eliorain-jacket-woman-aw16-000-expires-on-13-10-2020-1Koşucu için doğru kıyafet seçimi son derece önemlidir. Vücudun ısı ve nem dengesini koruyan, adım atmayı kolaylaştıran, sıvı kaybını ve kan basıncını kontrol altında tutmanıza yardımcı olacak kıyafet ve aksesuarlar, koşuyu daha konforlu ve sağlıklı hale getirir.

Hemen hemen her ortamda yapılabilmesi ve ekstra malzemeye gerek duyulmaması nedeniyle kolay uygulanan koşu sporundan etkin biçimde faydalanabilmek için bazı şartlara uyulması gerekir. Bu şartlardan bir tanesi de uygun malzeme seçimidir.

Spor kıyafet ve aksesuarları konusunda uzman markalar; koşucu sağlığı, rahatlığı ve performansı konularında size profesyonel çözümler sunar.

Koşu İçin Üretilen Ayakkabılar Konforu ve Sağlığı Ön Planda Tutar

Ayak yapınıza uygun bir koşu ayakkabısı ile koşmak sadece konforu yaka lamanızı sağlamakla kalmaz, ayak ve bacak sağlığının korunması için de ekstra katkı sağlar. Uygun ayakkabı seçiminde ayağınızın anatomik yapısından yere basış şeklinize kadar çeşitli faktörler devreye girer.

running-700-blue-cat3-002-expires-on-05-01-2021

Ortopedik özellikte üretilen koşu ayakkabıları, ayağın rahatsızlık hissini ortadan kaldırarak koşarken maksimum seviyede rahat edilmesini hedefler. Özellikle en çok basınca maruz kalan topuk bölgesine ortopedik destek sağlayan ve bilek bölgesini koruyan ayakkabılar, ayak sağlığınıza da olumlu tesir eder. EVA yastıklama teknolojisi ve darbe emici teknoloji ile konforu arttırırken sarf edilen eforu azaltan koşu ayakkabısı modelleri de keyifli deneyim yaşatır.

Dış tabanın önü ve arkasında yer alan kauçuk güçlendirmeler sayesinde dayanıklılığı artırılan Kalenji tasarımı koşu ayakkabıları, koşu antrenmanına başlamanız için gereken ideal rahatlığı sağlar.

Koşu Kıyafetleri Seçimi de En Az Koşu Ayakkabısı Seçimi Kadar Titizlik İster

Koşuya başlamak için seçilecek kıyafetlerdeki en temel kriter rahatlıktır. Eşofman takımı, tayt, body ya da t-shirt gibi üst kıyafet seçiminiz konforlu oluşun yanı sıra mutlak suretle teri dışarı atan özelliklere sahip olmalıdır. kplay-jacket-woman-aw16-000-expires-on-13-10-2020

Eşofman takımları gereğinden fazla genişliğe sahip olmamalı, koşucunun hareketlerini kısıtlayan fazlalıklar içermemelidir. Nefes alan yapısı ile vücudu ısıtırken doğru sıcaklıkta kalmasını da sağlamalı, göğüs dikişleri koşu sırasında hareket kolaylığı vermelidir.

Koşu çorabı ayağı terletmeyecek malzemeden yapılmalı, ayağı tam olarak sarmalı ve kaymaya imkan vermemelidir. Aksi durumda sürtünmeyi arttırarak su toplanmasına ve tahrişlere yol açarak keyfinizin kaçmasına neden olacaktır.

Koşu taytları nefes alan, esnek ve çok fazla uzun olmayan bir modele sahip olmalıdır. Vücut ısısını ve terlemeyi dengeleyen, teri emerek aktif biçimde dışarı atan, kötü kokuları hapseden ve çabuk kuruma özelliğine sahip olan ürünlerin tercih edilmesi üst düzey konforun sağlanması açısından önemlidir.

Koşu Aksesuarları ile Konforunuzu Arttırın

Koşu sırasında pratiklik sağlayan aksesuar tercihleri de koşmaktan duyacağınız hazzın artmasına yardımcı olur. Koşucular için özel olarak tasarlanan koşu tozlukları, koşu sırasında oluşacak kas kasılmalarını, kas yorgunluğunu ve tutulmaları azaltır ve en iyi performansı sağlar.

Koşu sırasında nabzınızı takip eden, attığınız adımları ya da kaç kilometre koştuğunuzu gösteren, tere dayanıklı, hafif ve fonksiyonel bir spor saat de koşarken arzuladığınız konforu yakalamanıza yardımcı olacaktır.

kosu-saati

Telefonunuzun güvenliğini kontrol altına alan ve terden koruyan arm band modelleri, koşunuzu daha rahat hale getirebilmenize olanak tanıyan yerinde bir aksesuar olarak öne çıkar. Koşuculara özel üretilen matara takılabilir bel çantası, pratik kullanıma sahip sırt çantası, koşu şapkası ve siperliği, koşu feneri, su çantası, koşu kolluğu, koşu bandı gibi ürünler spordan aldığınız keyfin artmasına katkı sağlar.

Koşu kıyafetlerinizi ve koşu ayakkabınızı seçerken kaliteli ürünleriyle dikkat çeken, sporcuya üstün performans sunan Kalenji markasının ürünlerini inceleyebilirsiniz. En iyi Kalenji koşu malzemelerine Decathlon online mağazası aracılığıyla hemen sahip olabilirsiniz.