Yoğun geçen ders ve sınav maratonunun bitişi, sömestr tatilinin gelişini de gösteriyor. Karnelerin alınmasıyla başlayan sömestr tatili, öğrencilerin yeni yarıyıla daha motive başlamalarına da aracılık ediyor. Özveriyle çalışan çocuklarını mutlu etmek isteyen aileler, onlara eğlenceli bir sömestr tatili sunmak istiyor. Sömestr döneminde birlikte eğlenceli aktiviteler yapmayı, beraber kaliteli vakit geçirmeyi ve unutulmaz anılar biriktirmeyi hayal ediyor. Sömestr döneminde yapılabilecek farklı kategorilerde çok sayıda aktivite bulunuyor. Çocuğunuzun hayatına daha fazla hareket katan, enerjisini doğru şekilde yönlendirmesini sağlayan ve sizi birbirinize daha fazla yakınlaştıran birbirinden eğlenceli sömestr aktiviteleri içinden seçim yapabilirsiniz.

Yılların Klasiği: Bisiklet Sürme

bisiklet-surme

Eskiden olduğu gibi, karneleri pekiyilerle dolu çocuklar güzel bir bisikletin hayalini kuruyor. Çocuğunun bilgisayar, cep telefonu ve oyun konsolu üçlüsünden uzaklaşmasını hayal eden ebeveynler de çocuklarını bisiklet sürme gibi alternatiflere yönlendirmeyi seviyor. Onların spor alışkanlığı kazanması için iyi bir seçim olan bisiklet, doğada ve dışarıda daha fazla vakit geçirmeleri için güzel bir fırsat. Sömestr planları içine dahil edebileceğiniz bisiklet gezisi hem ailece keyifli bir zaman dilimi geçirmenizi sağlıyor hem de çocuğunuzun ders yarıyılının stresini esaslı bir şekilde atmasını sağlıyor. Sömestr döneminde yapacağınız aktiviteler için bisiklet satın alırken, çanta ve sepet gibi aksesuarların yanı sıra koruyucu ekipmanlara ve reflektörlü aksesuarları da alışverişinize dahil edebilir, çocuğunuzu güvenli sürüş hakkında şimdiden bilgilendirebilirsiniz.

Daha Fazla Hareket İçin: Scooter, Paten ya da Kaykay Sürme

scooter

Belki çocukluğunuzun oyunları tümden rafa kalktı. Çocuklar, fiziksel olarak oyun oynamak yerine dijital ortamlarda takılmayı tercih ediyor. Belki onlara neşe ile geçen kendi çocukluğunuzu deneyimleme fırsatı sunamazsınız ama fiziksel olarak eğlenebileceği pek çok aktivite olduğunu gösterebilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte eğlenebileceğiniz sömestr aktiviteleri için scooter, paten ya da kaykay sürme deneyimini ekleyebilirsiniz.  Onunla birlikte kendinize de bir tane alarak özlediğiniz çocukluğunuza geri dönme fırsatı yakalayabilir, birlikte kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Kask, dizlik ve diğer koruyucu ekipmanları da edinerek güvenli bir şekilde eğlenmesine yardım edebilir, birlikte düşe kalka bol kahkahalı zamanlar geçirebilirsiniz.

Tatili Bir Gezi ile Taçlandırmak İçin: Kayak ve Snowboard Aktiviteleri

kayak

Sömestr tatili planları içinde kayak tatilleri ön plana çıkıyor. Çocuğunuzun karın tadını çıkarmasına yardımcı olacağınız bir tatil planı yapabilir, ailece çok eğlenebilirsiniz. Tabi havanın ne denli soğuk olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Ona özel kayak ya da snowboard seti satın alırken sıcak kalmalarına yardımcı olacak özel kıyafetlerden edinebilirsiniz. En sevdiğiniz renklerde seçeceğiniz takımlar, tatil planı ile birlikte havalara uçmalarını sağlayabilir. Kayak ve snowboard yapmaya ara verdiğinizde birlikte kartopu savaşı yapabilir, karların arasında yuvarlanabilir ya da bir kardan adama can verebilirsiniz.

Yeni Aktivitelerle Tanışmasını Sağlamak Adına: At Binme

binicilik

Sömestr dönemi tatili için yaratıcı bir aktivite seçmek istiyorsanız çocuğunuzun daha evvel hiç yapmadığı bir sporla tanışmasını sağlayabilirsiniz. Çocuğunuz hayvanları çok seviyorsa binicilik sporuna ilk adımı atmasına yardım edebilirsiniz. Binicilik kıyafetleri, özel çizme, eldiven ve diğer destek ürünlerinden edinebilir ve en yakın at çiftliğinin yolunu tutabilirsiniz. Doğa ile iç içe vakit geçirmesine de yardımcı olacak at binme aktivitesi, birlikte unutulmaz zamanlar geçirmenize de yardım ediyor.

Hayatına Hem Hareket Hem Sanat Katmak İçin: Dans 

dans

Çocuğunuz amatör bir şekilde dans etmekten hoşlanıyorsa dansla profesyonel olarak tanışmasına yardımcı olabilirsiniz. Birbirinden rahat ve şık dans kıyafet ve ayakkabıları içinden beğeneceği ürünleri satın alabilir, bir dans merkezine  götürebilirsiniz. Ders ve sınavların stresini eğlenceli bir şekilde atmasına yardımcı olabilir, hayatına keyifli bir uğraşı katabilirsiniz. Modern danslardan latin danslarına, halk oyunlarından HipHop’a kadar çok sayıda alternatif arasından çocuğunuzun en keyif alacağı türü seçebilir, müziğe ve sanata doyabilirsiniz.

Çocuğunuzla birlikte eğlenebileceğiniz enerjik aktiviteler için gerekli ekipmanları nereden alacağınızı düşünüyorsanız Decathlon‘a uğrayabilirsiniz. Decathlon’un her yaş grubu için ürettiği spor ekipman ve aksesuarları arasından kendiniz ve çocuğunuz için seçim yapabilir, çok hareketli bir sömestr tatili geçirebilirsiniz.