Kamp yaparken bizim kurallarımız değil doğanın kuralları geçerlidir. Yapmamız gereken şeyse bu kurallara ayak uydurmaktır. Peki doğa koşullarında yiyeceklerimizi nasıl muhafaza edebiliriz?

Kamptayken pratik ve çabuk bozulmayacak yiyecekler seçmemiz en sağlıklısıdır. Soğuk sandviçler, sucuk, içecekler tercihinize göre domates ve salatalık gibi sebzeleri de yanınıza alabilirsiniz.

Yiyecek ve içecekleri korumak için ısı yalıtımlı çantalar oldukça işe yarayacaktır. Isı yalıtımlı çantalar, ihtiyaca göre koruma süresi ve ebata göre çeşitlendirilir.

sı
NH Fresh Compact Kamp/Outdoor Soğutucu 26 L Detaylı bilgi için tıklayın!

 

Birkaç günlük kampa gidecekseniz hacmi geniş ve yalıtım süresi uzun olan çantaları seçebilirsiniz.


Fresh Kamp / Outdoor Esnek Soğutucu 7 saate kadar yiyecekleri soğuk tutmaktadır.

26 Litre hacmi ile ihtiyacınız kadar yiyeceği yanınıza rahatlıkla alabilirsiniz.

Daha pratik çanta kullanmak ya da yürüyüş yaparken yiyeceğinizi yanınıza almak istiyorsanız sırt çantası şeklinde tasarlanan ısı yalıtımlı çantalardan da söz edebiliriz.


Forclaz Soğutuculu Sırt Çantası yiyecekleri ve içecekleri 6 saate kadar soğut tutar. Yarım günlük doğa yürüyüşünüzü, içiniz rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

sırt
Forclaz Soğutucu Outdoor Sırt Çantası 10 L Detaylı bilgi için tıklayın!

Çantanızın biraz da tasarım olmasını istiyorsanız Soğuk Tutan Yiyecek Çantası ile tanışın!

Kol çantası şeklinde kullanılabilen Outdoor Soğuk Tutan Yiyecek Çantası 4,4 litredir. İçerisinde yer alan 2 adet yemek kabıyla çantanız daha düzenli olur ve yiyecekleriniz 2 saate kadar soğuk kalır.

Yanınıza daha da az yiyecek ya da sadece içecek almak istiyorsanız, sırt çantanıza rahatça sığabilecek çantalara da göz atabilirsiniz.


Arpenaz Esnek Soğutucu 10 litre hacmi ile fazla yer kaplamaz. 5 saat boyunca yiyecek ya da içeceğin başlangıçtaki ısısını korur.

Yiyeceklerinizi korumak için daha fazla vakte ihtiyacınız varsa çantanın içerisine yerleştirebileceğiniz buz aküleriyle soğutma süresini artırabilirsiniz.

Unutmayın ki ısı yalıtımlı çantalar yalnızca soğuk ürünlerin soğuk kalma süresini uzatmaktadır. Sıcak yiyecekleriniz için termostatlı çanta ve kapları tercih edebilirsiniz.

Kamp planınıza uygun olan ısı yalıtımlı çanta seçimi yaptıktan sonra yiyeceklerinizi güvenle muhafaza edebilirsiniz 🙂

Sporla kalın!