Güzel hava, tatil, doğa, bol oksijen, yeşil, mavi, özgürlük, macera… Hepsi bir arada düşünüldüğünde pek çok kişinin aklına ilk olarak çadır kampı gelir. Hem ekonomik olması hem de oldukça fazla alternatif sunması nedeniyle kamp kurarak seyahat etmek, artık oldukça sık rastlanılan tatil yöntemleri arasında yerini almıştır. İlk fırsatta çadırınızı almak, malzemelerinizi seçmek, rotanızı belirlemek, kendinizi kuş ve böcek sesleri eşliğinde doğanın kucağına bırakmak hem ruhunuza hem de bedeninize iyi gelecektir.

İçeriğimizi okuyarak Türkiye’deki en iyi kampçılık rotalarını öğrenebilir, doğal güzelliklerin tadını özgürce çıkarabilirsiniz.

Akyaka Orman Kampı (Muğla)

Doyumsuz deniz manzarası ve eşsiz ormanı ile sizi ilk gördüğünüz anda hayran bırakan Akyaka, çadır kamp tutkunları için iyi bir alternatif sağlar. İçinde tuvalet ve market bulabileceğiniz, elektriğe sahip kamp alanı, doğa ile baş başa keyifli yürüyüşler yapmak için idealdir. Çadır kampı için uygun olan Akyaka, Dalaman Havaalanı’na yaklaşık 70 km mesafede yer alır.


Dedegöl Dağı (Isparta)

Tabiatın kucağında, doğal halini kaybetmeden kalabilmeyi başarmış nadide alanlardan olan Dedegöl Dağı, özellikle doğa yürüyüşü ve dağcılık tutkunlarına ev sahipliği yapar. Çadırınızı dilediğiniz yere özgürce kurabileceğiniz kamp alanında tabiat ile tam anlamıyla iç içe olacaksınız.


Geyikbayırı (Antalya)

Oldukça rahat edeceğiniz kamp alanlarına sahip Geyikbayırı, kaya tırmanışı tutkunlarının uğrak yerlerindendir. Tırmanma alanlarının yanı sıra plaja ve yürüyüş yollarına sahip Geyikbayırı kamp alanları, bölgede en çok tercih edilen yerler arasındadır.


Gito Yaylası (Rize)

Eşsiz Karadeniz yaylalarının tamamen doğal olan ortamında unutamayacağınız bir deneyim yaşamak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey kamp çadırı ve yeteri kadar malzeme olacak. Fazlaca el değmemiş Gito Yaylası, tam manasıyla doğa ile baş başa kalabileceğiniz yerlerden. Su ve yiyecek bulma imkanı olmadığından gerekli tüm kamp malzemeleri dikkatlice hazırlanmalıdır. Aksi halde çadır ile kamp keyfinizin yarım kalması kaçınılmaz olacaktır.


Hızır Kamp (Balıkesir)

Kaz Dağları’nın temiz havasını ciğerlerinize çekmek için en uygun yerlerden bir tanesidir Hızır Kampı. Doğal güzelliğe sahip kamp alanında kampçılar için çadır kurma imkanı vardır. Tesisleriyle her an hizmet bulabileceğiniz kamp yeri, yoğun rağbet gördüğünden ve belli bir düzene bağlı olarak çalıştığından, önceden rezervasyon yaptırmanız gerekir.


Kelebekler Vadisi (Fethiye / Muğla)

İnsanı dinlendiren ve yenileyen Kelebekler Vadisi, yemyeşil doğası ile insanın bırakıp gitmek istemeyeceği yerlerden bir tanesi. Muhteşem şelalesi ile ziyaretçilerini büyüleyen vadide ilkbaharın gelişine ve sonbaharın gidişine tanıklık etmek sizi doyumsuz bir huzura kavuşturacak. Ölüdeniz’den teknelerle ulaşılan büyüleyici vadide çadırınızı kurup huzurlu birkaç gün geçirmeniz, yeniden doğduğunuz hissine kapılabilirsiniz.

Yenice Ormanları (Karabük)

Çadırınızı alıp Eğriova Göleti çevresinde özgürce kurabilir, tertemiz havanın tadını çıkartabilirsiniz. İşletme ve tesisin bulunmadığı kamp alanında tamamen doğa ile baş başa kalacağınızdan yeterince yiyecek ve içeceğiniz olmalı. Havası serin olduğundan, yanınıza alacağınız malzemeler arasına uyku tulumu, battaniye ve sıcak tutacak giysiler eklemeyi ihmal etmeyin.

Eğer siz de çadır kampına ilgi duyuyorsanız, gideceğiniz yere göre çadır çeşitleri arasından yapacağınız en uygun tercihi sırtınıza alıp hiç bilinmeyen yerleri keşfedin ya da listemizdeki rotalardan bir tanesini seçerek doğanın kalbine doğru yolculuğa başlayın.