Kış mevsimiyle birlikte değişen hava koşulları birçok sporcuyu küstürerek spor yapmaktan vazgeçirmeye başlasa da, gerçek spor tutkunları zorlu hava koşullarına aldırmadan yürümeye, koşmaya, kaymaya devam ediyor. Siz de kış aylarının olumsuz yanlarını lehinize çevirebilir, kayak yapabilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilir ve sağlığınızdan hiçbir şey kaybetmeden her güne daha zinde başlayabilirsiniz. Ancak bu noktada, kendinizi soğuk hava koşullarına hazırlamanız ve bunun için gereken önlemi alarak performansınızı sürdürmeniz son derece gerekli bir davranış olacaktır. Bilinmesi gerekir ki hava şartlarına uygun ve yapacağınız spor dalı için özel olarak üretilmiş bir içlik tercih edilmesi, sağlığınız açısından büyük önem taşır.

iclik6.jpg

İçlik Seçimi

Öncelikle kış aylarında giymek üzere seçeceğiniz içliğin termal mi yoksa normal bir içlik mi olması gerektiğini belirleyin. Kararınızı verdikten sonra zorlu hava koşulları için kendinizi hazırlayın. Eğer kış aylarının ayrıcalığı olan kayak sporunu yapan ve yükseklerde olmayı seven biriyseniz, kışlık içlik hakkında bildiklerinizi biraz daha çoğaltmalısınız. Kışlık içlik tercihinizi yapmadan önce, termal içliğin normal pamuklu içliğe göre avantajlarını okumaya ne dersiniz?

Bedenle Uyum                       

Kış aylarını tüm güzellikleriyle karşılamak ve kayak yapmak, doğa yürüyüşlerine çıkmak ya da soğuğa aldırmadan futbol oynamak istiyorsanız seçeceğiniz içiliğin de vücudunuzla uyumlu ve bedeninizi sıkmayan bir yapıda olması gerekiyor. Kullandığınız içlikler spor yaparken, yüksek dağlık alanlarda ya da alçak bölgelerde aynı şekilde tam koruma sağlayabilmelidir. Rüzgardan, basınçtan ya da kardan etkilenmemek için termal koruma sağlayan içlikler tercih edilmelidir. İyi bir termal içlik, vücudun ısı dengesini korumasına yardımcı olarak sağlığınız için düşünülmüş özel nitelikli bir yapıdadır. Bu nedenle içinizi gerçekten ısıtacak en güvenilir takım arkadaşıdır.

Isı Yalıtımı

Ülkemizin en güzel yerlerinde spor yaparken kullanabileceğiniz termal kışlık içlik modelleri, sıcak bir kahve gibi içinizi sıcacık yapması için özel olarak tasarlanmıştır. Termal içlik kadınlar ve erkeklerin vücut ısılarına göre dayanıklılık katmanları oluşturularak üretiliyor. Bu durum da elbette hava kaç derece olursa olsun kış aylarında spor yapanların ideal vücut ısısını korumayı garantiliyor. Kış aylarında giyeceğiniz kaliteli bir termal kışlık içlik sayesinde, enerji ve neşe dolu bir kayak macerası asla unutulmayacaktır.

Zorlu Hava Şartlarına Karşı Dayanıklılık

Sıradan pamuklu içlik ile karşılaştırıldığında, termal kışlık içlik modellerinde öne çıkan önemli özelliklerden biri de kesinlikle terletme yapmamasıdır. Termal içliklerin ham maddesi olan termal kumaşlar içlerindeki kurumuş hava sayesinde ısı yalıtımı yaparlar. Kuru havanın sağladığı buhar geçirgenliği özelliği terin vücutta birikmesini engelleyerek vücudu kuru tutar. İyi malzemeyle üretilen termal içlikler bu sayede hem terlemeye hem de soğuk algınlığına karşı birebirdir ve sağlığınız için fayda sağlar. Vücuttaki teri dışarı atan özelliği sayesinde, siz kayak ve yürüyüş tutkunları karlı havalarda anın ve eğlencenin tadını doya doya çıkarabilirsiniz.

Isı Kontrolü Sağlayan İç Yapı

iclik4.jpg

Kumaşı son derece kaliteli olan termal içlik modelleri, vücudunuzu sıkmadan hareket kabiliyetinizi destekleyen yapılarıyla vücut sağlığınız için de önemlidir. Termal içliklerdeki konfor ve esnek astar yapısı performansınız için kişiselleştirilmiş bir ürün kullanma ayrıcalığını da beraberinde getiriyor. Hafiflik ve esneklik sayesinde vücudunuzu yumuşatan, koku oluşumunu engelleyen bu özel ürünlerin spor yapma isteğinizi çoğaltacağını söylemekte de fayda var.

Sağlamlık ve Kalite

Kışın tadını huzurlu ve güvenli bir şekilde çıkarabilmenin sırlarından bir tanesi de tabi ki sağlam ve şık kışlık içlikler. Sağlamlık, içliğinizin kullanım ömrüne göre değişir. Uzun yürüyüşlere ve yarışlara karşı dayanıklı olan içlikler; yırtılma, delinme gibi istenmeyen durumlar meydana gelmemesi için önlem alınarak üretilmiştir. Bu nedenle alacağınız içliğin de kalitesine, kumaşına ve fermuar yapısına dikkat ederek almanız gerekiyor. Zorlu koşullarda bile dilediğiniz gibi spor yapmanızı sağlayacak birbirinden şık kışlık içlik modelleri ile bu kış hep zirvede geçecek.

iclik5.jpg

Kalitesiyle olduğu kadar şık ve özgün tasarımlarıyla da dikkatinizi çekebilecek Decathlon termal kışlık içlik modellerini inceleyebilir, bu kış içinizi gerçekten ısıtacak en iyi içliği bulabilirsiniz.