Erkeklerin üşüyen sevgililerine ceket verdiği Yeşilçam filmleri ile centilmenlik anlayışı şekillenince, haliyle erkekler için de “onlar üşümez” tavrı gelişiverdi. “Asla üşümem” diyen, klimanın önüne masası konulan, aracının kliması hep açık tutulan, en soğuk havada ceket takdim eden erkeklerin çilesi bitmedi. Kat kat giyinmek kadınlara özgün sayılırken, erkekler de hafif ama sıcak tutan kıyafet ve aksesuarlarla namlarına leke sürdürmemek için arayışa girdi. Ancak erkeklerin ortamlarda yüzünü kara çıkartmayacak parçalar da var, kış aksesuarları ile tarz yaratırken karizmaya destek olmak mümkün.

Elleriniz Sıcakla Tanışsın 

eldiven

Ellerinizi sıcacık tutacak erkek eldiven çeşitlerine göz atarak aksesuar alışverişinize başlayabilirsiniz. Ellerinizi sıcak bardaklara değdirerek ısıtmaya son verecek eldivenler, spor aktivitelerine özel seçeneklerle her an yanınızda olabilir. Kayak yaparken ellerinizin kaymasını ve üşümesini engelleyecek olan kayak eldivenlerini tercih edebilir, su geçirmez özellikler sayesinde soğuğa meydan okuyabilirsiniz. Yürüyüşlerde, koşu ve outdoor aktivitelerde takacağınız eldivenlerle vücut sıcaklığınızı muhafaza edebilir, sportif tarzınızı şık aksesuarlarla rahatlığa dönüştürebilirsiniz.

Rengarenk Berelerle Tarzınızı Tamamlayın

sapka1
Birbirinden renkli bere modellerini hemen inceleyin 🙂 

Rengarenk erkek bere modelleri de sportif tarzınıza stil sahibi bir dokunuş vadederken, konfor da sunuyor. Kayak yaparken, yürüyüşlerde, snowboard üzerinde veya koşuda sizleri sıcacık tutacak bere çeşitleri ile kendinizi soğuktan koruyabilirsiniz. Hatta kış sporları için özel montunuza uygun bir seçim yaparak kombinler hazırlayabilir, kulaklıklı modelleri tercih ederek soğuktan kıpkırmızı olan kulaklarınızı kolaylıkla ısıtabilirsiniz. Sizleri kış sporları ile barıştıracak aksesuarlarla havalı bir görünüm elde etmek hiç de zor değil, ayrıca polar gibi kolay kuruyan alternatifler de kullanışlı olmaları ile ideal olabilir.

Kullanışlı Boyunlukla Vazgeçilmeziniz Olacak 

booyunluk
Boyunluk modelleri için tık tık.

Özellikle erkekler arasında son yıllarda trend olan boyunluk modelleri içinden de tercih yapabilirsiniz. Üzerinde yer alan bağlama eklentisi ile istediğiniz an bereye de dönüşebilen kullanışlı boyunluklar sayesinde kıştan korkmanıza artık gerek yok. Spor kıyafetlerinin yanı sıra günlük kombinlerde de kullanabileceğiniz boyunlukları motor kullanırken, kayak yaparken bile rahatlıkla giyebilir, soğuğa karşı direnç gösterebilirsiniz. Hayat kurtarıcı aksesuarlardan olan boyunluklar ile tek üründe birden çok fonksiyon bulabilir, kışa gönül rahatlığı ile merhaba diyebilirsiniz.

Klasikler Olmazsa Olmaz

Aksesuar kullanmaya alışan erkekler günlük giyimlerinde de şıklık için bu tip eklentilere ihtiyaç duyuyor. Üstelik üşümekten ziyade tarz için kullanıldığı düşünülen klasik erkek şapka gibi ürünler erkeklerin karizmatik duruşlarına da zeval getirmiyor. Kışlık kalın kumaştan yapılan erkek şapkalar sayesinde başınızı soğuktan koruyabilirsiniz.  Yağmur ve kar gibi hava koşulları için uygun su geçirmez seçenekler de var. Hem günlük giyimde hem de avcılık ve kamp gibi outdoor aktivitelerde tercih edebileceğiniz şapkalar ile doğada keyifli yolculuklara adım atabilirsiniz. Hem desenli hem de düz modelleri bulunan şapkalardan kamuflaj için de destek alabilirsiniz. Üstelik maskelerle tamamlanacak bu kombinlerle imajınızı tamamlayarak kış şartlarında sporun keyfini sürebilirsiniz.

mix
Sporunuzu tamamlayacak tüm kış aksesuarları için tık tık.

Siz yine de herkesin içinde “asla üşümem” diyebilirsiniz ancak her ihtimale karşı dolabınızda sportif kış aksesuarlarından bulundurarak kendinizi korumalısınız. Hayat kurtaran spor çorapları, kışlık eldivenler, bere, şapka ve boyunluklarla soğuğu hafife alacağınız günler çok yakın. Kalorifer peteklerine gizlice sarıldığınız günleri hoş bir anı olarak hatırlamak için, dolabınızda aksesuarlara yer açabilir, rengarenk seçimler yaparak her kıyafete uygun bir aksesuarla yeni bir tarz edinebilirsiniz. Biliyoruz, siz zaten oldukça centilmensiniz ve sizi anlıyoruz, “erkekler de üşür”. Siz üşümemek için bu kış kıyafet alışverişinin yanında aksesuar alışverişine başlayın, emin olun tarzınızı tamamlayacak şık seçimlerle konforu deneyimleyecek ve ondan vazgeçemeyeceksiniz.