Yılbaşı tatili yaklaşıyor. Bu yıl tatilin üç gün olmasını fırsat bilen birçok kişi, seyahat planlarını yaptılar veya yapmaya devam ediyorlar. Kimileri bu tatili uzun süredir hasret kaldıkları sevdikleriyle geçirmeyi tercih ederken, kimileri de yeni yılı daha önce hiç görmedikleri yepyeni bir yerde kutlamak istiyor. Rotalar farklı farklı olsa da tüm bu insanları buluşturan ortak bir payda var: Hepsi yollara düşmeye hazırlanıyor.

canta2.jpg

Yolculuğun kalitesi, tatilin kalitesini de doğrudan etkiliyor. Örneğin dönüş yolunda yaşayabileceğiniz sıkıntılar, ne kadar huzurlu geçmiş olsa da tatilinizin boşa gitmesine neden olabiliyor. Bir yolculuğun sorunsuz geçmesi ise birçok etmene bağlı. İlk bakışta kimi zaman gözden kaçsa da valiz ve bavul tercihi, bu etmenlerin en önemlileri arasında yer alıyor.

Yüksek Hacimli Sırt Çantaları

tırmanis1.jpg

Valiz modelleri ve bavul modelleri arasında göz gezdirirken, öncelikle kullanım amacına uygun bir tercihte bulunmanız gerekiyor. Ne kadar sık seyahat ettiğiniz, seyahatlerinizin ortalama uzunlukları, çantalarınızla çok fazla yürümek zorunda kalıp kalmayacağınız ya da çok fazla vasıta değiştirip değiştirmeyeceğiniz gibi birçok nokta, doğru seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken etkenler arasında yer alıyor.

Eğer seyahatiniz boyunca valizinizle birlikte uzun mesafeler yürüyecekseniz, sırt çantaları sizin için ideal seçenekler haline geliyor. Elde taşıma imkanı da sunan bu çantalar, aynı zamanda yıpranmaya karşı da dayanıklı. Birçok göz barındıran bu pratik çantalar, 70+10 litreye kadar artan hacim seçenekleriyle tüm ihtiyaçlarınıza yanıt veriyor.

Tekerlekli Valizler

Farz edelim ki kısa süreli ve tek başınıza çıkacağınız bir seyahat için 30 litrelik bir hacmin yeterli olduğuna karar verdiniz. Nispeten düşük hacimli bir çanta tercih etmiş olmanız, illa ki bir sırt çantasına mecbur olduğunuz anlamına gelmiyor. Özellikle seyahatinizde uzun yürüyüşler yapmak zorunda kalmayacaksanız, 30 litre kapasiteli tekerlekli bir valiz, bir sırt çantasından daha iyi bir tercih haline gelebiliyor.

Geniş bir ana bölmeye ve fermuarlı ön cebe sahip tekerlekli valizler, darbelere karşı dayanıklılar ve bu sayede uzun yıllar boyunca ihtiyaçlarınızı karşılıyorlar. Sıkma peronları sayesinde eşyalarınızın dağılmasını engelleyen bu valizlerin hem üst hem de yan bölümlerinde sapları var ve bu sayede büyük taşıma kolaylığı da sunuyorlar.

Kabin Boy Valizler

bavul1

Pratiklik bir seyahat çantası için her zaman önemliyken özellikle yılbaşı tatili gibi birçok insanın aynı anda havalimanlarına akın ettikleri dönemlerde bu önem daha da artıyor. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği standartlarındaki kabin boy valizler hem hafifler, hem de az yer kapladıkları için kabine alınabiliyorlar. Bu da onları çok cazip seçenekler haline getiriyor.

Uçakla seyahat ettiğinizde, valizinizi kargo bölümüne vermekle kabinde yanınıza almak arasında büyük fark bulunuyor. Kabin valizi olarak yanınıza alabileceğiniz bir seyahat çantası tercih etmeniz durumunda, inişin ardından havalimanında beklemek zorunda kalmıyorsunuz. Üstelik iniş yaptığınız havalimanı ne kadar kalabalıksa, tasarruf ettiğiniz süre de o kadar artıyor. Kabin boy valizler geniş bölmelerinin yanında tutacak ve çekme saplarıyla da oldukça kullanışlı.

Katlanabilir Çantalar

Katlanabilir çantalar, özellikle konu pratiklik olunca göz önünde bulundurulabilecek seçenekler arasında yer alıyor. Alacağınız hediyeler yüzünden ya da başka bir sebeple dönüşte ekstra bir valize ihtiyaç duyduğunuz durumlarda, katlanabilir çantalar sizi gidişte fazladan boş bir valiz taşımaktan ya da dönüş için yeni bir valiz almaktan kurtarıyor.

Bu çantalar geniş bir ana bölmeye ve fermuarlı bir cebe sahip olmalarına rağmen, katlandıklarında çok az yer kaplıyorlar. Açıldıklarında ise 55 litreye varan hacim seçenekleri sayesinde tüm ihtiyaçlarınıza rahatlıkla yanıt verebiliyorlar. Üstelik ayarlanabilir askılar da büyük taşıma kolaylığı sağlıyor.

Hem farklı seçenekleriyle, hem kalitesiyle, hem de pratikliğiyle tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek seyahat çantaları ve valiz seçenekleri için Decathlon ürünlerini inceleyebilir, yolculuğunuzu da en az tatiliniz kadar konforlu bir hale getirecek doğru ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.