Bu hafta 1 saatte 6 kilometre yürüyüşle yeniden forma girmeye hazırsınız!

Her 20 dakikada bir bolca su içtiğinizden emin olun. Enerji içeceğinin de size çok yararı olacaktır! Nefessiz kaldığınızı hissederseniz, yavaşlayın. Unutmayın, yürürken her zaman sohbet edebilecek durumda olmalısınız.


PAZARTESİ

pt

Artık yürüyüş programınızın 4. haftasına geldiniz ve bu haftayı da bitirebilmek için vücudunuzun bir miktar enerjiye ihtiyacı var. Vücudunuza ihtiyacı olan enerjiyi kazandırırken, yediğiniz besinler çok önemli rol oynar.

Enerjinizi korumak için Daima Enerjik Olmak İçin 7 Beslenme Önerisi yazımıza göz atabilirsiniz.


SALI

45 Dakika Yürüyüş
Yürüyüşe başlamadan önce, bilek, omuz ve kalça eklemlerinizi çalıştıracak ısınma hareketleri yapın. Yeterince ısındıktan sonra doğal yürüyüş hızınızla 1-2 dakika yürüyün. 45 dakikalık yürüyüş için hazırsınız!

Yavaş olduğunuzu düşünüyorsanız Yürüyüş Hızınızı Artırın yazımıza göz atabilirsiniz.


ÇARŞAMBA

walking
Tüm yürüyüş aksesuarlarımız için hemen tıklayın!

Dinlenin
Yürürken en sevdiğiniz şarkıyı dinlemek, sizi motive edecektir! Yürürken dinlediğiniz favori şarkınızı #yürüyüşgünlüğüm etiketini kullanarak bizimle paylaşın!
Bugün yeterince dinlendiğinizden emin olun, yarın yeni bir gün!


PERŞEMBE

60 Dakika Yürüyüş

 

Bu hafta daha çok tekrar yapacağız! Doğal yürüyüş hızınızla 5 dakikalık bir ısınma sonrasında, aşağıdaki egzersizi 10 kez tekrarlayın:

Yoğun tempoda 2 dakika yürüyün, dinlenmek için 30 saniye doğal yürüyüş hızınıza dönün. Bu egzersizi 10 kez tekrarladıktan sonra, 30 dakika tempolu yürüyün.

Yürüyüşe başlamadan önce yeterince ısındığınızdan emin olun!

ert


CUMA

taş
Kalenji Şişe Taşıma Çantası – Detaylı bilgi için tıklayın!

Spor yapmak, kendinizi zinde ve enerjik hissetmeniz için harika bir yoldur. Evde hızlıca uygulayabileceğiniz sağlıklı yaşam önerileri verdiğimiz Enerjik Hissetmek İçin 5 İpucu yazımıza göz atabilirsiniz!


CUMARTESİ / PAZAR

60 Dakika Tempolu Yürüyüş
1-2  dakika boyunca doğal hızınızda ısındıktan sonra, tempolu bir şekilde 45 dakika yürüyün, kalan 15 dakikada temponuzu artırın ve son yürüyüşünüzü tamamlayın.

Yürüyüş Günlüğüm programını tamamladınız, tebrikler!

Maceranızı diğer spor severlerle paylaşmak için #yürüyüşgünlüğüm etiketini kullanarak fotoğrafınızı paylaşın, @decathlonturkey’i etiketlemeyi de unutmayın!


Bizim programımız bitti ancak siz yıl boyunca keyifli yürüyüşler yapmaya devam edin 🙂