Decathlon’un raket sporları markası olan Artengo ve Avusturalya’lı tenis oyuncusu Olivier Marach’ın ortaklık yazısının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.

olivier

Avusturyalı tenis oyuncusu olan Oliver Marach 16 Temmuz 1980 tarihinde doğdu. 2014’te Artengo ailesine katılan Oliver Marach, kariyerine birçok başarı eklemeyi başardı. Teklerde resmi 82 ATP numarası ve çiftlerde 8 ATP numarası olan, 4 ITF Futures unvanı ve teklerde 5 CHALLENGERS kazandı. Oliver Marach, 2009 yılında oynanan Avustralya açık çiftlerde yarı finalist olurken, 2010 Wimbledon turnuvasında da çeyrek finalist olmuştur. Marach, 2018 Avustralya Açık’ta ise çift erkeklerde şampiyon oldu.

1998 yılında profesyonel tenis hayatına başlayan Oliver Marach’ın deneyimleri Artengo ürünlerinin geliştirilmesinde oldukça önemli yer tutar. Tenisteki üstün deneyim ve tecrübeleri sayesinde Artengo ürünlerinin geliştirilmesindeki fikir alışverişi sayesinde ürünlerin her zaman kullanıcıya daha uyumlu olması sağlanır. Artengo ailesine katıldıktan sonra konuyla ilgili olarak açıklama yapan profesyonel tenisçi, “Artengo ile çalışmaktan, değerlerinden ve tüm yıl yaptığımız fikir alışverişinden çok memnunum” dedi.

Tenis dünyasında ‘Oli’ lakabı ile tanınan Oliver Marach, Artengo raketiyle çıktığı maçta kendini daha güçlü hissettiğini ve bu andan sonrasına Artengo ile çalışmaya karar verdiği söyledi. Keyifli bir röportaj veren tecrübeli raket, tenise ailesinin isteği üzerine başladığını belirterek; “Ailem tenis oynamamı istedi ve ben de zevkle oynamaya başladım. Ancak bir gün profesyonel şekilde tenis oynayacağımı hiç düşünmezdim çünkü 16 yaşımda pek iyi oynayamıyordum” ifadelerini kullandı.

Tenis ile ilgili en güzel anısından bahseden Oliver Marach, “Avustralya Açık yarı finali ve Londra’da art arda Masters kategorisinde oynamak” olduğunu söyledi.

Kesik vole vuruşunun her zaman başarılı olduğunu vurgulayan Marach, tercih ettiği oyun stili hakkında, “Maç sırasında topa iyi bir şekilde vuruyorum. Kortun gerisinden güçlü atışlar yapıyorum ve kesik vole  vuruşum başarılı.” şeklinde konuştu.

Son olarak Artengo ve ekibiyle çok güzel ilişkiler kurduğunu, yapılan geliştirmelerin ve ürünlerin kalitesinden oldukça memnun olduğunu belirten Oliver Marach, şu sözleri söyledi:

“Artengo Ekibini ve ürünlerini 2014 yılında Fransa’nın Metz kentinde düzenlenen Moselle Açık turnuvasında tanıdım. ATP Dünya Turu sırasında Artengo’nun TB920 toplarıyla oynadım. İlk tanışmamız burada başlıyor. Artengo raketini denediğimde hissettirdiği gücünü çok beğendim. Aynı zamanda kıyafetleri ve denediğim ayakkabıları da oldukça rahat hissettirdi. Artengo ekibiyle çok güzel ilişkiler kurduk, her şey şu ana kadar mükemmel. Artengo ekibi ile çalışmaktan, ait olduğu değerlerinden ve tüm yıl yaptığımız fikir alışverişinden çok memnunum.”