Entegre matlı veya matsız, bivak için veya kamp için uyku tulumları arasında, açık havada güzel ve rahat bir gece geçirmek için, birçok seçenek vardır.

Pierre, “uyku tulumları” ürün şefi size yardımcı olacak:

  • Bivak için uyku tulumu
uyku-tulumu-mumya
Uyku tulumu modelleri için tıklayın

“Teorik olarak, bivak amaçlı uyku tulumları hafif, kompakt ve sırt çantasında taşınabilir olmalıdır. Soğukta başın iyi korunabilmesi için, genelde kapüşonlu yapıya sahiplerdir. Mumya şeklinde olan tulumlar, vücuda daha yakındır, içindeki ısınması gereken hava boşluğu daha az olduğundan klasik üçgen uyku tulumlarına göre daha sıcak tutar. Bivak için uyku tulumu üretiminde, yüksek performansa sahip teknik bileşenler kullanıyoruz; mikrofiber polyester dolgu veya doğal bir malzeme olarak çok sıcak tutan ördek tüyü gibi.

“Aynı zamanda entegre matıyla beraber, “hepsi bir arada” bivak uyku tulumlarımız da bulunmaktadır. Bu Sleepin’Bed ultralight versiyonu konseptidir. Daha fazla yer kazanmak için, mat ile uyku tulumunu çantanızı yerleştirirken ayırabilirsiniz; uyurken ise “mat + elastik toka” yapısından yararlanmak için tekrar birleştirebilirsiniz.”

“Son olarak, bivak için uyku tulumlarımızın konfor sıcaklığı 15°C / -5°C arasında değişmektedir.. .”

  •  Kamp için uyku tulumu
uyku-tulumu
uyku tulumları için tıklayın

Kamçılıkta genelde uyku tulumunuzu taşımanızı gerektirmeyen veya çok kısa mesafe taşınan koşullar hakim olduğu için, tulumun özel olarak ne hafif ne de kompakt olması gerekir. Bu yüzden bu tulumlarda en şişkin elyaf dolgu kullanılır. Amaç kampçıya maksimum rahatlığı sağlayabilmektir. Bunun için ise, size daha fazla serbestlik ve hareket imkanı sağlayan, daha çok dikdörtgen tasarıma sahip bir model seçebilirsiniz”

“Tıpkı bivak modellerinde olduğu gibi, “hepsi bir arada” konsepti kampçılıkta da bulunmaktadır. Buna Sleepin’Bed serisi adı verilmiştir. Bu seride elastik kayışlarla sabitlenebilen bir şişme mat ve dolgulu yastık veya ergonomik yastık bulunur. Anahtar kelime “rahatlıktır”. Matın beraberinde getirdiği konforlu tasarım sayesinde, çift kişilik modellerde partnerinizi rahatsız etmeden hareket edebilirsiniz.”

“Kampçılık uyku tulumlarının konfor sıcaklığı genelde yaz mevsimine uygundur ve 15°C’den başlar.”

“Son olarak önemli bir hatırlatma: En iyi koşullarda uyumak, rahatlık ve outdoor aktivitenizin keyfine doyasıya ulaşırken en iyi dinlenmeye ulaşmak için; uyku tulumu seçiminde kullanım amacını, kamp yapılacak yeri ve mevsimi, seçim yaparken kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız.”

7 YORUMLAR

  1. Bilgilendirici hiçbirşey yazılmamış. Saçma sapan bir yazı olmuş. Sıcaklık değerleri hiç açıklanmamış. Bivak ne demek, insanlara bu bile açıklanmamış.

  2. Selam,bende uyku tulumu alacağım ancak kış şartları için bir tulum lazım.Hiçbir konuda bilgim yoktu ancak siteleri inceleyerek bilgi topladım.Sizin yazınızda gerçekten arkadaşların dediği gibi çok faydasız.Hangi şartlarda hangi tulum aramalıyız,kaz tüyü mü-sentetik mi,komfort-extreme limit hangisini seçmeliyiz vesaire gibi o kadar çok özellik var ki…Ancak siz hiç açıklama yapmamışsınız…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.