Eklem ve sırt ağrılarının giderilmesinde, yüksek tansiyonla mücadelede oldukça etkin olan bisiklet sporu diğer egzersizlere göre hem daha zevkli hem de daha pratiktir. Bütün gün masa başı iş yapıyorsanız, kendinize bir bisiklet alıp ulaşımınızı onunla gerçekleştirmek de işte daha verimli ve mutlu olmanızı sağlar. Bir bisiklet gezgini olarak daha zinde, verimli ve mutlu bir yaşam biçimine adım atmadan önce şu birkaç noktayı her zaman aklınızda tutmanızı öneririz.

 Bisiklet sürüş teknikleri için destek alın

Bisiklete binmeyi öğrenmek her çocuğun hayatında bir dönüm noktası oluşturur. Aile büyüklerinden birinin veya yakın bir arkadaşın yardımıyla çocuklukta öğrenilen bisiklet sürme tekniği bir bisiklet gezgini için artık yeterli olmayacaktır. Bisiklet sürüş tekniğinizi bir profesyonelden ders alarak geliştirmeniz sizi sürüş esnasında daha güvenli kılacaktır. Ayrıca ders alarak hatalarınızı düzeltebilir, yeni teknikler öğrenebilirsiniz.

Sağlam bir bisiklet kilidi edinin

kilit-1024x683

Bisikletinizi ister spor amaçlı ister ulaşım amaçlı kullanın, park etmek için her zaman sağlam ve işlevsel bir bisiklet kilidine ihtiyacınız olacaktır. Bisikletinizi özellikle uzun süreler park halinde bırakacaksınız kilitleme tekniğini de en iyi şekilde öğrenmeniz gerekir. Kimi zaman sadece bisikletin tekerleğini çalmakla yetinen bisiklet hırsızlarına karşı sadece bisikletin değil, tekerleğin de bağlanması caydırıcı olacaktır.

Doğru bisiklet lastiği seçin

u-fit-preview-1024x683

Bisikletinizi hangi amaçla ve ağırlıklı olarak nasıl bir zeminde kullanacaksanız ona uygun lastiği seçimi yapmanız gerekir. Bisikletinizi yolda veya asfaltta kullanacaksanız kaygan özellikteki, yola daha iyi tutunan ve etkili sürüş sağlayan lastikleri tercih etmeniz gerekir. Patika yollar için kısmen kaygan ve tırtıklı lastikler idealdir. Dağ lastiği türleri de kullanım amacınıza göre farklılaşmaktadır.

Her gün farklı yollar keşfedin

Eğer bisikleti ulaşım amacıyla da kullanıyorsanız şanslısınız. Çünkü hem en pratik hem de en ekonomik ulaşım yolunu keşfetmişsiniz demektir. Keyfini çıkarın. Bazen daha uzun olsa da, farklı bir yoldan eve dönmenin zevkini yaşayın.

Kendinizi görünür kılın

isik1024x683

Özellikle geceleri ya da havanın puslu olduğu zamanlarda araç sürücülerinin sizi farketmesi zorlaşır. Görünürlüğünüzü artırmak için buna uygun kıyafet seçmeniz gerekir. Bunun yanı sıra bisikletinizde hem önde hem arkada far kullanmanız güvenliğiniz açısından yararlı olacaktır.

Kendinize en uygun bisikleti seçmek ve bisiklet aksesuarları, bisiklet kıyafetleri ve bisiklet yedek parçaları arasından ihtiyacınıza en uygun olanları satın almak için Decathlon’un online spor mağazasını ziyaret edebilirsiniz. Spor tutkunlarının tek adresi olan Decathlon, hem başlangıç seviyesindeki hem profesyonel sporcuların aradıkları her şeyi kolaylıkla bulabilmelerini sağlar.