Kışın sert soğukları adım adım yaklaşırken, kışı sıcacık geçirmenizi sağlayacak kış aksesuarları daha da önem kazanıyor. Hem soğuktan korunmak hem de imajınızda yepyeni bir boyut yaratmak istiyorsanız, farklı aksesuar seçeneklerini değerlendirmeniz mümkün. Soğuk havanın yorucu etkisini bir kenara bırakırsak, kış aksesuarlarını seçmek için harcanan zamanın bile keyif verdiğini görüyoruz. Peki öne çıkan parçalar neler?

Kış Mevsimine Isınmanızı Sağlayacak Aksesuarlar

eldiven

Söz konusu soğuk havalar olduğunda ilk akla gelen hızlıca soğuyan elleri ısıtmak olur. Bazen sıcak bir kalorifer peteği, bazen de bir bardak demli çay bu hedefe giden en kısa yoldur. Kıyafetler alanında ise bu amaç için farklı eldiven seçenekleri mevcut. Eldiven seçiminiz, sporsal aktivitelerinizi önemli ölçüde etkiler. Özellikle kayak alanında daha dinamik olmak için ellerinizi soğuktan korumanın en güzel yolu doğru eldiven seçimidir. Kayak eldiveni seçerken su geçirmez olmasına ve vücut ısısını içerde hapseden materyallerden üretilmiş olmasına özen göstermelisiniz. Yeni başlayanlar sık sık düşme tehlikesi atlatacağı için eldivenlerin sıkı ve korunaklı olması önem taşır.

sapka.jpg

Kış aksesuarları arasında önem arz eden bir diğer parça ise elbette ki bere modelleri olur. Çünkü bereler her sezonun en kilit aksesuarları listesine hızlı bir giriş yapar. Snowboard yaparken kendinizi daha aktif hissetmeniz için sizi soğuktan koruyan berelerin pek çok çeşidi mevcut. Kulaklıklı seçeneklerin sevimli etkisini tercih edebilirsiniz ya da düz renk ve modellerden birini tercih ederek kombininizde sade bir hava yakalayabilirsiniz. Polarlar da konforlu yapılarıyla kış aylarının vazgeçilmez parçalarından olmaya aday. Kaliteli malzemeleriyle renk renk polarları berelerinizle birlikte kullanabilirsiniz.

Mevsimin Dingin Ruhunu Yakalayan Seçenekler          

Kış mevsimi gelince özellikle kalın kabanlar ve montlar hayatımızda önemli bir yer tutar. Onlarda farklı bir boyut yaratmak, başka bir deyişle stilinize kendi imzanızı atmak için, kışlık polar seçenekleri arasından size uygun olan modelleri tercih edebilirsiniz. Kışlık polar modellerinin en güzel yanı ise sizi sıcacık tutarken rahat hareket etmenize olanak sağlamasıdır. Doğa yürüyüşü, avcılık ya da yelken polarları arasından ihtiyacınızı karşılayan modeli seçerek; yaptığınız spor türünün çok daha verimli olmasına zemin yaratabilirsiniz.

boyunluk2.jpg
Türkiye’de Ürettiğimiz Kayak Boyunluğumuz

 

Boynu korumak için bir diğer seçenek olarak boyunluk ön plana çıkıyor. Farklı boyunluk modellerinde esas olan ise onu diğer aksesuarlarla tamamlama şekliniz olacaktır. Aynı renge sahip bir boyunluk ve bereyi kombinleyebilirsiniz. Sadelik yerine marjinallikten hoşlanıyorsanız, rengarenk boyunluğunuzu desenli eldivenlerinizle tamamlayabilirsiniz. Özellikle karlı havalarda boğaz sağlığınıza dikkat etmek için boyunluk modellerinin koruyucu gücünden faydalanabilirsiniz. Kar raftingi yaparken kullanabileceğiniz boyunluk çeşitleri sizi karlı havanın yorucu etkisinden korur ve daha zinde hissettirir.

Sıra Dışı Aksesuarların Eşsiz Uyumu

Kış aksesuarları denilince akla ilk gelenler, vücudu sıcak tutmak için gereken parçalar olur. Oysaki tarzınızı belirlemek için bundan daha fazlası da mümkün. Kayak çorabı ve koşu eldiveni gibi aksesuarların dinamik gücünden ilham alarak, sportif faaliyetlerinizi keyifle tamamlayabilirsiniz. Su geçirmez çantaları ve rengarenk şapkaları kombinlerinize ekleyerek yepyeni bir akım yaratabilirsiniz. Özellikle avcılık sporunda tercih edilen ve farklı tasarımlara sahip olan avcı şapkaları arasından tarzınızı yansıtan modelleri seçerek, doğada keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Avcı şapkalarınızı kamuflaj desenli avcı maskeleriyle tamamlayarak sıra dışı bir imaj yaratabilirsiniz.

sapka-avcilik.jpg

Kış gelirken sağlığınızı korumak ve tarzınızda daha konforlu bir yenilik yaratmak isteyebilirsiniz. Kış aksesuarlarına yön veren markalardan biri olan Decathlon, birbirinden rahat ve kaliteli ürünleri sayesinde zorlu hava koşullarında en güvenilir destekçiniz olmayı sürdürüyor. Yağmura, kara ve rüzgara dayanıklı pek çok seçeneğiyle kullanıcıların beklentilerine hitap eden Decathlon; herkes için çok daha renkli ve dinamik bir kış mevsiminin kapılarını aralıyor.