Kamp alanına vardığınızda, hiçbir zaman kötü bir sürprizle karşılaşmamak için, çadırınızı yola çıkmadan önce kontrol etmeyi unutmayın.

Kamp oyunları

Çadır ürün şefimiz Jean-Baptiste’in 10 maddelik kontrol listesi, yola çıkmadan mutlaka okuyun:

1- Evinizde çadırı kılıfından çıkartın, böylece hava almasını sağlayın. Eğer uygun yeriniz varsa kurmaktan çekinmeyin. Böylece hızlıca kurmak ve sökmek için alıştırma yapmış olursunuz.

2- Eğer çadırınız biraz nemli şekilde kaldıysa, kötü kokular oluşmuş olabilir. Bu kokuyu ortadan kaldırmak için çadırı açın, havalandırın, sabunlu su ile yıkayın ve yola çıkmadan iyice kurumaya bırakın.

3- Eğer çadırınızın üstünde çamur parçaları varsa onu sabunlu su ve bir bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. İyice temizlemeyi unutmayın. Çadır ve diğer spor malzemelerinizin temizliği için spor malzemeleri temizliği yazımızı okuyun.

pol4- Pollerinizi (çadır çubukları) kontrol edin, kamp alanına hasarlı pollerle gitmek durumunda kalmayın. Eğer 2 Seconds bir çadıra sahipseniz, polleri elinizle kontrol edebilirsiniz. Eğer klasik bir çadıra sahipseniz, pol sayısından emin olun ve eklemlerin kırılıp kırılmadığından emin olun. Eğer arızalı bir pole sahipseniz, Decathlon mağazalarından garanti kapsamında değişim isteyebilir, ya da yedek pol alabilirsiniz.

5- Kazıkları sayın, eksik kazık sayısı çadırınızı iyice germenize engel olur. Eğer kayalık veya çok sert bir zeminde kamp kuracaksanız, “sert zemin kazıklarına” yönelin (bükülmesi imkansızdır). Eğer yumuşak zeminde, örneğin kumluk bir alanda, kamp kuracaksanız köşeli kazıklara yönelin.

6- Germe iplerini kontrol edin, çadırınızın rüzgara karşı en iyi dayanımı vermesi için, çadırınızın tüm germe iplerinin takılı olması faydalı olacaktır. Eğer hasarlı bir germe ipi varsa, Decathlon mağazalarından temin edebilirsiniz.

7- Çadır tabanını kontrol edin ve eğer bir delik varsa, çadır tamir kitlerini kullanarak tamir edin.

8- Fermuarları deneyin, kapı ve pencere fermuarlarının düzgün çalıştığından emin olun.

9- 2 Seconds, Base Seconds, Family Seconds modellerinin katlanma sistemini tekrar gözden geçirin, bunun için kılavuz videolardan yardım alabilirsiniz.

10- Yola çıkmadan son bir defa çadırınızın kullanım kılavuzunu okuyun!