Baharın gelişinin habercisi olan son cemre, bu yıl 6 Mart’ta toprağa düştü. Bu güzel havaların tadını kamp yaparak çıkarmaya ne dersiniz?

Kamp yapmak kadar, kampa hazırlık süreci de oldukça keyifli. Özellikle kamp malzemeleriniz tam olmadığı için alışverişe çıkmak, ürünleri alırken hayaller kurmak  bile çok heyecan verici.

Peki kampa giderken yanımıza hangi malzemeleri almalıyız?

Çadır

output_5Mr2Da
Kamp çadır modellerimiz için tıklayın!

Kampın keyifli ve güvenli geçmesi için en önemli ekipman çadırdır. Büyüklüğüne göre seçeceğiniz kamp çadırının, UV ışınlarına, yağmura ve rüzgara karşı dayanıklılığını  değerlendirmeyi unutmayın.


Mat ve Uyku Tulumu

output_H49B9Y

Uyku tulumları gece soğuğuna karşı korunmak için çok önemlidir. Uyku tulumlarının minimum sıcaklığa kadar sıcak tutma özellikleri vardır. Görseldeki ürün -5 dereceye kadar sıcak tutmaktadır.

Uyku tulumundan tam performans almak için kullanırken herhangi bir yerinde boşluk kalmaması gerektiğini paylaşmak isterim. Mesela ayak kısmında boşluk kalırsa giysilerinizle boş bölgeyi doldurmalısınız.


Mat ve uyku tulumları rahat uyuma ortamanızı sağlayacak parçalardır. Toprakla olan direk teması keseceğinden sağlınız açısından da koruyucu olur.


 Soğutucu Çanta & Buzluk

sı
NH Fresh Compact Soğutucu detaylı bilgi için tıklayın!

Kamp yaparken yanınıza alacağınız pratik yiyecekleri ve içecekleri muhafaza etmeniz için soğutucu çantalar işinize çok yarayacaktır. Farklı
büyüklüklerde üretildiklerinden ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz.


Piknik Örtüsü

pik
Outdoor piknik örtüsü detaylı bilgi için hemen tıklayın!

Piknik örtüsü kamp alanında otururken, yemek yerken ve yürüyüş sırasında kısa molalar için kullanabileceğiniz en ideal üründür. Oldukça hafif olduklarından taşıması da kolaydır.Tabak & Çanak

tab
MH100 Doğa Yürüyüşü  Mutfak Gereçleri detaylı bilgi için tıklayın!

 

Tabak, çatal, bıçak, bardak, koruyucu kap gibi malzemeler elbette olmazsa olmazdır. Bu malzemelerin daha düzenli ve toparlayıcı olması için set halinde satılanlarını tercih edebilirsiniz. Hem yerden hem de zamandan kazanmış olacaksınız.


Katlanır Masa & Sandalye

output_ccXHTe
Kamp sandalye ve masa çeşitlerimiz için hemen tıklayın!

Aynı şekilde yine yerden tasarruf ettirecek kamp masa-sandalye setlerini tavsiye ederim. Bu setler sayesinde kampa masa getirmek çok basit hale geliyor çünkü tabureler katlanarak el çantası haline gelen masanın içerisine yerleştiriliyor. Kullanışlı ve pratik olması açısından konforlu bir kamp malzemesidir.

Diğer bir alternatif olarak kamp sandalyeleri de tercih edilebilir. Özellikle bacak kısmından katlandığında silindir halini alan çantalar sırt çantanızda bile rahatlıkla taşıyabileceğiniz ürünlerdir.


Matara

output_bBeO0Q
Matara çeşitleri için tıklayın!

Mataralar hem kamp hem yürüyüş sırasında içecek ihtiyaçlarınızı karşılamak için vazgeçilmezlerdendir.


 Yürüyüş  Batonu

output_qBmo3y
Yürüyüş batonu çeşitlerimiz için tıklayın!

Yürüyüş batonları yürüyüş sırasında zorlu zeminleri kolay bir şekilde aşmanız için yardımcı aksesuardır. Kullanımı konusunda ufak bir bilgi vermek isterim:

-Batonların boyu ayarlanabilir olduğundan parçaların sıkıştırıldığından emin olmalısınız.

-Araziden yokuş aşağı iniyorsanız ya da zorlayıcı dağ koşullarındaysanız batonu daha uzun olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.


Kamp Lambası

output_FdhOlW
Kamp ve kafa lambası modellerimiz için tıklayın!

Gece kamp alanınızın aydınlanması için kamp lambası gerekli bir malzemedir.

Kamp lambalarının pil ömrü kullanılan ışık yoğunluğuna göre değişebilir. Orta dereceli ışık kullanımında 50 saate kadar aydınlatma sağlayacak bir ürün idealdir.


13

İlk Yardım Seti

Doğa koşullarında ulaşım kısıtlı olabileceğinden güvenliğimi
zden emin olmamız çok önemli. Olabilecek her durum için ilk yardım seti mutlaka çantamızda yer almalı.


 

 

Outdoor Çanta

output_1TYqMS
Quechua çanta modellerimiz için tıklayın!

 

Peki bu kadar malzemeyi nasıl taşıyacağız derseniz de elbette bir outdoor çanta büyük oranda işimize yarayacak. Bu çantalar yürüyüş sırasında da kullanılabildiğinden bel desteğiyle yükü omuz ve bele dağıtır. Böylecek ağırlık hissinde azalma olur.

Kamp sürenize ve ortamınıza bağlı olarak yanınıza alacağınız malzemeler için uygun çanta büyüklüğünü seçebilirsiniz.

60 Litre çantalar 2-7 gün süreli kamplar için idealdir.

Kampa giderken yanımıza alabileceğimiz pek çok malzeme daha var elbet ancak olmazsa olmazlar listemizde bu ekipmanlar yer alıyor. Çünkü bu malzemeler kampın temel malzemeleridir.

Sıraladığımız ekipmanları da bir araya getirdiğimizde görseldeki hale geliyor. Çadır malzelemeri kullanımı ile ilgili videomuzu izleyebilir, daha fazla çeşit görmek isterseniz online spor mağazamızı ziyaret edebilirsiniz 🙂

Spor dolu günler!

Pınar Yağmur SAÇLI

Decathlon Müşteri Temsilcisi