Yazın kendini göstermesiyle açılan deniz sezonuyla beraber su sporları giderek daha da popüler hale gelmeye başlıyor. Birbirinden farklı ve ilgi çekici su sporlarını deneyimleme imkanı bulabileceğiniz sahil bölgelerinde, spor malzemelerinizi kaptığınız gibi deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Deniz sporları esnasında ve sonrasında konforunuzu arttırmanızı sağlayacak basit önerilerle aktivitelerinizi daha da keyifli hale getirebilirsiniz.

Su içinde gerçekleştirilen sporlar, diğer sporlara göre daha fazla efor sarf etmenizi gerektirir. Kullandığınız yan ekipmanları dikkatlice seçerek performans sürenizi maksimum seviyeye taşıyabilirsiniz. Antrenmanlarınızın oldukça verimli geçmesini sağlayacak faydalı önerilerle enerjinizi hız kesmeden, gün boyu koruyabilirsiniz.

Yaptığınız Spora Özgü Yüzücü Mayolarını Tercih Edin

Mayonuzu seçerken ilk olarak kumaşına ve ürün özelliklerine dikkat etmelisiniz. Yüzücüler için özel olarak tasarlanan kumaşlar hızınızı olumlu yönde etkilediği gibi vücudunuzu sararak forma girmenize de yardımcı oluyor. Sörf, Kite, Ski, gibi rüzgarla iç içe olacağınız sporlarla ilgileniyorsanız vücudunuzu tam ya da yarım saran mayolar tercih ederek daha konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Mayo seçiminde diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise mayonuzun bedeninize uygun olup olmadığıdır. Nabaiji ve Tribord, yüzücüler için profesyonel, mayo ve ekipmanlar üreten kaliteli markalardır.

Tribord tarafından üretilen polimer bazlı bileşene sahip mayolar, hızlı kuruyan ve bedeni kavrayan yapılarıyla sörf antrenmaları için birebirdir. Vücudunuzu tamamen saran fakat aynı zamanda hareket kabiliyetinizi kısıtlamayan, yaptığınız spora özgü üretilmiş bir mayo, hızınızı ve konforunuzu maksimum seviyeye taşımanıza yardımcı olacaktır. Denizde giydiğiniz mayonuzu her kullanımda titiz bir şekilde tuzdan arındırarak uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, %70 ekolojik tasarıma sahip, çabuk kuruyan Tribord terlik ve deniz ayakkabılarından faydalanarak antrenman kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Yeni Moda Easybreath Maskelerden Edinin

eb
Easybreath Su Altı Keşif Maskesi – Detaylı bilgi için tıklayın!

Su altı sporlarına ilgi duyuyorsanız iyi bir gözlük ve şnorkelin yanı sıra, yeni geliştirilen ve oldukça popüler olan Easybreathleri de deneyebilirsiniz. Esasen bir şnorkel ve gözlüğün birbirine entegre edilmesiyle ortaya çıkan Easybreath maskeler eski model, buğu yapan ve sürekli tıkanarak nefes almayı imkansız hale getiren şnorkellerden farklı bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Buğulanmayan, harika netlikte bir görüş ile balıklarla beraber yüzmenize olanak sağlayan Easybreath, nefes alıp vermeyi kolaylaştıran yapısıyla yazın vazgeçilmez trendlerinden biri haline gelecek gibi görünüyor.

Easybreath maskenizle beraber kullanabileceğiniz hızlı itiş gücü sağlayarak kaslarınızı çalıştırmanıza yardımcı olan, Nabaiji %100 silikon el ve ayak paletlerinden faydalanabilirsiniz. Kol ve omuz pozisyonunu en iyi şekle getirerek kaslarınızı çalıştırmanızı sağlayan el paletleriyle, kulaç atmayı en doğru şekilde öğrenerek performansınızı kısa sürede arttırabilirsiniz. Nabaiji tarafından üretilen Trainfins uzun paletlerlen faydalanarak da dalış esnasında daha az efor sarf ederek daha fazla keşif imkanı elde edebilirsiniz.

Uzun Süreli Koruma Sağlayan Güneş Kremlerinden Faydalanın

Yazın sahip olmanız gereken en önemli malzemelerden biri iyi bir güneş kremidir. Spor yaparken derinizi, güneşin zararlı ışınlarından olabildiğince korumanız gerekmektedir. Bunun için güneş kremlerinin yapılarını ve özelliklerini tanıyarak kendinize en uygun özellikte güneş kremini seçebilirsiniz. Aptonia 30 ve 50+ koruma faktörlü güneş ve güneş sonrası nemlendirici kremleri, derinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyarak kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı oluyor.

Deniz sporları sonrasında ihtiyaç duyacağınız bir diğer malzeme ise iyi bir plaj havlusu ve sizi güneşten koruyacak kaliteli bir şemsiyedir. One Move System teknolojisi sayesinde saniyeler içinde kullanıma hazır hale gelen Profilter UPF 50+ bileşenli, rüzgar geçirmez Tribord plaj şemsiyelerini yanınızdan ayırmak istemeyeceksiniz. Havlunuzu ise renk vermeyen ve çabuk kuruyan bir kumaştan seçmelisiniz. Birbirinden farklı renk ve desenleriyle portatif, çift yönlü, mikrofiberden üretilen Nabaiji havlular, hızlı emilim sağlayan yapıları ve boyutlarıyla olmazsa olmazlarınızdan biri haline gelecek.