Kış bütün hızıyla gelmişken sokaklara atkısız, beresiz ve eldivensiz çıkmak mümkün değil. Ancak eldiven ile dokunmatik telefon kullanmak da mümkün değil. Gelişen iletişim çağında sosyal medyadan, internet aleminden ve jet hızıyla değişen teknolojiden uzak mı kalacaksınız? Hem de ufacık bir detayı göz ardı ettiğiniz için! Kışlık eldiven alışkanlığınızı artık telefonunuz belirliyor. Kışın sokakta yürürken de hiçbir şeyden geri kalmam diyenler ama üşümeyi de göze alamayanlar için tek bir çözüm var: Dokunmatik eldiven. Peki, dokunmatik eldiveni olmayanların başına neler geliyor, biliyor musunuz?

Buzun Üzerinde Tuzla Buz Olmak

Soğuk bir kış günü sıkıca giyinip kendinizi sokağa attınız. Bereniz kafanızda eldivenleriniz de elinizde. Ancak bir eksiğiniz var; eldivenleriniz dokunmatik değil. Öyleyse bu buz gibi havada yandınız demektir. Telefonunuz çalmaya başladı. Siz de kat kat giysi içinde zorlukla hareket ederek ona ulaştınız. Kaydırmaz özelliği bulunmayan eldiven modelleri arasından seçtiğiniz sıradan eldiveniniz yüzünden telefon elinizden kayıp gidiverdi! Buzla ya da karla kaplanmış yüzeyde telefonunuz tuzla buz oluverdi. Şimdi siz söyleyin, dokunmatik eldiven  kullanıyor olsaydınız başınıza bunlar gelir miydi?

Sevgiliden Trip Yemek

eldivenler
Neymiş şu dokunmatik eldiven?

Dokunmatik eldiven kullanamayanların başına gelebilecek bir diğer üzücü olay ise kuşkusuz ki; sabırsız sevgililerden gelecek tepkiler. Sokakta yürürken elleriniz üşümeden mesaj yazabilme özgürlüğünü size bahşeden bu ürünlerden birine sahip değilseniz parmaklarınız ve sevgiliniz arasında bir seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Yani ya ellerinizin donmasını göze alacak ve biricik sevgilinizin güzel mesajına karşılık vereceksiniz ya da sıradan eldivenleriniz yüzünden onunla kavga edeceksiniz. Bu durumu ancak dokunmatik parmak özellikli bir eldiven satın alarak kökten çözebilirsiniz.

Önemli Telefonlara Yetişememek

Her an ne tür bir haberin telefonunuza geleceğini tahmin edemezsiniz. Bu nedenle de belkide açamadığınız bir telefon yüzünden hayatınızın fırsatını kaçırabilirsiniz. Dokunmatik eldiven kullanmayanların başına gelen bir diğer üzücü, hatta korkunç olay ise işte bu fırsatları bir parmak boyu ile kaçırmak. Karlı ve soğuk havadan kurtulmak için elinize geçirdiğiniz kışlık eldiven dokunmatik ekranınızda etki etmediği için o numaranın aramasını yakalayamadınız mı? Peki, ya arayan hayatınızın işi veya aşkıysa?

Müzik Keyfinin Yarım Kalması

music

Eğer soğuk havada eldiven takmadan sokağa çıkamıyorsanız ve eldivenleriniz de dokunmatik değilse kulaklıklarınızdan gelen şarkıları kontrol etme özgürlüğünü tamamen kaybetmiş olursunuz. Bu durum da yanlış eldiven seçiminin yarattığı zorluklarından biri. Klasik eldiven fiyatları ile arasında hiç fark bulunmayan dokunmatik eldivenlere sahip olduğunuzda dilediğiniz anda telefonunuzu kullanarak şarkıları değiştirebilir, ruh halinize göre müziklerinizi belirleyebilirsiniz. Yolda, otobüste, minibüste; hatta kayak yaparken bile telefonunuzu özgürce kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Karda Öz Çekimsiz Kalma

selfie2

Bu çağda selfie yapmadan nasıl yaşanır diyorsanız dokunmatik eldiven kullanmayanların başına gelen üzücü olaylar arasında bu durumun da yer aldığını aklınızdan çıkarmayın. Sıradan eldiveniniz ekranın algılayacağı bir dokuya sahip olmadığından kar yağarken öz çekim yapmak için ellerinizin donmasına göz yummanız gerekebilir. Ancak dokunmatik uçlu bir eldiven satın alarak dilediğiniz her sıcaklıkta; kolayca, donma riski olmadan selfie yapmanın keyfine varabilirsiniz. Bu sayede kışın en güzel karelerini yakalayarak sosyal medyada anında paylaşabilirsiniz. Evet, bir eldiven bu kadar önemli! Siz de bu üzücü olayların başınıza gelmesini istemiyorsanız kış bitmeden çağa ayak uyduran bu ürünü satın alın ki bu kış diğerlerinden daha kolay olsun. Üşümemek için teknolojiden ve sosyal hayattan uzak kalmayın! Çünkü artık ne zaman ne de yeni teknolojiler soğuk dinliyor.