Yağmura, UV ışınlarına ve birçok farklı koşula dayanıklı; Quechua çadırların neleri garanti altına aldığını inceleyin:

Normal koşullarda tüm Quechua çadır parçaları (odalar, çift tente, poller ve pol yuvaları) 2 yıl garanti altındadır.

Üretim defosu halinde veya anormal dayanıksız ürünlerde; ilgili parça değiştirilebilir. Garantiyi kullanmak için, fatura ve kasa fişi ile birlikte, Decathlon mağazalarındaki Danışma bölümüne gidebilirsiniz. Alışverişinizi internet sitesinden yaptıysanız ürünü depoya incelenmeye gönderebilirsiniz.

Bilmeniz gerekenler:

– Rüzgar ve kar direnci:

Komunizm 6400m Kampı/ Simond Çadır

Yüksek irtifa çadırlarlarımız dışında (Bionassay T1 ve T3), çadırlarımız 70 km/sa hızından fazla rüzgarlara dayanıklı değildir ve kar yükünü taşıyacak güce sahip değildir. Birkaç santim taze kar, çadırın yapısını bozabilir.

– Donma dayanıklılığı:

Fiberglas poller, donmaya karşı tasarlanmamıştır. Kırılma riskleri fazla olmasa da, böyle bir olasılık bulunmaktadır.

– Yoğun kullanım (toplu halde):

decathlon merter kamp

Quechua çadırlar toplu halde yoğun kullanım (klüp amaçlı v.b.) için tasarlanmamıştır. Böyle bir kullanım için özel fermuarlara sahip çadır modellerine yönelinebilir. Son olarak, toplu kullanım için çadırların ateşe karşı dayanıklılık standartlarına uygun olması gerekmektedir.

– Güneş ışınlarında yaşlanma:

Tüm Quechua çadırlar, çift polyester tenteleriyle UV ışınlarına karşı iyi bir dayanıma sahiptir. Buna karşı çok uzun süre veya sürekli UV ışınlarına maruz kalmaları (Bütün yaz boyunca güneş altında bahçede kalmaları gibi), çadırın en fazla güneş gören yerlerinde erken yıpranmaya yol açabilir.