junior - 00028 --- Expires on 31-05-2020

Her yıl bahar aylarının gelişiyle birlikte içimiz kıpır kıpır olur, çocuklar gibi neşe dolar hatta çocukluğumuzu hatırlarız. Bunun en büyük sebeplerinden biri de tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’dır. Okulların tatil olduğu, çocukların çevrelerine neşe saçtığı ve aileleriyle güzel vakit geçirme fırsatı yakaladıkları bu bayramda, güzelleşen havalarla birlikte doğanın tadını çıkarmak da insanı adeta yenileyerek, kışın tüm kötü etkilerini üzerinden atmasını sağlar.


Casquette rose azalea jrSweat passionate marine paillettes jrpantalon Bicolore marine rose Licol-longe Angel Violet[8354198,8354206,8298907,8353550]TCI_SCENE_01 1 - 004 --- Expires on 0Çocuklar için sporun faydaları fiziksel ve kişisel gelişimi açısından oldukça fazladır. Zamanının çoğunu tablet veya bilgisayar karşısında geçiren çocuğunuz, spor yaparak hem daha sağlıklı bir vücuda kavuşur hem de bir grup aktivitesine katıldığı için de sosyal becerileri gelişir.
Çocuklarınızla birlikte açık havada spor yapmak için son derece harika bir fırsat olan 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda ailecek yapabileceğiniz spor aktivitelerine katılabilirsiniz. Ailecek sportif bir gün geçirmek, şehrin gürültü ve stresinden biraz uzaklaşmak için şehir dışındaki alternatif doğa mekanlarını tercih ederek, doğayla baş başa, huzur dolu anlar geçirebilirsiniz. Hep birlikte yapacağınız spor hareketleriyle, hem temiz havanın ciğerlerinizi doldurmasını hem de vücudunuzun kışın kaybettiği enerjiyi yeniden kazanmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik bu eğlenceli aktiveteler için ihtiyacınız olan şeyler sadece spor ayakkabı ve spor malzemelerinden ibaret.


junior - 03002 --- Expires on 31-05-2020Çocuğunuzun İçindeki Maceracıyı Keşfetsin

Çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz keyifli spor aktivitelerinin başında doğa yürüyüşleri ve parkur oyunları gelmekte. Uzun doğa yürüyüşleri, çocuğunuzun doğayı daha yakından tanımasını sağlar. Yürüyüşe eşlik eden uzun ve keyifli sohbetler de aile olmanın verdiği huzuru ve paylaşımı arttırır. Uzun bir yürüyüşle birlikte harekete geçen vücut daha esnek hareketler yapmaya uygun hale gelmiştir. Özellikle çocukların bayıldığı, içinde tırmanma, ipte yürüme ve engellerden atlama gibi aktivitelerin olduğu oyun parkurları, sadece çocuğunuzu değil tüm aileyi neşelendirecektir. Aksiyon filmlerinde gördüğü hareketleri parkurda tekrarlamak, çocuğunuzun fiziksel gelişiminin yanı sıra hayal gücünün de güçlenmesine katkıda bulunur. Kim bilir, belki çocuğunuzun içinde bugüne kadar keşfetmediği bir maceracı bile yatıyor olabilir.


bike kid helmet 300 red - 007 --- Expires on 17-04-2021Hep Birlikte Pedal Çevirin

Çocuğunuzun da eğlenerek yapabileceği bir başka spor aktivitesi ise bisiklet sürmektir. Özellikle sahil boyunca yapacağınız bisiklet turları, uzun yıllar geçse de çocuğunuzun hafızasında önemli bir yer tutar. Art arda pedal çevirmek, kısa vakitte çocuğunuzun daha çok yer görmesini ve fiziksel olarak da tüm stresini atmasını sağlar. Bisiklet ekipmanları ile birlikte tura kendi bisikletlerinizle çıkabileceğiniz gibi, gittiğiniz yerden de kiralayabilir, ya da Decathlon mağazalarına gelerek dilediğiniz bisikletle tur atabilirsiniz!


Top Oyunlarıyla Sosyalleşin

Güzel havalarda oynanabilecek oyunların en eğlencelileri arasında toplu oyunlar da yer alır. Futbol, basketbol ya da yakar top, hiç fark etmez. Hepsinin keyfi ayrıdır. Top oyunlarının en büyük özelliği ise kaynaştırıcı olmasıdır. Çevredeki diğer aileler de oyunuza dahil olmak isteyebilir. Böylece çocuğunuz yeni arkadaşlıklar kurar ve farklı çevrelerden insanlarla tanışma şansını elde eder. Çoğunlukla sevdiği sporcuların adını haykırarak oynacağı top oyunlarının aile bağlarınızın güçlenmesine büyük katkıda bulunacağı da su götürmez bir gerçektir.

Siz de çocuğunuz sevdiği aktivelerle ya da bu aktivite örneklerinden biriyle hep birlikte son derece keyifli bir gün geçirebilir, Decathlon mağazalarımızda çocuklarınızla sportif anlar yaşayabilirsiniz!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nız kutlu olsun!