B’twin, sporu herkese ulaşılabilir kılma felsefesine uygun bir başka inovatif ürünü ve Türkiye’de sadece Decathlon’da olan Riverside Hibrit Bisikletleri ile karşımızda!

Bu bisikleti diğerlerinden ayıran en önemli özellik hem yol hem patika koşullarında kısa ve uzun mesafeli sürüşler için kullanılabilir olması. İki opsiyonlu olması sayesinde hem uzun süreli bisiklet kullanıcıları hem de bisiklet sporuna başlamak isteyenler için farklı bir deneyim.

Riverside Bisikletlerinin 100 – 120 – 500 Hibrit olmak üzere üç çeşidi bulunuyor.

RIVERSIDE 100 HİBRİT BİSİKLET

100

Riverside 100, bisiklete yeni başlayacak kullanıcılar için en temel özelliklere göre üretildi. Genellikle şehir içi yol koşullarına uygun 700×1,75 lastikler ve çelik kadro-maşa ile daha rijit bir sürüş fırsatı veriyor.

6 vites seçeneği, grip shifter (çevirmeli) vites kolu ve 28” tek katlı alüminyum jant ile standart bir ürün. Çelik V – brake ön ve arka fren bacakları bakımı kolaylaştırır ve disk frene göre daha hafiftir. 70 mm uzunlukta ayarlanabilir gidon boğazı ile sele boyunu da değiştirebilirsiniz.

14/28 ruble dişli sayısı, 170 mm çelik krank kolu ve 38 dişli çelik ayna kol yaprağı, başlangıç seviyesi için ortalama bir hız sunar.

En büyük bedende 14,3 kg olan Riverside 100 Hibrit, yol bisikletlerinden konforlu, şehir bisikletlerinden dayanıklı ve dağ bisikletlerinden daha hızlı olması sayesinde çok fonksiyoneldir. Bisikletin 30 dakika – 1 saat arası kullanılmasını tavsiye ederiz. Kullanırken bisiklet kaskınızı takmayı unutmayın!

RIVERSIDE 120 HİBRİT BİSİKLET

120

Asfalt ve zor olmayan patika yollara uygun 700×1,50 lastikleri sayesinde farklı arazilerde kullanım sağlar.

Çelik kadro ve maşa, V – brake ön ve arka fren bacakları, 70 mm uzunlukta ayarlanabilir gidon boğazı, 28” tek katlı alüminyum jant, 170 mm çelik krank kolu ve en büyük bedende 14,3 kg ağırlık özellikleri açısından Riverside 100 ile benzer ancak vites sistemi oldukça farklı.

8 vites seçeneği , ruble dişli sayısı 11/ 34, 36 dişli çelik ayna kol yaprağına sahip 120 modeli ayrıca trigger shifter (mandallı) vites kolu sayesinde tek hamlede vites değişimi sağlar ve göbek mandallı kilit sistemi ile jant ve tekerlek değişimini kolaylaştırır.

Uzun vites kol boyu sayesinde daha rahat pedal çevirme imkanı sağlar ve bu modelde de bisikletin 30 dakika – 1 saat arası kullanılması tavsiye edilir.

RIVERSIDE 500 HİBRİT BİSİKLET

500

Serinin özellik açısından en gelişmiş modeli. Diğer iki modele göre ekstra özellikleri bulunan 500 modeli, yüksek performans istiyorsanız beklentilerinizi karşılayacaktır.

Asfalt ve zor olmayan patika yollara uygun 700×1,50 lastikler, alüminyum kadro – maşa, 28” ve sağlamlaştırılmış çift katlı alüminyum jant sayesinde darbelere karşı dayanıklı bu ürün, en büyük bedende 13,3 kg ağırlık ile serinin en hafif bisikleti.

Alüminyum V – brake ön ve arka fren bacakları disk frenle de uyumludur. 9 vites seçeneği ile ayarlanabilir 63 mm hareket mesafeli amortisörlü maşa tümseklerde sarsıntıyı emici olması ile ürünü diğer modellerden ayıran en önemli özelliktir.

Göbek mandallı kilit sistemi ve trigger shifter (mandallı) vites kolu ile 120 modeli ile benzer yapıdadır. 75 mm uzunlukta ayarlanabilir alüminyum gidon boğazı ile sele boyu diğer modellere göre daha fazla yükseltilebilir.

Ruble dişli sayısı 11/ 36, 170 mm çelik krank kolu, 36 dişli çelik ayna kol yaprağı sayesinde yokuşlarda yüksek hızda rahat sürüş sağlar.

Ergonomik sele ve doğru açılarla ayarlanmış elcikler ile rahat tutuşla haftalık düzenli kullanıma uygundur.

Bu özellikler dışında tüm Riverside modelleri portbagaj ile uyumuludur. Ek olarak arka vites koruyucu ve ön-arka aydınlatıcı da yine ürünle birlikte verilmektedir. Unisex kadro sayesinde erkek ve kadın kullanıcılar için uygundur ve alçaltılmış kadrosu ile kolay binme avantajı sağlar. Kullanıcı boyuna göre beden seçenekleri de mevcut.

Modelleri birbirinden ayıran temel özellikler kadronun malzeme yapısı, vites sistemi, ağırlığı ve düzenli kullanım süresidir.

Riverside Hibrit Bisikletlerimizi daha yakından incelemek için online mağazamızı ziyaret edebilirsiniz,

Sporla kalın!