Yürüyüş yaparken iyi veya kötü hız diye bir şey yoktur, size uygun yürüyüş hızı vardır!
Yine de daha hızlı yürümek sizi daha güçlü yapar, daha hızlı kilo vermenizi sağlar ve kardiyovasküler kapasitenizi artırır. Hızlı yürümek sizi canlandırır ve yürüyüşünüzü daha keyifli hâle getirir.


Nasıl Daha Hızlı Yürürüm?

Saatlerce süren monotonluktan uzaklaşmak ve motive kalmak için yürüyüş hızınızda değişiklik yapmak isteyebilirsiniz.
Yürüyüş yaparken ayaklarınızın ve kollarınızın pozisyonu hızınızı etkiler.

Unutmayın; yürüyüş sırasında iyi bir duruş sergilemeniz, nefesinizi korumanıza yardımcı olur.

Adımlarınızın boyutunu artırın!

Bu teknik kalbinize baskı uygulayacaktır. Eğer nefessiz kaldığınızı hissederseniz, size uygun olan adımlarla yürümeye devam edin.

yuruyus1.png

Büyük adımlar atarken, kalçalarınızı kullanın. Kalçanız, bacaklarınızla doğru orantılı ve düzgün bir şekilde hareket etmeli. Bu tekniği uygulayarak aynı zamanda basen ve kalça kaslarınızı da güçlendirmiş olacaksınız.


Hızlı Yürümek, Kollarınızı da Etkiler!

yuruyus3.png

Adımlarınızı büyütüp hızınızı artırmaya karar verdiyseniz, kollarınızın da hızınızı etkileyen en önemli faktörlerden biri olduğunu unutmamalısınız.
Kollarınızın hareketi,  adımlarınızla daima aynı hızda olmalıdır. Odaklanın! Yürüyüş esnasında vücudunuzun senkronu olması önemlidir. Bu geniş kapsamlı senkronu sağlamak kaslarınızı güçlendirecektir.

Unutmayın: Yürüyüşünüz öncesinde yaptığınız stretching, yürüyüşünüz bittiğinde de yapılmalı. 🙂


Öğrendiklerinizi Interval Antrenmanlarla Destekleyin!

Daha hızlı yürüyebilmek, bacak ve kol kaslarınızı güçlendirmek için en ideal egzersizdir. Eğer 1 saat boyunca durmadan yürüyebilecek kapasitedeyseniz, 3 veya 4 kez 5 dakikalık antrenman uygulayabilirsiniz. Böylece dayanıklılığınızı artırmış olacaksınız ve daha hızlı yürümeye başladığınızı fark edeceksiniz.

Kaynak: Newfeel