Sıcacık bir oda içerisine elinizdeki bir fincan sıcak salebi yudumlayarak lapa lapa yağan karı izlemek imrendiren bir kış sahnesi gibi duruyor. Oysa havaların soğuk ve fırtınalı olduğu günlerde, evin korunaklı ve sıcacık ortamında olmak her zaman rastlanan bir durum değil. Her yağan karda ya da yağmurda üstünüze battaniyeyi çekip pencere kenarına geçme lüksünüz de yok. Sert geçen havasına rağmen kışın da hayat akıp geçmeye devam ediyor. Kırılacak kendi rekorlarınız olduktan sonra yorganı üstünüzden sıyırıp kendinizi fırtınanın tam ortasına atmamız gerekiyor. Çetin kış şartları ile savaşmak isteyenler çoğunlukla kalın kazaklar, hırkalar ve paltolardan medet umuyor. Oysa kış sporları ile ilgilenen sporcular gösteriyor ki, doğru seçilmiş kış aksesuarları ve içlik gibi destekleyici parçalar, kalın dokuya sahip büyük parçalardan çok daha etkili bir ısınma sunabiliyor.

Pratik Kullanım Sunan Boyunluk Ve Çok Amaçlı Bandana Çeşitleri

bandana2

Rengarenk iplerle örülmüş atkı ve şal çeşitleri, boynumuz ve göğüs kısmınızı soğuktan korumanın en etkili yollarından biri olarak görülüyor. Daha pratik bir kullanım arayanlar, polar gibi yumuşak dokulu malzemelerden üretilen boyunluk modelleri arasından seçim yapıyor. Kompakt yapıları sebebiyle kolaylıkla taşınabilen boyunluklar, kışın outdoor aktivitelerden hoşlananlar için pratik bir kullanım sunuyor. Düz formda inen yapıları, montun fermuar ve düğme gibi detaylarına takılmıyor, arkada salınan bir parçaları olmaması nedeniyle kullanıcılarına hareket özgürlüğü kazandırıyor.

Bir ürünü birden fazla işlevde kullanmayı sevenler, çok amaçlı bandana çeşitlerine bir şans veriyor. Standart polar bir bandana olarak kullanılabilen modeller, yeri geldiğinde bere ve boyunluk olarak değerlendirilebiliyor. Çok amaçlı bir bandana edinerek saniyeler içinde ağız ve burun bölgenizi de koruyan bir boyunluk olarak kullanabilir, arzu ettiğinizde bir bereye çevirebilirsiniz.

Sizi Kısıtlamayan Eldiven Çeşitleri

eldiven

 

Kışın en fazla üşüyen uzuvlar arasında eller başı çekiyor. Fakat çoğu kişi eldivenlerin bir şeyleri kavrama ve hissetme yeteneklerini kısıtladığı, dokunmatik gibi yüzeylerin kullanımlarını imkansız hale getirdiğini düşündüğü için mümkün olduğunca eldiven kullanmamayı tercih ediyor. Oysa bayan eldiven çeşitleri içinden ihtiyaçlarınıza tam olarak hitap eden şık bir seçenek bulabilirsiniz. Ellerinizi yumuşak bir şekilde kavrayan polar modellerin yanı sıra su geçirmez yapı kullanılan eldiven modelleri, örgü iç eldiven modellerinden parmak uçlarında iletken yapılı iplikler kullanılan modeller içinden seçim yapabilirsiniz.

Kışın ağırlıklı olarak yaptığınız aktiviteleri göz önünde bulundurarak eldiven seçimini yapmanız tavsiye ediliyor. Karlarla çok içli dışlı olmayacaksınız su geçirmez özellikteki bir eldivene çok da ihtiyaç duymayabilirsiniz. Standart yürüyüşler yapmaktan hoşlanıyorsanız, 4°C sıcaklıkta giyilebilen bir model yeterli gelebilirken yaşadığınız bölge çok soğuk ya da kayak gibi sporlarla ilgilenmekten hoşlanıyorsanız daha fazla sıcak tutabilecek modeller arasından seçim yapmanız gerekebilir.

Birbirinden Şık ve Kullanışlı Bereler

bere

 

Kış mevsimi ile özdeşleşen bere çeşitleri, alın ve kulak bölgenizi sıcak tutmanın en etkili yollarından biri olarak kabul ediliyor. Ponpon detaylar kullanılmış desenli yün örgü bayan bere çeşitleri, neredeyse her kış sezonunun trend parçaları arasında kabul görüyor. Polar kumaş kullanılarak üretilen modellerin yanı sıra özel kulaklık barındıran bere modelleri, en sevilen parçalar arasında geliyor. Koşu, kayak ve trekking için özel olarak tasarlanan modeller içinden ihtiyaç duyduğunuz bir tane edinebilir, kışı konforlu ve sıcak geçirebilirsiniz.

Bere takmaktan hoşlanmayanlar, kışlık bayan şapka modelleri içinden kendilerine yakışanı seçmeyi tercih ediyor. Fötr avcı şapkalarının yanı sıra balıkçı şapkaları, kürk detaylı kayak şapkaları, spor görünümlü outdoor şapkalar içinden seçim yapabilir, tarzınızı yansıtabileceğiniz rahat ve konforlu bir parça seçebilirsiniz.

Siz de kışı sıcak geçirmenin en pratik yolunu arıyorsanız Decathlon’un sizler için bir araya getirdiği kış aksesuarlarına bir göz atabilirsiniz. Giyiminizi kış aksesuarları ve içliklerle tamamlayarak en sert geçen kış günlerinde bile sıcacık kalabilirsiniz.