Buz gibi soğuklar geldi, gelecek derken; her yer karla kaplandı bile. Bu soğuk havalarda sokaklara çıkmak da cesaret istiyor. Hele ki soğuktan korunmak için gerekli aksesuarlara sahip değilseniz beş dakikalık bir yolculukta kardan adama dönüşmeniz işten bile değil! Titreyen parmaklarınız için eldiven, narin saçlarınız için bere ve daha pek çok farklı kış aksesuarı bu kışı sağlam geçirebilmeniz için tek seçenek gibi görünüyor. Tabi, soğuktan korunurken tarzınızdan ödün vermek zorunda değilsiniz. Hatta bu parçalar sayesinde sıradan giyecekleri bile birer eser haline getirerek mahallenin moda ikonu haline bile gelebilirsiniz. Öyleyse soğuk kış günlerini Norveçlilere taş çıkaracak bir konforla geçirmeye ne dersiniz?

Boyunluklar Sizi Sarsın, Sevgiliniz Kıskansın!

boyunluk

Kış aylarının vazgeçilmezi atkının küçük ve sportif kardeşi boyunluk, kış soğuklarından korunmak için akla gelen ilk alternatif. Çeşit çeşit renklerde boyunlukları kullanarak tarzınıza tarz, sıcaklığınıza sıcaklık katabilirsiniz. Sizi şefkatli anne kolları gibi saracak boyunluk çeşitleri ile rüzgârları hissetmeyeceksiniz bile. Öyle ki bu şefkat karşısında sevgilinizin bile gözleri yaşarabilir, hatta biraz kıskanabilir. Ama sorunu çözmenin kolay bir yolu var; aranıza kara kediler girmeden önce ona da sıcak mı sıcak, tarz mı tarz bir boyunluk hediye edin! Tatlı bir boyunluk ile önce boynunuz sonra da yüreğiniz ısınsın.

Dehanızı Bere İle Koruma Altına Alın!

bereler
Rengarenk berelere bi’ göz atın!

Soğuk hava dinç tutar, zihin açar. Ancak her şey gibi fazlası zarar. Hele ki Sibirya soğukları kapıya dayanmışken! Kendinizi korumaya en kıymetli yerinizden, yani kafanızdan başlamanız sizin için oldukça yararlı bir seçim olur. Soğuğu geçirmeyen bir bere yardımıyla değerli fikirlerinizi koruma altına alın. Saç diplerinden uçlarına kadar sıcaklığı hissedin ve soğuklara teslim olmayın! Ayrıca rengârenk seçenekler, farklı desenler ile tarzınızın başınızın üzerinde de yeri olduğunu herkese gösterme fırsatı yakalayın.

Elleriniz Boş Kalmasın!

eldiven

 

“Ellerim bomboş, yüreğimde bir sızı” diye şarkı söylemek istemiyor ve esas sızıyı parmak uçlarınızda hissetmek istemiyorsanız soğuktan korunmak ve bu karlı günlerde olabildiğince pozitif  kalmak için koşa koşa bir eldiven satın almalısınız. Ellerimi tutan kimse yok diye de sakın üzülmeyin; sıcacık eldivenler imdadınıza yetişecek. Renk seçenekleri arasından en beğendiğinizi seçip hayatınıza hareket katın. Hem üşümeyin hem de elleriniz boş kalmasın.

Bu Havada Dolar Kadar Kıymetli Polarlar

polar

Polar dokuma kış mevsimi için tam bir lütuf. Yumuşacık dokusu ve soğuk geçirmeyen yapısı ile soğuklardan korunmak, hatta buz gibi havalarda çocuklar gibi şen olmak için bire bir. Montunuzun içine giyeceğiniz bir polar üst gövdenizi acımasız soğuklardan korumak için oldukça iyi bir seçenek. Özellikle kar kış dinlemeden koşan, doğa yürüyüşleri düzenleyen, spordan hiçbir hava koşulunda vazgeçemeyenler için polar giysiler altın değerinde. Siz de kendinizi soğuk kış günlerinde en az bir Norveçli kadar pozitif hissetmek istiyorsanız gardırobunuzdan polar giysileri aman ha eksik etmeyin!

İçinizin Sıcaklığı Yüzünüze Vursun!

Kimse itiraf edemese de kış günleri içliksiz atlatılacak gibi değil! Herkes giyiyor, ama kimse açıkça söylemiyor. Oysa termal içlik kar, kış, kıyamette olmazsa olmaz unsurlardan biri hatta teki! Hadi, hadi siz de içlik giyiyorsunuz, utanmayın artık!

Termal içlikler farklı çeşitleri ile sizi bekliyor. Belki tarzınızı içlik ile dışa vuramıyor olabilirsiniz; ancak içliğin size getirdiği sıcaklık ve güven duygusunun dışarıya da yansıyacağından emin olabilirsiniz. Kendinizi tehlikeye atmayın; soğuk kış günlerini hasarsız ve hastalıksız atlatmak için sokağa çıkmadan, spora gitmeden önce kendinizi termal içlikler ile sarıp sarmalayın. Pişman olmayacaksınız!