Yaz canımız, yaz bitanemiz, yaz göz bebeğimiz. Ama o yanınıza aldığınız buz gibi içeceklerin ısınması, sandviçlerin bozulması var ya, o da akıllara zarar…

Baharın yaza döndüğü günler evde ve ofiste durmanın en çok zorlaştığı zamanlar. Pencereden dışarı bakarken, ağaçların, kuşların, plajların, kumun ve denizin hayalini kurarken buluyor kendini insan. Şöyle yanında buz gibi içeceklerle, sandviçlerle, mini mini atıştırmalıklarla, taptaze meyvelerle kırlara, sahillere vurmak geliyor hemen herkesin içinden. İple çekilen hafta sonuna uzun yürüyüşler sığdırma hayali de gerçekleşiyor bazen. Ah bir de o çantada ısınan içecekler, sıcakta ekşiyen, tadı kaçan meyveler ve sandviçler olmasa…

buzlu
NH Fresh Compact Soğutucu 36L detaylı bilgi için tıklayın!

Uzun doğa yürüyüşlerinde…

Tatile çıkamadınız ama tatlı bir hafta sonu planıyapacaksınız. Küçük patikalardan yürümeyi, ormanlara kavuşmayı, pötikareli piknik örtünüzü serip ağaçların arasında doğayı seyretmeyi planlıyorsunuz. Doğa yürüyüşü ayakkabılarınız, doğa yürüyüşü çantanız hatta doğa yürüyüşü tişörtünüz bile hazır. Rotanızı çizdiniz bile. Ama aklınızda bir soru var, ya o küçük sandviçleriniz sıcaktan ekşirse? Ya en çok ihtiyaç duyacağınız ve Üzerinde ‘soğuk içiniz’ yazan o canım içecekleriniz ısınırsa?

Sırtında buzluk taşıyabilmek…

Endişeye mahal yok. Kulağa hayal gibi gelebilir ama evet, sırtınızda buzluk taşıyabilmek mümkün. Hem de şöyle en şekillisinden, en ergonomik ve konforlu olanından. Şöyle bir hayal edin, almışsınız sırtınıza ısı yalıtımlı çantanızı, vurmuşsunuz kendinizi yollara, tam ‘Şuracıkta bir soluklanayım’ dediğiniz anda hop! Buz gibi içeceğiniz ellerinizde. Sandviçleriniz taptaze. İnsan daha ne ister ki değil mi?

soğutucu
Forclaz Soğutucu Sırt Çantası 10L için tıklayın!

Peki ya plajda?

Bahar aylarını outdoor aktiviteleri, piknikler ve doğa yürüyüşleriyle geçiriyor ya da geçirmiş olabilirsiniz. Ama söz konusu plaj olunca işler biraz değişiyor. Eğer deniz keyfini özel plajlarda, yiyecek içecek servisi yapılan tesislerde geçirenlerdenseniz sorun yok. Ama çantasını alıp rahat plajlara, ıssız koylara gitmeyi sevenlerdenseniz durum başka. Yakınlarda bir büfe ya da market olmayabilir, ya da olsa da devamlı yerinizden kalkıp yeni şeyler almak zor gelebilir. Ama o da sorun değil. Soğutucu çanta denen can kurtaran sayesinde plajda işkencesiz uzun saatler geçirebilirsiniz. Üstelik taşıması kolay, son derece şık ve hafif bir çantadan bahsediyoruz. Açın çantayı, alın içeceğinizi, yudumlayın, bitti.

soğ2
Soğuk Tutan MH100 Yiyecek Çantası hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Ya o yıldızlar altında kamplar?

Seçimini özgürlükten yana kullananlar için çadır sınır tanımaz bir ev. Dağların tepelerinde yıldızlı gökyüzü altında kamp yapmak da başka bir tutku. Ancak herhangi bir yerleşimin olmadığı, elektriğe erişim olmayan, özellikle yazın en sıcak günlerinde kamp alanları dışında yapılan çadır tatillerinde içecek ve yiyecekleri soğuk ve taze tutmak bir sorun. Eğer bir de kamp yapacağınız yere uzun bir yürüyüş sonrasında varacaksanız, sırt çantası şeklinde kolayca taşıyabileceğiniz, ergonomik ve hafif bir soğutucu çanta hayat kurtarıcı bir öneme sahip olabilir.

İhtiyaca göre uygun boy ve model

Elbette piyasada farklı şart ve koşullar için farklı özelliklerde buzluklar, soğutucu ve termos çantalar var. Marka, boy ve modeller arasında seçim yaparken de dikkat edilmesi gereken hususlar arasında öncelikle çantaları nerede ve nasıl kullanacağınız geliyor. Omuza asılan modeller kısa mesafeli yürüyüşler sonrasında yapılan piknikler ve plaj sefaları için idealken, uzun yürüyüşler açısından çok konforlu olmayabilir. Sırt çantası şeklindeki buzluk ve soğutucu çanta ergonomisi ayrı bir avantaj. Ayrıca çantaların hacimleri  ve seçim yaparken buzluk ağırlıkları, dikkat edilmesi gereken diğer faktörler. Değişen hacimleriyle boy boy ve renk renk modeller arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, size en yakın Dechatlon mağazasını ya da internet sitesini ziyaret ederek en uygun ürüne sahip olabilirsiniz.