Kış mevsiminde spor yapmak, belki de soğuk havalar yüzünden birçoğumuza korkutucu geliyor olabilir. Polar giysi çeşitleri, bu korkulardan kurtulup sokağa çıkmak için harika fırsatlar sunuyor. Hangi spor dalıyla ilgileniyorsanız ilgilenin, kış aylarında performansınızı destekleyecek bir polar giysi mutlaka bulunuyor.

Sağlıklı Sabah Yürüyüşleri

yuruyus1

 

Günün ilk saatleri, sabah yürüyüşleri için en ideal zaman dilimini oluşturuyor. Ancak kış mevsiminde bu zaman dilimi, oldukça soğuk ve üşütücü olabiliyor. Eğer sabah sporu yapmada bu sizin için caydırıcı bir sebep oluşturuyorsa, o halde sıcacık polar giysi seçenekleri fikrinizi değiştirmenize yardımcı olabilir. Tişörtünüzün üzerine giyebileceğiniz polar mont, soğuk havaya karşı size güçlü bir koruma sağlıyor. Eğer, soğuk havalarda spor yaparken yine de hafif giyinmekten hoşlanıyorsanız, o halde uzun kollu sweatshirt üzerine giyebileceğiniz polar yelek, sizin için hem sıcak hem de çok konforlu bir seçim oluşturuyor.

Güçlü Bacak Kasları İçin 

Outdoor sporların en çok tercih edilenlerinden olan bisiklet, güçlü kaslar için vazgeçilmez bir alternatif oluşturuyor. Soğuk havalarda bisiklete binmek ve pedal çevirmek oldukça zorlayıcı olabiliyor. Ancak güçlü kaslara sahip olabilmek için düzenli olarak spor yapmak büyük önem taşıyor. Bunun için de soğuk havalara karşı koruyucu olarak etkili giysi seçimi yapmak gerekiyor. Üst gruptan seçeceğiniz polar mont, polar yelek ve polar boyunluk tercihlerinin yanı sıra alt giysi olarak tercih edeceğiniz polar tayt, hem pedal çevirirken kolaylık hem de soğuk rüzgara karşı sıcaklık etkisi yaratıyor. Ellerinizin bisiklet kullanırken üşümemesi için tasarlanmış polar eldivenler, spor keyfinin tadını çıkarmanız için tüm konforu sağlıyor.

Dağ Tepe Yürürken Üşümeyin

dogayuruyusu2

 

Outdoor polar giysi tasarımlarının belki de en yaygın olarak kullanıldığı spor dallarının başında dağ tırmanışları geliyor. Polar giysiler, zorlu ve soğuk dağ tırmanışlarında en büyük yardımcınız olmayı hedefliyor. Polar montlar, soğuğa karşı etkili bir koruma sağlarken hafif yapısıyla hareket kolaylığı da sağlıyor. Outdoor kıyafetlerinizin altına giyebileceğiniz polar içlikler, yumuşak, hafif ve sıcak bir tırmanış  desteği sağlıyor. Boynunuzda kullanmanız için tasarlanmış polar boyunluklar ve polar bereler de, yumuşak ve etkili bir koruma sağlıyor.

Soğuğa karşı kullanabileceğiniz bir diğer aksesuar da polar eldivenler. Tıpkı bisiklet kullanırken ve sabah yürüyüşü yaparken olduğu gibi dağ yürüyüşü ve tırmanışlarında da soğuğa karşı etkili bir koruma sağlıyor. Ele tam olarak oturan ergonomik tasarımı, kavramayı sağlayan avuç içi silikon dolgu, kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağlıyor. Çiselemeye karşı su geçirmeyen özel yapısı, soğuk havadan korurken ıslanmayı da engelliyor.

Deniz Tutkunları İçin  

deniztutkunlari1

 

Deniz suyundan ve rüzgardan etkilenmeyen, çift taraflı olarak giyilebilen yelkenci polarlar, birçok teknik özellikle donatılmış üstün özellikler taşıyor. Deniz tutkunu olanlar için özel olarak üretilmiş polar giysiler, soğuk ve yağışlı kış mevsiminde, spordan mahrum kalmamanız için gereken tüm konforu sağlıyor. Vücut ısınızı giysinin içinde tutmak üzere tasarlanmış Clo özelliği, polar montların teknik özelliklerinden yalnızca birini oluşturuyor. Üstelik yelkenci polarınız, sadece deniz seyri, yelken keyfi yaparken değil, günün her saatinde kullanabileceğiniz mükemmel bir outdoor polar giysi alternatifini oluşturuyor.

Avcılar İçin Özel Tasarımlar

avcilik1

Dış yüzeyi su geçirmeyen malzemeden ve su geçirmeyen dikişlerden, iç yüzeyi de polar kumaştan tasarlanmış kamuflajlı avcı kıyafetleri, av tutkusu olanlar için de mükemmel tercihler oluşturuyor. Polar astarlı pantolon, mont ve avcı şapkaları, soğuk havalarda avcılar için kusursuz giyim alternatifleri sağlıyor. Decathlon, tüm spor severleri soğuk havalarda dışarı çıkmak için destekleyen mükemmel outdoor polar giysi tasarımları üretiyor.