Termal içlikler sporculara ve spor yapmayı sevenlere kış günlerinin soğuğunu hissettirmeyen, konfor sunan, sağlıklı iç giyim ürünleri olarak önem taşıyor. Kapsamlı araştırma çalışmalarıyla geliştirilen bu ürünler, vücudun ısı dengesini koruyan, kolay hareket etme özgürlüğü sunan giysiler olarak da biliniyor. Spor yaparken kullanılan termal içlik sporcunun bedenini yumuşacık bir giysi gibi sararak, ona hafiflik duygusu sunuyor. Son yılların gözde spor giysilerinden olan termal içlik modelleri, sporsuz hayat düşünemiyorum diyenler için “iyi ki varsın” dedirten çok önemli özellikler taşıyor.

Vücudun Isı Dengesini Koruyor

Termal içlik özel dokusu sayesinde bedenin ısı dengesini koruyor, kışın dondurucu soğuğuna karşı vücudu sıcak tutuyor ve spor sırasında bedenin rahatça nefes almasını sağlıyor. Termal içlik modelleri soğuk havanın olumsuz etkisini keserek vücut ısısını dengede tutuyor. Bu ürünler özel teknoloji ile üretildikleri için beden ısısının yüzde 80’ini vücutta tutmayı başarıyor. Kış soğuğundan korunmak isteyen kişiler için üşümeyi önleyen ürünler olarak iyi bir seçenek oluşturuyor. İçlik modelleri amatör sporcular tarafından da soğuğa karşı koruyucu ürünler olarak tercih ediliyor.

İnsan Teni ile Uyum Sağlıyor

Yumuşak dokusu ile sporcuya ferahlık duygusu veriyor ve teniyle uyum sağlıyor. Sporculara konforlu antrenman yapma imkânı tanıyan bu ürünler; atlet, uzun ya da kısa kollu t-shirt, uzun veya kısa tayt gibi çeşitlerden oluşuyor. Çok hafif ve esnek bir yapıya sahip olan termal içlik modelleri vücudu ikinci bir deri gibi sarıyor. Bu özellikleriyle sporculara ve aktif yaşamayı sevenlere rahat hareket etme olanağı sağlıyor.

Terlemeyi Engelliyor

Termal içlikler aktif spor sırasında terlemeyi engelliyor. Yoğun hareket anında oluşan terin vücutta kalmasına da izin vermeyip teri hemen üst katmanlara aktarıyor. Böylece vücut ıslaklık hissini duymuyor, kuru kalıyor. Termal içlikler hızlı biçimde kuruyarak sporcunun sağlıklı kalmasına da yardım ediyor. Vücudu terden koruyan özel yapısı sayesinde nemi yok ederek bakteri oluşumunu engelliyor. Ürünlerin vücut için gerekli yerleri daha güçlendirilmiş olarak üretiliyor. Vücuttaki terleme azalınca kötü ter kokuları da oluşmuyor. Bu özel ürünler soğuğu engelledikleri gibi aşırı sıcağı da engelleyerek bedende stoklanmasına izin vermiyor.

Kış Sporlarının Vazgeçilmez Ürünleri Oluyor

Geniş bir kullanım alanına sahip olan termal ürünler en çok kayak, snowboard, dağcılık ve avcılık sporlarında kullanılıyor. İçlik modelleri askeri hizmetler ve balıkçılık için de ideal ürünler olarak öne çıkıyor. Çok soğuk bölgelerde yaşamak zorunda olan kişiler için ise iyi bir iç giysi seçeneği oluşturuyor. Ayrıca yelken, kürek, bisiklet, motosiklet ve trekking gibi doğa sporları ile basketbol, voleybol gibi salon sporlarında da kullanılıyor.

Bu spor dallarından biriyle uğraşıyorsanız ya da kar, kış, yağmur demeden her gün yürüyüş yapanlardansanız, termal içlik konforunu yaşamayı deneyebilirsiniz. Kış ayları için iyi bir alternatif iç giysi olma özelliği de taşıyan termal içlik fiyatları ürünün markasına ve üretim özelliklerine göre değişim gösterebiliyor.

Sağlıklı Kalmaya Yardımcı Oluyor

Vücut aktif hareket halindeyken terliyor. Oysa tenimizin kuru kalması sağlık açısından önem taşıyor. Vücut ıslakken üşüyor, kaslar kasılıp sertleşiyor ve ağrılara, hastalıklara neden oluyor. Terleme sırasında bedenin kuru kalmasına yardımcı olan termal içlikler çabuk kuruma özellikleriyle kullananları sağlıklı tutuyor. İçlik modelleri terle oluşan ıslaklığın neden olabileceği hastalıkları engellediği için aşırı terleyen yetişkinler ve çocuklar için de tavsiye ediliyor. Çünkü teri, pamuklu ürünlere oranla çok daha kısa sürede üst tabakaya geçirip çabucak kuruma özelliği taşıyor.

Spor tutkunları ve sporcular için çeşitli seçenekler sunan Decathlon’da aradığınız ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.