Şehirde, betonların arasında her bunaldığımızda kaçtığımız ilk yer doğa oluyor. Sırt çantası, matara ve en rahat ayakkabılarımızı yanımıza alıp betonların arasından olabildiğince uzaklaşmak sadece zihnimizi değil vücudumuzu da dinlendiriyor. İster kısa bir hafta sonu kaçamağı olsun, ister ise günübirlik hatta 1-2 saatliğine bir kaçış olsun şehrin uğultusundan uzaklaşıp stres atmak herkese iyi geliyor. Uzun yürüyüşler kadar kısa koşular, yürüyüşler bile zihni boşaltıp yeniden sıfırlamaya yetiyor.

abeona 500 20l black grey - 001 --- Expires on 01-04-2021

 

Uzmanlar sporun sadece vücut sağlığına değil aynı zamanda mental sağlığa da yararlı olduğuna ısrarla vurgu yapıyorlar. Düzenli yapılan spor aktiviteleri fiziksel olarak olduğu kadar zihinsel olarak da güçlenmemizi sağlıyor. Her gün düzenli yapılan kısa yürüyüş ve koşu antrenmanları, düzenli oynanan basketbol, futbol, tenis ya da benzeri aktiviteler stres ile birlikte vücuttan yorgunluğun atılmasına ve bireylerin kendini daha dinç hissetmesine yarıyor.

Sportif Kaçamaklar İçin Kendinize Fırsat Yaratın

Düzenli spor yapmak ne çok zor ne de külfet olarak görülmemeli, aksine kısa yürüyüşler için her zaman fırsat yaratılması mümkün oluyor. Sadece gün içinde değil hafta sonları da fırsatlar yaratmak gerekiyor. Yaz, kış doğa da yapılan yürüyüşlerin faydaları ise saymakla bitmiyor. Günümüzde ihtiyacımız olan bir çift ayakkabıyı her an yanımızda bulundurabileceğimiz, üstelik bir ayakkabıdan daha fazlasını sığdırabileceğimiz birçok  sırt çantası modelleri bulunuyor. Üstelik çoğu sırt çantası fiyatları, oldukça uygun koşulları ile her bütçeye de hitap ediyor. Örneğin; geniş ve kullanışlı bir çantanın içine sığmayacak malzeme olmadığı gibi, bu tip ürünler vücudu yormadan da taşınıyorlar.

İhtiyacınız Olan Malzemeleri Hep Yanınızda Tutun

backpacker 2017 - 036 --- Expires on 05-12-2020.jpg

Sahip olacağınız geniş bir outdoor sırt çantası, her işinizi göreceği gibi ihtiyacınız olan tüm malzemeyi de yanınızda taşımanıza yardımcı oluyor. Pratik fermuarlı, içinde farklı ebatlarda gözleri ve bölmeleri olan çanta çeşitleri, günlük eşyalar ile birlikte her türlü malzemeyi taşımaya yarıyor. Fermuarlı gözleri ve bölmeleri olan outdoor sırt çantası modelleri, su geçirmeyen kumaşları ile malzeme ve eşyaları da koruyor. Sadece doğada değil şehirde bile kullanılan çanta modelleri, pratik oluşları nedeni ile kadın-erkek her yaş grubu tarafından tercih ediliyor.

Çanta Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Alışverişleri ihtiyaçlar belirliyor, çanta alırken ise içine ne kadar eşya ve hangi eşyaları koymak istediğimiz belirleyici oluyor. Bunun dışında kullanacağımız yer ve şartlar da diğer belirleyici unsurlar arasında yer alıyor. Öyleyse, bir çantanın geniş olması kadar kullanışlı olması da gerekiyor. İçerisinde yeterince ayrı göz ve bölmenin olmasının yanı sıra dışında da en çok kullanılan malzemelere pratik bir biçimde erişilebilen göz ve bölmelerin olması işleri kolaylaştırıyor. Ayrıca çanta alırken su geçirmemesi ve sağlam dikişleri olmasına da dikkat edilmesi önem kazanıyor.

Tüm İhtiyaçları Karşılayan Tek Bir Çanta

backpacker 2017 - 031 --- Expires on 05-12-2020.jpg

Sadece spor yaparken değil günlük hayatta da kullanışlı bir çanta taşıyor olmak önemli bir ihtiyacı karşılıyor. İçerisine spor malzemesi olduğu kadar laptop, tablet ya da kitapların da koyulabileceği bir çantanın varlığı güven veriyor. Decathlon marka çantalar, yaz, kış kolay taşınabilen, yıpranmayan, sağlam ve dayanıklı bir sırt çantası bulmak isteyenler için tasarlanıyor. Sade ve modern duruşları her ortama uyum sağlıyor. Aktif ve dinamik bir hayatı destekleyen modeller, her an yanınızda bulundurmak isteyeceğiniz eşyalarınızı güvenle taşıyor.

Vücudun ergonomisine en uygun çantalar olduğu bilinen sırt çantaları hem günlük hem de haftasonu doğa aktivitelerinde iskelet yapısına zarar vermeden taşınıyor. Farklı model ve ebatları olan çantalar, boy boy, renk renk alternatifleri ile geniş bir yelpazede seçenekler sunuyor.