Yüzmek, tüm vücudu aynı anda çalıştıran ve aynı zamanda eğlendiren bireysel bir spordur. Eğer yarışmıyorsanız, kuralları yoktur.  Günün her saatinde ister 5 dakika, ister saatlerce denizde veya havuzda, ama her durumda suyun içinde kalmak sizi hem rahatlatır hem de günlük sporunuzu yapmanızı sağlar. Peki bu yaz denizde yüzerken bütün gözler üzerinizde olsun ister misiniz? Cevabınız “Evet.” ise size harika bir önerimiz var: Easybreath maske. Şnorkel ile yüzeyde dalış yapmayı seven herkesin sahip olmak isteyeceği Easybreath maske, size hayatınızda unutamayacağınız su altı keşif macerası vadediyor. 10 yaş ve üzeri kullanım için tasarlanan bu özel deniz maskesi, yüze tam oturması gerektiğinden sakalla veya açık saçla kullanılması tavsiye edilmiyor. Gelelim Easybreath deniz maskesini bu yazın en popüler şnorkeli yapan özelliklerine…

Easybreath Maske Buğu Yapmaz

Öncelikle Easybreath maske kesinlikle diğer deniz maskeleri veya gözlüklerinde olduğu gibi buğu yapmıyor. Çünkü içinde bol miktarda hava dolaşıyor. Ancak hemen belirtmek gerekir ki bu bol miktarda hava, eğer denizde veya havuzda 1 metre derinliğin altına inerseniz fazla miktarda basınç yaparak sizi normal deniz gözlüklerinden daha fazla rahatsız ediyor. Maske tüm yüzünüzü kapladığından burnunuza ulaşma imkanınız bulunmuyor. Dolayısıyla deniz maskesi sadece yüzeyde serbest dalış için kullanılıyor, derin dalışlarda kullanılmaması gerekiyor. Normal boyutlardaki deniz gözlüğünden çok daha farklı bir görüş açısına sahip olan Easybreath, adeta bir astronot kaskı gibi yüzünüze tam oturarak tüm deniz altını inanılmaz bir netlikte gözler önüne seriyor.

Easybreath Maske İçine Su Almaz

S/M ve M/L olmak üzere iki boyutta ve parlak pembe, turkuaz ve mavi renklerde tasarlanmış olan maske yüze uygun ölçülerde satın alındığında, arka bantları sıkılarak tam olarak oturuyor ve hiç bir şekilde içeri su almıyor. Tavsiye edilen 10 yaş üzeri çocuk ve kadınların S/M, erkeklerin ise M/L maske kullanması oluyor. Ancak yine de bir şekilde içine su girerse, suyun içinde bile kafanızı kaldırmanız halinde altta bulunan özel sistem suyu dışarı tahliye ediyor. Ayrıca şnorkelin üzerinde bulunan dry-top sistemi dalga olduğunda bile girişi kapatarak içeri su sızmasını engelliyor ancak hava almaya devam etmenizi sağlıyor.

Easybreath ile Su Altında İletişim 

Deniz gözlüklerinden farklı olarak ağız ve burunu da içine aldığı için adı üzerinde, Easybreath deniz maskesi ile hem ağızdan hem burundan çok rahat nefes alınıyor ve su altında konuşulabiliyor. Yani artık su altında iletişim için işaret dilini bilmenize gerek yok. Easybreath maske ile beraber dalış yaptığınız kişilerle kolayca anlaşabilirsiniz.

Easybreath Maske De Korunmaya İhtiyaç Duyar

Bu kadar çok özelliğe sahip bir maskenin, her değerli şey gibi kullanımında özellikle dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunuyor. Öncelikle kum, maskenin camlarını çiziyor. Bana bir şey olmaz demeyin, maskenizin en değerli yeri camı çünkü 180 derece açıyla su altı keşfi bu özel camla yapılıyor. Yani maskenizi çıkardıktan sonra serin sulardan, kızgın kumların üzerine bırakmayın. Ayrıca maskenin içine giren kumun alt kısımda bulunan su tahliye valfini tıkayabileceğini de unutmayın. Eğer şnorkelin içine dikkat ettiğiniz halde yine de kum girerse; akan suyun altında mutlaka temizleyin. Yine her kullanımdan sonra ve yaz sonunda Easybreath maskenizi su ile yıkayabilir ve özel torbasında kuru ve ışık almayan bir yerde saklayabilirsiniz.

easytbreath
Detaylı bilgi için hemen tıklayın!

Easybreath maskeyi tüm Decathlon mağazalarından  ve www.decathlon.com.tr adresinden satın alabilirsiniz!