Bildiğiniz gibi, spor, sağlığınız için önemlidir. Peki yaptığınız fiziksel aktivitelerin ruh halinizi de daha iyi hale getirdiğini biliyor muydunuz?

Bu haftasonu bol bol yürüyün! Yürüyüşün ruh halinize etkisini keşfedin.


web_dsk,mob,tab_landpg_nl_nl_2017_sport walking[]4-kinderschoenen.jpg[-1_-1xoxar]


Stresten uzak kalmak için yürüyün!
Evde, iş yerinde, dertler “buranıza kadar” geldiğinde; tüm bunlardan kurtulmakta güçlük çekebilirsiniz. Aktif olarak tempolu yürüyüş yapmak, sizi günlük hayattaki problemlerinizden uzaklaştıracaktır. Bugün birçok insan yürüyüşün günlük hayatlarına olan pozitif etkisini kabul ediyor.

Stresin üstesinden gelebilmek, iyi hissetmek ve pozitif düşünmek için ihtiyacımız olan hormon: endorfindir. Endorfin, mutluluk hormonu olarak da bilinir. Yürüyüş esnasında, vücudumuz 5 kat daha fazla endorfin üretir.

Yürüyüşün vücudunuza olan bu etkisinden faydalanabilmek için, yürüyüşe en az 30 dakika devam etmelisiniz. Ne harika ki, bu süre vücudunuzun fazla kalorilerinizi yakmaya başlaması için yeterlidir! Rahat bir yürüyüş ayakkabısı ve tech fresh kıyafetler ile alacağınız verimi maksimuma çıkarabileceğinizi de unutmayın.


pw 240[8366322,8366313,8366314,8366320]tci_scene_033.jpg[-1_-1xoxar].jpg


Rahat davranın!
Stres, öncelikle omuz ve sırtınızda etkisini gösterir. Stresin bu olumsuz etkisinden korunmak için rahat hareketlerle yürüyün. Özellikle kollarınızı yürürken rahatça hareket ettirmenizin büyük faydası olacaktır.

Gülümseyin!
Gülümseyin ve kaslarınızın rahatlamasına izin verin. Yürürken enerjik olun!

Kendinize zaman ayırın!
Sessiz ortamlarda yürüyüşler planlayın. Trafikten ve kalabalıktan uzak olun.  Böylece yürürken kendinize rahatlamanız için gereken zamanı ayırmış olacaksınız.

Mutlu haftasonları,

Sporla kalın!


2 YORUMLAR

  1. Üniversite öğrencisiyim. Bazen hocalar belirli bir konu hakkında başlık verip o konu hakkında sunum yapmamızı istiyor. Neden bilmiyorum ama benim sunumlarda elim ayağım titriyor, stresden ölüyorum resmen. Normalde öyle çekingen biri değilim. Sanırım bir topluluğa karşı konuşmamdan kaynaklanıyor. Ne yaptıysam bu sorunu çözemedim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.