Facebook etkinliğimizden ve Decathlon Blog sayfamızdan takip edebileceğiniz 4 haftalık egzersizin 2. haftasındayız.

Bu hafta günlük 55-60 dakika sürecek olan kısa aktivitelerle, yürüyüşün vücudunuza olan etkilerinden yararlanın ve sporun tadını çıkarın!


55dk

PAZARTESİ

55 DAKİKA YÜRÜYÜŞ

Yürüyüş hızınızı belirlediniz, şimdi harekete geçme zamanı. Kendi temponuzda belirlediğiniz 55 dakikalık bir antreman yapın, #yürüyüşgünlüğüm etiketiyle bizimle paylaşmayı unutmayın!


55dk

SALI

55 DAKİKA YÜRÜYÜŞ

Başlamadan önce yine birkaç ısınma hareketiyle mutlaka ayak bileklerinizi, omuzlarınızı ve kalçanızı yürüyüşe hazırlayın. Temel yürüyüş hareketi için yere tamamen ve sağlam bastığınızdan emin olun.


ÇARŞAMBA

Bugün dinlenerek kendinizi yarınki programa hazırlayın! Herkesin spor yapmak için bir sebebi vardır, sizin sebebinizin ne olduğunu düşünün ve motivasyonunuzu yüksek tutmaya çalışın.

 

big_045db6a4d8bd4bfa9c9dc255a5eb0c54


55dkPERŞEMBE

55 DAKİKA YÜRÜYÜŞ

Doğal yürüyüş hızınızla 5 dakikalık bir ısınma sonrasında, yoğun tempoda; her birinin sonunda 30 saniye mola vererek 2 dakikadan oluşan 8 tekrar yapın. 30 dakika süren bu tekrarların sonunda artık dinlenebilirsiniz.

Stresten uzaklaşmak için harika bir aktivite: Yürüyüş! yazımızı okuyarak yaptığınız sporun vücudunuza etkilerini keşfedin.


CUMA

Yürüyüş, kan dolaşımını arttırmak ve bacaklardaki ağırlığı azaltmak için harika bir spordur, daha güçlü bacaklara sahip olmayı ister misiniz?

Sizin için hazırladığımız ‘Daha Sağlıklı Bacaklar İçin Yapılması Gereken Egzersizler‘ yazımıza göz atın! 🙂


newfeel spor ayakkabi


45dk

CUMARTESİ/PAZAR

45 DAKİKA YÜRÜYÜŞ

2 dakikalık ısınma sonrasında, normal tempoda 45 dakika boyunca yürüyün.

Sağlığınız en önemlisi! Yürüyüş sonrasında soğuma hareketlerinizi yapmayı unutmayın ve haftasonu ayaklarınıza bakım yaparak kendinizi ödüllendirin!

Gelişmelerden haberdar olmak için Facebook etkinliğimize katılın: http://bit.ly/yuruyusgunlugum

yuruyus-gunlugum

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.