Yağan yağmur, eriyen kar ve benzeri durumlar, kışın pek de sevilmeyen yönleri arasında bulunuyor. Rahatlığı nedeniyle tercih ettiğiniz çoğu ayakkabı modeli, ayaklarınızı sıcak ve kuru tutma konusunda pek başarı gösteremiyor. Dikkatsiz olduğunuz bir anda su birikintisinin tam ortasına basabiliyor ve aşina olduğunuz o sevimsiz hisle karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Hayata lanet okumaya başlamadan evvel, kış için özel olarak tasarlanmış ayakkabılara yönelerek can sıkıcı durumlarla karşılaşma ihtimalinizi en aza indirebilirsiniz.

Su Birikintilerine Odaklanırken Hayatınızın Aşkını Kaçırmamak Adına

hayatinin-aski

Malum, yol çalışmaları ile her gün karşılaşabiliyorsunuz. Her yıl, aynı sokaklar defalarca kazılıyor, kapanıyor ve tekrar kazılıyor. Bir gün su borusu patlıyor, ertesi gün asfalt dökülmesine karar veriliyor, bir sonrası gün ise taş kaplamanın daha iyi bir fikir olduğu düşünülüyor. Haliyle kış aylarında, eller cebimizde sakin sakin işe gittiğiniz gün sayısı bir elin parmağını geçmiyor. Hayat dediğiniz şey, anlardan ve seçimlerden ibaret olunca, yaşanan her saniye daha bir kıymetli oluyor. Burada su birikintisi vardı, az ilerde çamur yığını, solumda çukur diye ürkek ceylan gibi yollarda sekip dururken hayatınızın aşkı bir santimetre yakınınızdan usulca geçip gidebilir. Siz de mutlulukları başka bahara ertelemek zorunda kalabilirsiniz.

Kedilere Hiç Olmadığı Kadar Hak Vermek Durumunda Kalmak İstemiyorsanız

Çay ve yemek molalarının vazgeçilmezi eğlenceli kedi videolarını izlemeyen yok. Kedilerin suyla bitmek bilmeyen imtihanı herkesi kahkahalara boğuyor. Minik patilerini su birikintisine daldırıp tiksinirmiş gibi titretmelerini anımsarsınız. Minik kedinize sudan bu kadar da korkulmaz diye söylenmişsinizdir. Dikkatsiz olduğunuz o anda, ayağınız su birikintisi içerisindeyken ayakkabı içine doğru hücum eden sularla karşı karşıya kaldığınızda siz de öyle hissetmiyor musunuz? Üstelik ayağınızı ne kadar sallarsanız sallayın, su ayakkabının duvarlarına çarpmak dışında hiçbir şey yapmıyor. Su geçirmez ayakkabı çeşitleri içinden seçim yapmış olsaydınız birikintilerin de çamurların da hakkından gelirdiniz, değil mi?

Kıyafetinize Uyan Zarif Bir Tercih Yapmak İstemiştiniz

gzl

Kıyafetinize uyan tek ayakkabı modelini ayağınıza geçirip kendinizi sokaklara atmış olabilirsiniz. Belki de ayağınızı hem sıcak hem de kuru tutacak bir ayakkabının son derece çirkin görüneceğine de inanıyorsunuz. Yanılıyor olma ihtimalinizi hiç aklınıza getirdiğiniz mi? Su geçirmez ayakkabılar, dikiş yerleri gibi detaylarından su almaması için özel malzemeler kullanarak içeriden mühürlenir. Su geçirmezlik teknolojileri kullanılarak son derece ince üretiliyor. Kısaca klasik bir ayakkabı görünümünden çok da uzaklaşmadan su geçirmez ve ayaklarınızı sıcak tutan hoş bir model edinebilir, kış sezonunda rahat edebilirsiniz.

Yıkılmadım Ayaktayım Şarkısını Hüzünlü Bir Şekilde Dillendirmek İstemiyorsanız

Kışın yağmurlu, çamurlu, karlı ve buzlu havası, hayatınızı çok daha zor hale getiriyor. Buz pisti üstündeki sporculara her ne kadar özenseniz de küçük bir dikkatsizlik ayaklarınızın yerden kesilmesine neden olabiliyor. Özene bezene seçtiğiniz tüm kıyafetler de rezil oluyor. Duşa girmeden, kıyafetlerinizi değiştirmeden güne devam edemeyecek duruma gelebiliyorsunuz. Su geçirmez ayakkabı modelleri, çoğunlukla kaymaz yapı kazandırılmış özel tabanları ile hayat kurtarıyor. Beton, kaya ve benzeri zeminlere yapışan özel tabanlar, buz üstüne sağlam bir şekilde tutunmanıza yardım ediyor, kolunuzu bacağınızı kırmadan karizmanızı zedelemeden günü noktalamanızı sağlıyor.

yikilmadim

 

Siz de kış için tercih edebileceğiniz su geçirmez bot ve ayakkabı modellerine henüz karar vermediyseniz Decathlon’un sizin için hazırladığı koleksiyona bir göz atabilirsiniz. Zevkiniz ve yaptığınız aktiviteler doğrultusunda seçim yaparak kışı mutlu ve mesut geçirebilirsiniz.