Ülkemizde son zamanlarda tenise olan ilginin ve malzeme çeşitliliğinin artması, sıklıkla yapılan İstanbul Cup, WTA ve ATP gibi uluslararası turnuvalar ile tenis, Türkiye’de ön plana çıkan sporlardan biri olmaya başladı. Bu da hem tenis organizasyonlarına katılımı hem de pahalı olarak düşünülen tenise başlamayı daha ulaşılabilir hale getirdi.

tenis4

Tenise başlamak için pahalı raketler, toplar ve ayakkabılar tercih etmeye gerek yok! Çünkü tenis kültürünün giderek yaygınlaşması ile tenis raketi, tenis topu, tenis kıyafetleri gibi ekipmanları bulmak artık çok kolay!

24-30 Nisan’da gerçekleşen İstanbul Cup Tenis Turnuvası’nda hafta sonu oynanacak olan finaller, tenis severler ve tenisle ilgilenmeye başlayanlar için; dünya şampiyonlarından birkaç tüyo almak, tenisle ilgili püf noktaları öğrenmek istiyorsanız kaçırmamanız gereken bir etkinlik diyebiliriz.

Türkiye için gelenekselleşmiş bir turnuva haline gelen İstanbul Cup, 2014 yılından bu yana Koza WOS eşliğinde gerçekleşiyor. Ülkemize tenis kültürünü tanıtma ve toprak kortta dünya yıldızlarını izleme fırsatı sunan İstanbul Cup Tenis Turnuvası Pazar günü tekler ve çiftler finali ile son buluyor.

tenis2

Milli raketlerimiz 2016 İstanbul Cup şampiyonu Çağla Büyükakçay ve 2014 Amerika Açık Çiftler şampiyonu İpek Soylu’nun olduğu turnuvada dünya 10 numarası Elina Svitolina gibi geleceğin yıldız raketleri de var. 

İstanbul Cup’a katılacak diğer isimler ise:

Qiang Wang
Tsvetana Pıronkova
Sorana Cırstea
Elise Mertensr

Tenis kültürünü daha yakından tanımak ve uluslararası bir turnuva heyecanı yaşarken sen de kendini bu sporun içinde bulmak istiyorsan online satış mağazamıza uğrayabilir, mağazalarımızdan yardım alabilirsin!