Şehrin gürültüsü sizi bunlattı mı? Trafik ve kalabalıktan sıkıldınız mı? Sessiz sakin bir yerlerde yemek yemek, arkadaşlarınız ya da ailenizle vakit geçirmek mi istiyorsunuz? cevabınız ne olursa olsun doğayla baş başa kalabileceğiniz en güzel rotaları bulacaksınız, keyifli okumalar!

mountain hiker 2017 - 175 --- Expires on 05-12-2020Şile – Hacıllı Köyü

İstanbul’da yaşıyor ve şehirden uzaklaşmadan uzakmış hissi yaşamak istiyorsanız harika bir önerim var, Hacıllı Köyü! Doğayla beraber sizi kucaklayan sessizliğe merhaba… Şelaleler, yemyeşil alanlar, temiz hava ve işte huzur!

mountain hiker 2017 - 214 --- Expires on 05-12-2020Bilecik – Harmankaya Kanyonu

Şimdiye kadar gittiğiniz tüm yerleri unutun, farklı bir gezi deneyimi yaşamayı sevenler için Harmankaya Kanyonu eşsiz bir yer. Şelaleler arasında gezerken doğa yürüyüşü yapmak nasıl keyifli düşünsenize! Tarihi yapılarını gezerken, keyfini çıkarmak için yeterli vaktiniz olmadığını bile düşünebilirsiniz.

mountain hiker 2017 - 101 --- Expires on 05-12-2020Trakya – Çamlıköy

Sahil şeridini severim, deniz görmeden gezi yapamam diyenler kimler? Toplanın, Trakya’ya gidiyoruz. Alabildiğince orman, nehir, deniz, yeşillik, sessizlik. Dilediğiniz sporu rahatlıkla yapabileceğiniz Çamlıköy’de bisikletle tur attıktan sonra, doğa yürüyüşüyle gezinizi tamamlar, pikniklerinizle keyifli vakit geçirdiğiniz anları maksimuma çıkartırsınız.

mountain hiker 2017 - 224 --- Expires on 05-12-2020Kırklareli – Vizeköy

Hiking için en güzel rotalardan biri Kırklareli’nin Vizeköy’ü. Neden mi? Karadeniz’e bu kadar yakın olup sahilde doğa yürüyüşü yapacağınız ve aynı zamanda tarihi yerleri gezeceğiniz, bir de üstüne müthiş Tekirdağ yemeklerini yiyebileceğiniz bir yer çünkü!Güzel yerler, güzel zamanlar dedik ama doğayla iç içe olduğunuz zamanlarda karşınıza çıkabilecek olası sorunlarla karşılaşmamak, haftasonu kaçamağınızın tadını kaçırmamak için;

-Mutlaka ayakkabı zemininizin kaygan olmamasına özen gösterin. Doğa yürüyüşü ayakkabıları sizi hem rahat ettirecek, hem de keyfinizi kaçırmayacaktır.

-Kıyafetleriniz mutlaka ter emen özellikle olmalı, yürüyüş ve duraklama evresinde geçireceğiniz zamanlarınızda vücut ısınızı korumalıdır. Hava şartlarına hazırlıklı olarak yanınıza yürüyüş yağmurluğu almanızda fayda var, benden söylemesi!

-Eğer uzun süre geçirmeyi plânlıyorsanız çantanızı doğru seçmeniz size extra zaman kazandıracak. Nasıl mı? Su matarası, yiyecek ufak tefek atıştırmalıklar; yağmurluk, yürüyüş gözlüğü, şapka gibi aksesuarları da içine koyabileceğiniz bir çanta almak rahat rahat gezinizi tamamlayıp huzurla evinize dönmenizi sağlayacak 🙂

Harika haftasonları,

Sporla kalın!

Sezin Arslan

Decathlon İçerik Uzmanı

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.