İhtiyaca cevap veren, kullanımı pratik ve sağlam bir bavul tercihinde bulunmak uzun süreli kullanım açısından büyük öneme sahiptir.

Yeni bir bavul ya da çanta satın alma zamanı geldiğinde dış yüzeyi, hacmi, varsa tekerlek sayısı, taşıma kolaylığı, rengi ve deseni gibi pek çok unsur bir araya gelerek pek çoğumuzun aklı karıştırır. Kaliteli ve sağlam bir çanta/bavul, özellikle sık seyahat edenlerin yolculuk esnasında ve gittikleri yerde rahat edebilmesi için olmazsa olmazdır. Birkaç önemli noktaya dikkat etmek sıkıntılı anlar yaşama riskinizi azaltır.

_Q0R3616 - 001 --- Expires on 03-03-2018

İhtiyaç Durumuna Göre Satın Alacağınız Bavulu Belirleyin

Yolculuk boyunca değerli eşyalarınızı güvenceye almak için büyük ve orta boy bavul çeşitleri beraberinde bir de kabin boyu küçük çanta edinmeniz uygun olur. Kısa süreli seyahatleriniz için yanınızda taşıyabileceğiniz büyüklükte bir çanta seçmeniz kırılma ve kaybolma tehlikesini ortadan kaldırır, size pratiklik kazandırır ve içinizin rahat olmasını sağlar.


TR ESSENTIEL CLOUDS 60L[8318676] TCI_SCENE_A001 - 001 --- Expires on 09-10-2018Tekerlekli valiz ya da bavulunuzu çoğu zaman kaldırıp taşımanız gereken durumlar ortaya çıkabilir. Hava yollarının uyguladığı ağırlık sınırlaması ile sıkça muhatap olanlar başta olmak üzere, mümkün olan en hafif bavulu seçmenin en doğru tercihi sağlayacağından şüpheniz olmasın.

Bavulunuz her ne kadar sağlam olursa olsun düşük kaliteli tekerleğe sahipse sorun yaşamanız kaçınılmaz olur. Tekerleklerin bavula ne şekilde monte edildiği, bağlantı parçalarının sağlamlığı ve tekerleğin kendi kalitesi, çantayı sürerek götürmenin keyfine tam manasıyla varabilmenizi sağlar.


Bavulunuzun Tasarım Kalitesini Göz Ardı Etmeyin
NATURE_HIKING_FAMILY - 043 --- Expires on 23-06-2020

Bavul seçerken fermuar kalitesi ile birlikte dikişlerin sağlamlığını da göz önünde bulundurmak gerekir. Dikişlerin üzerinin kaplanmış olması ve kilit dikiş kullanılması çabucak yıpranmasını önleyeceğinden, aranılması gereken bir husustur.

Çekçek malzemesinin ve bağlantı parçalarının da sağlam malzemeden yapılmış olması bavul ömrünü uzatır ve sizi yarı yolda bırakmaz. Bu nedenle bavulunuzu seçmeden önce çekçek aksamını kontrol edin, birkaç kez açıp kapatarak takılma, kayma ya da sallantı yapıp yapmadığını kontrol edin. Çekçek boyunun size cevap verebilecek kadar uzadığından da emin olursanız bavulu eğilerek sürüklemek zorunda kalmazsınız.


Son olarak bavulun iç tasarımına göz atın. İç ceplerini, fermuarlı bölümlerini ve gizli bölmelerini dikkatlice araştırın. İçi iyi tasarlanmış bir bavul seyahat sırasında size kullanım kolaylığı sağlar.

Çantanın Kalitesi Nasıl Sağlanır?

Kaliteli bir çanta kullanımına sunulmadan önce günlük hayata uygun koşullarda test edilir. Hava şartları, yürüyüş süresi ve mesafesi, darbeye dayanıklılık gibi kriterler baz alınarak temsili kullanıcılar tarafından denenen çantalar maksimum dayanıklılık kriterlerine ulaşıncaya kadar geliştirilir.

women gym ss17 gym f sac tube m - 001 --- Expires on 30-11-2021

Bir diğer aşamada laboratuvar ortamına alınan çantalar; kullanılan malzemeden dikişlerin dayanıklılığına, aksesuarlarından plastik parçaların direncine kadar tüm yönleriyle ekstrem koşullarda test edilir. En zorlu şartlara en yüksek direnci verecek şekilde geliştirilerek üretim onayı alır.

İhtiyacınızı karşılayacak bavul/çanta hacmini dahi titizlikle hesaplayan müşteri odaklı markaları tercih etmeniz, uzun süre kullanabileceğiniz kaliteli bir bavul veya çantaya sahip olmanızın ilk şartıdır.