Yeni başlayanlar için ideal yürüyüş programını hazırladık!

Günlük 45-60 dakika sürecek olan kısa aktivitelerle, yürüyüşün vücudunuza olan etkilerinden yararlanın ve sporun tadını çıkarın!PAZARTESİ

YÜR

4 haftanın da üstesinden gelebilmek için, vücudunuza ihtiyacı olan enerjiyi sağlarken fayda sağlayacak tavsiyelerimizden ilki:

Sağlıklı bir vücut için atılan en önemli adımlardan birinin beslenme olduğunu unutmayın ve yürüyüş programına başlamadan önce Yürüyüş ve Diyet yazımızı inceleyin!SALI

45 Dakika Yürüyüş

new

Başlamadan önce birkaç ısınma hareketiyle ayak bileklerinizi, omuzlarınızı ve kalçanızı yürüyüşe hazırlayın. 1-2 dakika normal hızla yürüyüşe başladıktan sonra tempolu yürümeye hazır hale geleceksiniz.

Spordan önce ve sonra, 10 dakika stretching! yazımızı okuyarak temel ısınma hareketlerini uygulayabilirsiniz. Vücudunuzu olası rahatsızlıklardan korumak için spor öncesi ve sonrası ısınmayı ihmal etmeyin!

Şimdi yürüyüş ayakkabınızı giyin ve saatte 5km hızla 45 dk boyunca yürüyüşünüzü yapmaya başlayın! Ayaklarınızın yürüyüş esnasında doğru hareket ettiğine emin olun. Temel ayak hareketlerinizi yaparken, parmak uçlarınızla kendinizi ileri itin ve topuklarınızın güzelce yere bastığından emin olun.


ÇARŞAMBA

DİNLENİN

Önümüzdeki haftalar için vücudunuzu dinlendirin! Yarına kendinizi hazırlayın ve biraz rahatlayın, dinlenme günlerinin spor yaparken vücudunuz için önemli olduğunu unutmayın!PERŞEMBE

60 Dakika Yürüyüş

n2

Bugün biraz daha dinamik bir eğitime ne dersiniz? Isınma hareketlerinize doğal yürüyüş hızınızla 5 dakikalık bir ısınma yürüyüşü de ekleyerek başlayın. Ardından 5 defa tekrarlayacağınız bu egzersize hazır hale geleceksiniz. Saatte 5.5km hızla 2 dakika tempolu yürüyüş sonrasında 30 saniye normal hızda dinlenme yürüyüşü yapın.

5 defa tekrarladığınız bu tempolu yürüyüş seansından sonra 40 dakika boyunca normal hızınızda yürüyüşünüzü tamamlayın.

Nefessiz kaldığınızı hissederseniz yavaşlayın! Yürürken aynı anda sohbet de edebiliyor olmalısınız. Yılmak yok!

Neden yürüyüş ayakkabısına ihtiyaç duyarız? yazımızı okuyarak, yürüyüş yaparken seçilen ayakkabıların vücudumuza etkisini öğrenebilirsiniz!


CUMA

Dinlenin.

Bugün, dinlenme günü! Esneme hareketleriyle vücudunuzu dinlendirmelisiniz.

 CUMARTESİ/PAZAR

50 Dakika Yürüyüş

n3

Isınma hareketlerini yaptıktan sonra 1-2 dakikalık kendi hızızda yürümeye başlayın. Ardından 50 dakikalık tempolu yürüyüşünüze başlayabilirsiniz.

50 dakika boyunca tempolu yürüyüşten sonra haftayı, ayaklarınıza yapacağınız güzel bir bakımla sonlandırın.

Gelişmelerden haberdar olmak için Facebook etkinliğimize katılın: http://bit.ly/yuruyusgunlugum

Gelecek hafta görüşmek üzere,

Sporla kalın!