Zorlu ve dikkat gerektiren bir aktivite olan avcılık, aynı zamanda zihinsel ve fiziksel açıdan yüksek ölçüde efor gerektiren bir etkinliktir. Bu nedenle avcılıkta üst düzey bir performans için her zaman özel kıyafetlere ve aksesuarlara ihtiyaç duyulur. Kimi avcılık kıyafetleri sizi dış etkenlerden korurken, kimiyse kamufle olmanızı kolaylaştırır.

pantalon actikam 500 camo f[8381573]tci_scene_001

Avcılık Kıyafetlerindeki Temel Amaç Doğa İle Bütünleşmektir

Avlanmak, her açıdan yüksek performans gerektiren bir eylem olduğu için av kıyafetlerinde dayanıklılık ve rahatlık ön plandadır. Böylece avcılar, zorlu doğa koşullarında zarar görmeden, kolayca hareket edebilirler. Diğer yandan outdoor bir aktivite olan avcılıkta, kıyafetler dayanıklı ve rahat olduğu kadar aynı zamanda doğayla da uyum sağlamak zorundadır. Aksi takdirde doğayla uyumsuz bir görüntü, dikkat çekmeyi kolaylaştıracağı için avın sürekli kaçmasına sebep olacaktır. Bu yüzden av kıyafeti seçerken avcılık yapılacak olan alanın bitki örtüsü ve mevsimle uyumlu renkler tercih edilmelidir.

gözlem

Örneğin; farklı hava koşullarından etkilenmeyen, iğne yapraklı bitkilerin çoğunlukta olduğu bir alanda her mevsim haki tonlarını tercih edebilirsiniz. Ancak mevsime göre renk değiştiren, sonbaharda daha çok sarı tonlarına bürünen bir alanda kum veya hardal rengi olan avcılık kıyafetlerini kullanmak gerekir. Avcı yeleğinden çantasına, şapkasından botuna kadar avcılara özel pek çok kıyafette ve aksesuarda değişik kamuflaj renkleri ve desenleri bulunur.

Her İhtiyaca Hitap Eden Avcı Kıyafetleri ve Aksesuarları

Avcılık kıyafetleri dendiğinde genellikle akla avcı yeleği ya da avcı montu gelse de Solognac avcılar için konfor ve performans odaklı farklı giysiler, aksesuarlar üretir. Avlanma amacıyla özel olarak geliştirilmiş olan bu kıyafetleri ve aksesuarları tercih ederek avcılık deneyimlerinizi kusursuzlaştırabilirsiniz.

turuncu yelek
Solognac av kıyafetleri için tıkla

Doğayla uyumlu renklerde, zorlu koşullara karşı dayanıklı ve oldukça rahat avcı botları, çizmeleri; vücudu saran ve dış etkenlerden koruyan montlar, yağmurluklar; kamufle olmayı kolaylaştıran şapkalar ve çantalar avcılar için özel olarak üretilen kıyafet ve aksesuarlardan sadece birkaçı.

Doğal alanlarla bütünleşmenizi sağlayan avcılık kıyafetleri kadar doğada fark edilmenizi kolaylaştıran avcılık kıyafetleri de mevcuttur. Fosforlu şeritlere sahip olan ya da bir tarafı kamuflaj desenli, diğer tarafı fosforlu avcı giysileriyle yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçilebilir.

Avcılık kıyafetlerini, büyük kolaylık sağlayan pratik aksesuarlarla da destekleyebilirsiniz. Av esnasında işinizi kolaylaştıracak özel kılıf, kemer, şapka, bere, çanta, çorap, eldiven, şemsiye gibi birçok alternatif bulunuyor. Tüm avcılık kıyafetlerini ve aksesuarlarını incelemek, birkaç tıkla satın almak için av malzemelerimizi ziyaret edebilirsiniz.