Yıpranmış yağmurluğunuzun kumaşı, zaman içinde su geçirmez özelliğini kaybedip doğa ile iç içe olduğumuz muhteşem anlarda tüm eğlencenizin mahvolmasına sebep olabilir.

Sizin de yürüyüş yağmurluğunuz yıpranmış ve su geçirmez özelliğini kaybetmiş gibi görünüyorsa, panik yapmanıza gerek yok! İşte size sadece 3 adımda yağmurluğunuzu nasıl eski haline döndürebileceğiniz konusunda yardımcı olacak tüyolar!

Su geçirmezlik özelliği; kumaşın dışına uygulanan bir işlemle elde edilir ve kumaş suyu emmeden suyun yüzeyde akmasını sağlar. Böylece yağmurluğunuz suyla dolmaz, olduğu gibi hafif kalır ve nefes almaya devam eder.


raincut8356303cc8356252cctci_scene_001-jpg-1_-1xoxar


Ürün müdürümüz, yağmurluğunuzun su geçirmez özelliğini yenilemeniz ve her zaman kuru kalmanız için nasıl yıkanması gerektiğini anlatıyor!

veste-raincut-zip-homme-brown-print-20168382420tci_pshot_013-jpg-013-expires-on-23-09-2020

1. Adım: Yıkama Öncesi

Tüm fermuarları kapatın ve yağmurluğunuzun yıkanamayan tüm küçük parçalarını çıkarın. Ayrıca esnek parçaları ve kayışları sökmeyi, cepleri boşaltmayı da unutmayın

Yağmurluğunuzu iç tarafından yıkayabilmek için, tersyüz edin.

2. Adım: Yıkama

Yağmurluğunuzu 30° veya 40° derecede; standart deterjanınızı kullanarak, sentetik programda yıkayabilirsiniz.

Yağmurluğunuzun orijinal özelliklerine etki edebilecek yumuşatıcı ve çamaşır suyu kullanmayın.
Kötü sürprizlerle karşılaşmamak için, farklı malzemelerden yapılmış veya farklı renklerde olan kıyafetlerle bir arada yıkamayın.
Yağmurluğunuzu çamaşır makinesine yerleştirirken çok fazla katlamamaya çalışın ve makineyi tamamen doldurmayın.

Çok önemli: Deterjan artıklarından tamamen kurtulmak için makinenizin durulama programını uzun tutun veya durulama işlemini ikinci kez tekrar edin.

3. Adım: Kurutmaveste raincut zip homme blue 2016 - 008 --- Expires on 23-09-2020.jpg

Su geçirmez özelliklerin yeniden kazandırılması için esas olan aşama, kurutma aşamasıdır. Bu sebeple, yağmurluğunuzu temiz havada tamamen kurumaya bırakıp, düz bir zemine yerleştirmenizi öneriyoruz.

Uyarı: Yağmurluğunuzu kurutmak için asla kalorifer üzerine bırakmayın.

Daha sonra, yağmurluğunuzu çamaşır kurutucusuna yerleştirip sentetik programda 10 ila 15 dakika arasında kurutun. Bu aşamadan sonra bir de su geçirmezlik spreyi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Tüm sportif ihtiyaçların için mağazalarımıza gelebilir ya da decathlon.com.tr‘yi ziyaret edebilirsin!

Sağlıkla ve sporla kal!