Böylece artık çadırınız katlandı! Artık çadırınızı kılıfına koyabilirsiniz.

Tüm çadır modellerimizin kurma ve toplama videolarına ulaşmak için, Quechua’nın Youtube kanalını takip edin: Quechua